Mercedes chystá sportovní provedení třídy A. Verze AMG A 35 se představí v Paříži

přidejte názor
Autor: Redakce
  • Automobilka Mercedes poodhalila další svou novinku 

  • Mercedes-AMG A 35 vyplní mezeru mezi A 250 a vrcholným AMG A 45

  • Premiéra proběhne na autosalonu v Paříži 

Není to ani týden, co Mercedes představil novou generaci modelu GLE a už začíná poodhalovat další chystanou novinku. Na autosalonu v Paříži bude k vidění třída A ve sportovní verzi AMG A 35. Na co se můžeme těšit, to naznačují první zveřejněné obrázky.

Mercedes-AMG A 35 se zařadí nad stávající vrchol v podobě A 250 a zároveň bude stát pod chystanou nejrychlejší variantou AMG A 45. První fotky ukazují výrazné aerodynamické doplňky a masku chladiče se zdvojenými lištami. AMG A 45 podle všeho dostane masku v provedení „Panamericana“, jak to známe třeba od AMG GT. V interiéru zajisté nebudou chybět sportovní sedadla nebo podsvícené prahy s nápisem AMG.

Doporučujeme: Test Mercedes-Benz CLS 400d 4Matic — Silné diesely mají budoucnost!

Neoficiální informace slibují přítomnost dvoulitrového přeplňovaného motoru, jehož výkon by se měl pohybovat lehce nad hranicí 221 kW (300 k). Samozřejmostí je sedmistupňový automat a pohon všech kol. AMG A 35 tak bude útočit na Volkswagen Golf R, přičemž by ale měl být tento Mercedes rychlejší. Součástí výbavy pak bude také tužší podvozek, větší brzdy a zvučnější výfuk.

Mercedes-AMG A 35 je další pařížskou premiérou. Jak píše britský Autocar, vrcholná verze AMG A 45, která se postaví přímo proti Audi RS 3, dorazí v polovině příštího roku, což by mohlo znamenat odhalení na jarním autosalonu v Ženevě.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?