Fiat představil třetí generaci malého pick-upu Strada. Evropa má ale smůlu

  • Nová Strada se bude nabízet se dvěma zážehovými motory

  • Přední nájezdový úhel činí na kategorii velmi slušných 24°

  • Zákazníci mohou volit mezi dvoumístným a pětimístným provedením

Fiat v Brazílii po osmi letech představil novou generaci malého pick-upu Strada, který je ovšem v podstatě výraznou modernizací předchozího modelu. O novince jsme psali už v únoru, nyní ale můžeme přidat podrobnější informace a více fotografií.

Brazilské zastoupení italského Fiatu novinku nazývá prvním kompaktním pick-upem se čtyřmi dveřmi a pětimístným uspořádáním na světě. V porovnání s předchůdcem sází nový Fiat Strada především na design, jenž je výraznější a dobrodružnější.

Největší změny se odehrály v přední části vozu. Maska chladiče je nyní výraznější s velkým nápisem Fiat, přední světlomety jsou LED diodové a nový nárazník má voštinové výplně. Na předních blatnících se objevují plastové průduchy a pro drsnější vzhled je nová Strada také vybavena plastovým obložením karoserie.

O technických parametrech toho Fiat zatím příliš neprozradil. Uvedl pouze, že přední nájezdový úhel činí na kategorii velmi slušných 24° a světlá výška dosahuje 208 mm.

Nový přístrojový štít se chlubí malým informačním displejem, ve středovém panelu se nachází 7palcový infotainment Uconnect
Fiat Strada se bude vyrábět ve dvou karosářských provedeních, a to ve dvoumístné verzi se dvěma dveřmi a pětimístné se čtyřmi dveřmi

Fiat Strada se bude vyrábět ve dvou karosářských provedeních, a to ve dvoumístné verzi se dvěma dveřmi a pětimístné se čtyřmi. Prvně zmiňovaná nabídne nákladový prostor o objemu 1354 litrů, osobní varianta pak 884 litrů.

V interiéru Fiat přepracoval úplně všechno. Nový přístrojový štít se chlubí malým informačním displejem, ve středovém panelu se nachází 7palcový infotainment Uconnect, který je kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay.

Rus přestavěl BMW E39 na pick-up ve stylu australských pick-upů. A není to apríl

Co se motorizací týče, nová Strada se bude prodávat se dvěma zážehovými motory. Prvním je čtyřválec 1,4 s výkonem 65 kW/88 koní a točivým momentem 123 Nm. Výkonnější možností je přeplňovaný čtyřválec 1,3, jenž nabídne 81 kW/110 PS) a točivý moment 139 Nm. Výkon na přední kola přenáší bez ohledu na zvolený motor pětistupňová manuální převodovka.

Nový Fiat Strada je určený pouze pro jihoamerický trh, v Evropě se tedy prodávat nebude.

Fiat představil třetí generaci malého pick-upu Strada. Evropa má ale smůlu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: