I nový Mercedes CLA přichází v nejdostupnější sportovní verzi AMG 35 o výkonu 306 koní

přidejte názor
  • Po hatchbacku a sedanu třídy A přichází základní sportovní motorizace AMG 35 také pro nové CLA

  • Parametry zůstávají stále stejné, pod kapotou je přeplňovaný dvoulitr o výkonu 225 kW (306 k)

  • Premiéra proběhne příští týden na autosalonu v New Yorku 

Automobilka Mercedes-Benz dále rozšiřuje nabídku sportovních modelů. Minulý rok byl jako naprostý základ celé rodiny modelů AMG představen hatchback třídy A v provedením AMG A 35 4Matic, který nedávno doplnil také sedan třídy A. Teď přichází, jak se dalo dopředu očekávat, ještě třetí variace na tuto základní sportovní motorizaci: Mercedes-AMG CLA 35 4Matic.

Všechny tři zmíněné modely stojí na stejném technickém základu. Pod kapotou je i v případě CLA 35 uložen zážehový přeplňovaný dvoulitr přeplňovaný dvoucestným turbodmychadlem. Jeho maximální výkon činí 225 kW (306 k) a vrchol točivého momentu dosahuje hodnoty 400 Nm. Motor je spojen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol 4Matic.

Mercedes-AMG A 35 4Matic je velmi solidní základ rodiny AMG (první jízdní dojmy)
Přečtěte si také:

Mercedes-AMG A 35 4Matic je velmi solidní základ rodiny AMG (první jízdní dojmy)

Nové CLA v provedení AMG 35 4Matic zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 4,9 s. Pro srovnání, menší a lehčí hatchback potřebuje o dvě desetiny sekundy méně. Nejvyšší rychlost opět určuje omezovač nastavený na 250 km/h.

Mercedes znovu slibuje perfektní jízdní vlastnosti, dané kromě jiného také karoserií vyztuženou plechem umístěným pod motorem a doplněným o další menší výztuhy, stejně jako rozložením hmotnosti v poměru 50/50. Stejně jako u sedanu a hatchbacku ani u CLA nechybí sportovní výfuk, upravená aerodynamika, posílené brzdy nebo na přání dodávané adaptivní tlumiče.

Mercedes-AMG CLA 35 4Matic se představí veřejnosti příští týden v New Yorku. Prodej automobilka spustí koncem dubna a první auta dorazí k dealerům v západní Evropě letos v srpnu.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?