Dakar 2017 přinesl zajímavý mezník. Vůbec poprvé tuto soutěž dokončil elekromobil

  • Letošní dakarská rally přinesla jeden zajímavý mezník 

  • Vůbec poprvé v celé historii tuto soutěž dokončil elektromobil 

  • Speciál Acciona Ecopowered dojel poslední, ale dojel

Dakar 2017 skončil, což jsme si nedávno připomněli větší galerií. Zapadnout by ale neměla ještě jedna zmínka o letošním ročníku, protože ten přinesl kromě komplikací s počasím také historický moment. Letos tomu totiž bylo vůbec poprvé, kdy rally považovanou za nejtěžší na světě dokončil elektrický automobil.

Doporučujeme: Dakar je minulostí. Připomeňte si letošní ročník nejtěžší rally světa v rozsáhlé galerii

Letošní ročník dakarské rally byl v pořadí už třicátý devátý, přičemž doposud se ho zúčastnilo na osmnáct tisíc automobilů. Speciál Acciona Ecopowered je ale prvním autem, které dokončilo Dakar pouze s využitím elektrické energie. I když výsledkem bylo suverénně poslední místo.

Jezdec Ariel Jaton dovez španělský elektromobil do cíle s celkovým časem 111 hodin, 21 minut a 18 sekund. Pro srovnání, vítězný Peugeot potřeboval na zdolání všech měřených úseků 28 hodin, 49 minu a 30 sekund.

Závodní elektromobil vznikl v rámci pětiletého vývoje vedeného španělskou společností Acciona. Vůz používá synchronní elektromotor o výkonu 250 kW, šest modulů lithium-iontových akumulátorů, které lze extrémně rychle dobíjet, a solární panel.

Dakar 2017 přinesl zajímavý mezník. Vůbec poprvé tuto soutěž dokončil elekromobil
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: