Zklamání z Vietnamu. Luxusní SUV VinFast je staré BMW za téměř čtyři miliony

22.09.2020
3 nové názory
  • Veitnamská automobilka VinFast představila sériovou podobu svého luxusního SUV President

  • Auto využívá šasi minulé generace BMW X5, pod kapotou má benzinový V8 od General Motors

  • Design se změnil tak, že spojitost s Mnichovem nepoznáte. I tak je cena vozu příliš vysoká

Už před dvěma lety se na pařížském autosalonu představila nečekaná značka. VinFast se stala první světovou značkou aut z Vietnamu. Slibovala luxusní SUV, nyní představila jeho sériovou podobu. Jmenuje se President a alespoň v černé verzi s jakoby měděnými detaily připomíná spíš dílo tuningové společnosti. Za designem ale stojí světoznámé studio Pininfarina.

VinFast ostatně auto z velké části nevyvíjel. Pod ozdobami karoserie se totiž skrývá šasi minulé generace BMW X5. Možná je to patrnější v interiéru, kde příslušnost k Mnichovu prozradí volant s typickým tvarem a tloušťkou věnce. Maskuje ho samozřejmě logo VinFast. Ostatní ovladače jsou však nové včetně středového displeje pro multimédia.

Hyundai předvedl svoje největší SUV. Jde proti BMW X5
Přečtěte si také:

Hyundai předvedl svoje největší SUV. Jde proti BMW X5

Vietnamci se navíc rozhodli, že pohrdnou motory německé automobilky a místo toho k pohonu využijí benzinový V8 od General Motors. Jednotka s objemem 6,2 litru produkuje 309 kW, tedy 420 koní, a 624 Nm. To zaručuje velkému SUV akceleraci z nuly na 100 km/h za 6,8 sekundy. VinFast tvrdí, že jeho auto může uhánět maximálně 300 km/h.

Kabina připomíná BMW X5 volantem
V tomto provedení vypadá VinFast jako tuning

I proto si za svou kreaci nechá pořádně zaplatit. VinFast President startuje na ceně 3,8 miliardy vietnamských dongů. V přepočtu na koruny to podle aktuálního kurzu dělá 3 782 629 korun. Ano, jde o poměrně rychlé SUV, nicméně i tak se zdá cena přemrštěná. Nové BMW X5 M s výkonem 625 koní a stovkou pokořenou pod čtyři sekundy stojí 3 322 800 korun.

Vstoupit do diskuse (3 názory)
  • Našli jste v článku chybu?