Electric GT: Závodní Tesla Model S se předvádí na fotkách a na videu

  • Seriál Electric GT odstartuje příští rok. Závodit se bude s upravenou Teslou Model S

  • Vůz zvládne akceleraci z nuly na 100 km/h za 3,2 s

  • Hotový speciál si můžeme prohlédnout na novém videu a na několika fotkách 

Zdá se, že závody elektrických aut budou čím dál častější. Po seriálu elektrických formulí se chystá také například šampionát, kde se bude jezdit s elektrickými VW Golf. Aby toho nebylo málo, příští rok naostro odstartuje seriál Electric GT. Zde se pro změnu představí závodní Tesly Model S.

Doporučujeme: Volkswagen e-Golf má větší akumulátor, vyšší výkon a dojezd až 300 km

O seriálu Electric GT jsme psali už dříve. Možná tedy víte, že se pro příští rok počítá s účastí dvaceti jezdců, respektive deseti týmů. Během sezóny se pojede sedm závodů na světově známých okruzích včetně Nürburgringu.

Nové video ukazuje hotový speciál, se kterým budou jezdit všechny týmy. Vůz vychází z Tesly Model S P85+. Změny se týkají aerodynamiky i podvozku. Auto také prošlo radikální odtučňovací kúrou, přibyly karbonové díly karoserie a tak dále. Systém pohonu, a to včetně baterií, ovšem zůstal sériový.

Doporučujeme: Tato Tesla Model S ujela už více než 300 000 km. Má vyměněný motor i baterie

Jezdci dostanou k dispozici výkon 310 kW a točivý moment 600 Nm. Vůz i s řidičem bude vážit 1625 kg (přibližně půl tuny váží pouze baterie) a akcelerace z nuly na 100 km/h má být minulostí za 3,2 s. Nejvyšší rychlost je omezená na 220 km/h. Přesný termín prvního závodu zatím oznámen nebyl.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: