Sam (neregistrovaný)
Mám naviígaci TOM TOM, deset let starou, bez aktualizace, protože mě to nešlo aktualizovat nebo to neumím. Stála necelé 3000,- Kč je v ní celá Evropa a funguje spolehlivě. V Paříži mě perfektně dovedla až těsně před dveře hotelu v jednosměrce. Jediné co se změnilo jsou někde místo křižovatek kruháče,a pak někde jedu po poli - nové krátké úseky dálnic. Jednoduchá obsluha, spousta funkcí. Jsem s ní max spokojen.
ACE (neregistrovaný)
Mám podobně starýho Garmina (pravidelně aktualizovaného) a už pár let nepoužívám. O provozu a uzavírkách ani nemluvím, ale kolikrát mě vodil div ne po lesních cestách a přitom o kousek dál vedla parádní silnice o pár řádů výš. Nezpevněné cesty a pod. pochopitelně vypnuto. Waze je o světelné roky jinde.
HJ (neregistrovaný)
Souhlasím, lesem jezdím často v létě mi to tak nevadí, ale v zimě jde o život. Vše nastaveno Nezpevněné silnice, rychlejší, ekonomická atd.… asi 50 verzí. Místo toho, aby zahrnuli do map každou polní cestu mohl Garmin přemýšlet nad tím, že mapy dělá pro auto.
Tomáš (neregistrovaný)
O tom se nikdo nehádá, že by staré navigace nebyly použitelné, ale když jedete na schůzku nebo jednání na čas, tak chcete přeci jen něco víc, než se dostat z bodu A do bodu B. Tzn. reálná data o dopravě tak, aby v případě většího zdržení navigace zareagovala alternativní trasou... to už Váš starý TomTom předpokládám neumí.
Strebl (neregistrovaný)
z Waze sem nebyl spokojěni spiše s klaman sekala se měl sem zaple gps a hlasila že potřebujě data což jě podle mě divne zale ži namě jěstli zapnu data nebo gps ale fungovt by měla odhadování doby dojezdu byl rozdil cca 15min ted mam jinou a vihovujě
Antiretard (neregistrovaný)
I když je podle tvého psaného projevu zcela zřejmé, že jsi naprostý retard, mohl bys vědět, že zapnuté GPS potřebuje kvůli poloze a datové připojení kvůli stahování mapových podkladů a získávání aktuálních informací o dopravě.
TUK (neregistrovaný)
Pro mě důležité aby navigace uměla najít číslo popisné či evidenční bez zadání názvu ulice, což je ve velké spoustě malých vesnic normální, že nemají názvy ulic. Toto umí ale jen některé navigace, se divím že toto testováno nebylo...
i (neregistrovaný)
Největším úskalím těchto zařízení je nespolehlivé zařízení mezi sedadlem a volantem. už dvakrát jsem u nás na vesnici potkal imbecila, co hledal hospodu která je o půlkilometru dál a spolujezdec na zadním sedadle uprostřed držel v ruce navigaci. podotýkám, že auto mělo plechovou střechu. Mám dojem, že čím více jsou tato zařízení blbuvzdorná, tím větší blbci se rodí. Osobně používám Waze od roku 2013, za tu dobu mě ani jednou nevedla špatně, a mnohokrát mě ušetřila mnoho hodin. Například mě vloni, při cestě na dovolenou v chorvatsku, stáhla z dálnice o 50 kilometrů dříve, divil jsem se ale poslechl, ačkoliv tu cestu notoricky znám. a pak jsem se jen z horských cestiček za jízdy kochal ucpanou dálnicí. V rádiu ten den hlásili, že některá auta v této zácpě stála až 8 hodin. Používám to i v čechách, také na notoricky známých cestách a také jen proto, že mě to na zácpu upozorní ještě kilometry předem. Problém těch značkových vestavěných navigací vidím v tom, že tyto mají daleko méně informací z provozu a tak se spíše rozhodnou špatně.
I (neregistrovaný)
Mapy.cz je navigace spíš turistická a o provozu nemá tušení, ani o uzávěrkách. Ale je pravda že na rozdíl od ostatních má ta orientační cisla. Tak že se s těmito nedá vůbec srovnávat. Ne že by byla lepší nebo horší, je to prostě jen jiná kategorie,
MIrek (neregistrovaný)
Používám Garmín asi 10 let starej. Aktualizace před asi 2 roky zpátky. Všude mě vždycky dovedla spolehlivě, Kowasna, Sibiu, Kodaň, Strallsud, Ostrava, Brno, jen v praze bejvá zmatená. Zkoušel sem Google, ale věčně neměl signál nebo mi tvrdil že sem jinde než sem byl.
Honza (neregistrovaný)
Za mě je nejlepší google. Vyzkoušel jsem hodně aut všech možných kategorií, ale google jednoznačně vede. Osobně využívám app android auto, který google nav podporuje, takže navigaci mám na velkém displeji infotanmentu přes připojení smartfonu pres usb ve voze. Navic jsem nemusel platit našich 18000,- za vestavnou navigaci. Koupil jsem si jen app-connect za 4200,- Ve srovnani se standartnimi vestavnými navigacemi je google proste super. Několikrát jsem podle navigace nejel i kdyz mi od začátku vedla jinam a taky jsem vždy skončil v koloně.
Petr P (neregistrovaný)
Waze mi jen na pokutách ročně vydělá na nový mobil a čisté bodové konto je další benefit. Používám skrz Android Auto místo originální vestavěné navigace. Ovládání hlasem je návykové, občas pozlobí, ale většinou funguje. V kombinaci Google Home mi to hlasově ovládá elektrické pohony brány a osvětlení v garáži. Jen tu češtinu by to mohlo zvládat lépe.
mku03375 (neregistrovaný)
Letos v červnu jsme se pohybovali se synem a jeho kamarádem u Bodamského jezera, jezdili jsme tudiž v Německu, Rakousku a udělali jsme si výlet i do Švýcarska. Nedám dopustit na Waze a Mapy.cz, zkoušeli jsme je na střídačku a vždy nás navedly správně.
Tomáš (neregistrovaný)
Zobrazení ostatních uživatelů na waze jde vypnout, což autor shledává jako největší připomínku, tak je bez chyb. Vestavěné navigace se proti dynamickým mohou jít za ty desetitisíce zahrabat. Přes AndroidAuto a AppleCarPlay jde waze dostat do infotamentu většiny moderních aut, tak není co řešit.
Katka (neregistrovaný)
V autě používám MapFactor Navigator, protože mi nežere data. Mapy má stažené přímo v mobilu, takže se k nim dostanu i kdekoliv, kde je horší nebo žádný signál. Někdy, když očekávám dopravní problém, tak mrknu předem na Google Maps, jak to vypadá. Případně kombinuji oboje. Ona žádná navigace není dokonalá, i Google nás vedl několikrát prapodivně. V Mapfactor Navigatoru se mi líbí, že si mohu trasu pěkně prohlédnout celou nebo její části a zkontrolovat si, jestli dává smysl a vede mne tam, kam opravdu chci a kudy chci - tedy zkontrolovat "selským rozumem". Přidat si "průjezdní body" a podle toho si trasu upravit apod. Vyhovuje mi, že mám nad trasou kontrolu, pokud chci. U Waze (ale i u Google) se mi nelíbí, že to o mně sbírá data a kšeftuje s nimi nejspíš dál. Při turistice jsou nejlepší asi Mapy.cz.
moje jméno (neregistrovaný)
S Waze mám najeto 55.000km a po vyzkoušení všeho možného (map factor, google, Here, Navigator...), včetně zakoupeného Sygicu (doslova vyhozených 700,- Kč...) už nic jiného nechci. Netvrdím, že se nikdy nesplete, ale je prostě z mého pohledu nejlepší ze všeho, co je dostupné. V Praze dokonce nejnejlepší.
Fogyn (neregistrovaný)
V Anglii přeplněna cesta, tak řidič objížděl po neznámých uličkách. Zapnul jsem doma staženou navigaci do mobilu, zdarma a bez internetu. Okamžitě se chytla, hlásila v metrech a přidala varování k okamžitému a výraznému zpomalení a po důrazném zopakování výzvy přidala vysvětlení, že budete prudce odbočovat doprava. Skutečně, následovala odbočka, skoro vracečka, viditelná na poslední chvíli a projet se dala skutečně jen minimální rychlostí. Překvapivě příjemné zjištění.
David (neregistrovaný)
Waze ju super ale mně zradilo v Praze v tunelu Blanka. Obecně ve všech tunelech má problém. A když má tunel víc výjezdů nebo je za tunelem křižovatka, tak je Waze ztracený. Ztratí signál a pak už jen ukazuje nesmysli. Navigace v autě by měla z tachometru odhadnout kde je.
rdofjcfvo (neregistrovaný)
Srovnání navigací: Je lepší aplikace, vestavěný systém nebo nejlevnější model na trhu? - Autobible.cz ardofjcfvo [url=http://www.g9b52267b50xvc1xs6kgqq402x7mca57s.org/]urdofjcfvo[/url] rdofjcfvo http://www.g9b52267b50xvc1xs6kgqq402x7mca57s.org/
Malina (neregistrovaný)
Já osobně třeba navigaci v telefonu strašně nerad používám. Obecně se snažím telefon při řízení používat co nejméně. Samostatná navigace je podle mě lepší. Mě teď například zaujala taková palubní full HD kamera do auta, která je právě spojená s navigací. Mají to tady https://www.carneo.cz/kamery-do-auta Nemáte s tím někdo zkušenost? Dost přemýšlím nad tím, že bych si to koupil. Palubní kameru totiž nemám.