Elektrický Focus v Evropě končí, Ford to zkusí raději s hybridními dodávkami

  • Ford ukončil výrobu elektrického Focusu v Evropě

  • Minulý rok prodal Ford v Evropě jen 61 elektrických Focusů

  • Kdo ho chce, tomu přijde auto z USA

  • Ford se v Evropě zaměří na hybridní dodávky

Ačkoli poměrně nedávno představil Ford modernizaci elektrického Focusu s větším dojezdem, rozhodla se automobilka ukončit výrobu tohoto elektrického modelu v Evropě. Může za to mimořádně malý zájem. Odbyt se počítá jen na pár desítek aut ročně. V roce 2016 prodal Ford v Evropě 61 elektrických Focusů, v roce 2015 to bylo 70 aut.

Zvláštní je, že elektrický Focus v nabídce zůstane, ale kdo bude mít zájem, ten si bude muset počkat na auto vyrobené v USA. V Evropě se značka soustředí na jiné modely. Zkusí to s hybridními a plug-in hybridními dodávkami, které by mohly více oslovit fleetové zákazníky. Od těch si Ford slibuje výrazně větší prodeje.

Doporučujeme: Elektrický srovnávací test — Hyundai Ioniq Electric vs. BMW i3 94 Ah vs. Nissan Leaf 30 kWh

Neznamená to ale, že by Ford elektrická auta úplně opustil. Do dvou let se má představit elektrický crossover či SUV s dojezdem až 480 km a během dalších pěti let představí Ford 13 elektrických aut, která chce prodávat na všech důležitých trzích.

Na prodeji elektrických aut většina tradičních automobilek nevydělává, ale v nabídce je potřebuje, protože slouží ke snižování průměrných emisí a ke zlepšování image, zejména v očích politiků a úřadů. Navíc třeba v USA je situace taková, že pokud v některých státech neprodává značka aspoň jeden elektromobil, platí vysoké pokuty. I když to se s Trumpovou administrativou zřejmě změní.

Elektrický Focus v Evropě končí, Ford to zkusí raději s hybridními dodávkami
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: