Roušky musíte nosit i v autě, tvrdí ministr zdravotnictví. To je ale špatně

27.03.2020
308 nových názorů
Autor: Archiv MF
  • Kvůli nouzovému stavu platí povinnost nosit roušky na veřejných místech

  • Podle ministra zdravotnictví je mají mít i řidiči. A je jedno, pokud jedou sami nebo s někým

  • Rouška v autě ale nedává smysl. Naopak, může se vyčerpat její účinnost a po vystoupení je k ničemu

Roušky, roušky a zase roušky. Snad nikdy se tolik nediskutovalo o této ochranné pomůcce jako nyní. Je to logické, vláda v reakci na epidemii koronaviru vyhlásila povinnost nosit na veřejných místech roušky pro všechny bez výjimky. Snaží se tím zamezit kapénkovému přenosu viru z člověka na člověka.

Ministr zdravotnictví bere ale nařízení tak přísně, že to přestává dávat smysl. Na čtvrteční konferenci po jednání vlády byl dotázán, zda lidé mají nosit roušky i v autech. Novinářka zřejmě reagovala na situaci, kterou vidíte sami, pokud nyní občas vyjedete na silnice. Někteří řidiči mají nasazenou roušku i v autě, jiní ne.

Studie odhalila 10 věcí, kterými štveme ostatní řidiče. Neděláte je i vy?
Přečtěte si také:

Studie odhalila 10 věcí, kterými štveme ostatní řidiče. Neděláte je i vy?

„Bezesporu, tím spíš, pokud jedou s rodinou. Ještě kdyby jeli sami, ale i tak: to opatření platí pro všechny, na všech veřejných prostranstvích, v prostorech mimo bydliště, takto je to koncipováno, takže i v autě musí tu roušku mít,“ řekl. Odpověď byla delší, ale byla vlastně jen zopakování obsahu prvních vět. Zprávu z tiskové konference přinesl například Zdravotnický deník. Vojtěchovo tvrzení je kompletně špatně.

Rouška totiž neslouží k tomu, aby ochránila vás, ale aby chránila ostatní. Pokud sedíte v autě sami, není okolo vás nikdo. Tudíž ani nikoho před svými viry chránit nemusíte. Dalo by se snad nesouhlasit v případě kabrioletu, který by právě pomalu projížděl pěší zónou, ale to je v této době zřejmě nemyslitelná situace. Představa, že někoho nakazíte tím, že kolem něj projedete zavřeni ve svém autě bez roušky je celkově absurdní. Mimochodem, v některých státech je logicky zakázáno jezdit se staženými okénky.

V autě jste jako doma

Vojtěch apeloval i na to, aby řidiči nosili roušky, pokud jedou se svou rodinou. Jenže to jsou příbuzní, u kterých se i během karantény počítá s těsným kontaktem. Proč bych si měl brát roušku ve chvíli, kdy vezu ženu na nákup nebo děti do lesa, když zbytek dne tráví se mnou zavřeni v bytě? To nedává také smysl. Jediná chvíle, kdy si nasadit roušku i v autě smysl má, je tehdy, pokud vezete cizího člověka nebo třeba kolegu. Takovým situacím by se ale lidé měli vyvarovat už z principu.

Nejde ale jen o to, že je nošení roušky v autě k ničemu. Ono je i nebezpečné. Rouška přestává plnit svou funkci zhruba po 30 minutách až dvou hodinách podle toho, z čeho je a jaká je aktuální vlhkost či jak moc dýcháte. Představte si tedy situaci, že sednete do auta s rouškou, po půl hodině vystoupíte. Vyplýtvali jste její funkčnost v místě, kde to bylo absolutně na nic a teď ohrožujete lidi okolo sebe.

Propadlá technická je i v době karantény problém. Řidičák ne, ale jen někdy
Přečtěte si také:

Propadlá technická je i v době karantény problém. Řidičák ne, ale jen někdy

A pak je tu ještě poslední drobnost. Roušky máme povinně nosit na veřejných místech. Moje nebo vaše auto ale není veřejný prostor, psali o tom například Novinky.cz. Je to váš soukromý prostor, i proto například policie nemůže vůz prohledat jen tak. Jste tedy jakoby doma, i když v pohybu. Roušku tedy nosit nemusíte.

Bylo by fajn, kdyby se pan ministr zdravotnictví zamyslel nad logikou věci. Rouška je dobrá věc, ale nesmí se z ní stát modla. Její nošení v autě nedává smysl, není nutné a v řadě případů naopak škodí. Přistupujme k věci s rozumem. Jde o zdraví.


Aktualizace 31. března 2020: Ministerstvo zdravotnictví po vlně ohlasů své nařízení upravilo. Nově už například nejste povinni roušku nosit, pokud jedete v autě sami. V mnoha jiných případech, kdy to nedává smysl, nicméně nařízení stále platí. Podrobněji to rozebíráme v novém článku:

Roušku mít v autě nemusíte, ustoupil ministr. Ale jen když jedete sami, s rodinou už ano
Přečtěte si také:

Roušku mít v autě nemusíte, ustoupil ministr. Ale jen když jedete sami, s rodinou už ano

 

jefmvwlmpt (neregistrovaný)
Roušky musíte nosit i v autě, tvrdí ministr zdravotnictví. To je ale špatně - Autobible.cz ajefmvwlmpt [url=http://www.g3qujccd6v3so5g1938l513812gq58pfs.org/]ujefmvwlmpt[/url] jefmvwlmpt http://www.g3qujccd6v3so5g1938l513812gq58pfs.org/
hvegncbfxm (neregistrovaný)
Roušky musíte nosit i v autě, tvrdí ministr zdravotnictví. To je ale špatně - Autobible.cz [url=http://www.g758h5cyv378ad4c115w9l5a2m6zn8nis.org/]uhvegncbfxm[/url] hvegncbfxm http://www.g758h5cyv378ad4c115w9l5a2m6zn8nis.org/ ahvegncbfxm
antonin (neregistrovaný)
Kdo je od dětství vycvičen vůči poslušnosti k autoritám, aniž by se naučil věřit sám sobě a svému úsudku, má to během koronavirové krize obzvláště složité. Protože je zvyklý poslouchat a nikdy si sám nevyhledával informace a fakta a z nich si nevytvářel vlastní názor na věc, myslí si celý život pouze to, co dostane za úkol či předloženo na zlatém podnose – od rodičů, učitelů, politiků, vědců či politiků. Řídí se heslem, že 1) autorita má vždycky pravdu a 2) v případě, že autorita pravdu nemá, platí bod číslo jedna. Tím, že se tolik lidí nechalo tvarovat tímto přesvědčením a jsou zvyklí poslouchat, aniž by přemýšleli, přičemž v tomto ohledu často platí „čím vyšší vzdělání, tím hůř“, jsou schopni lidé uvěřit prakticky čemukoli. Převzato z článku, ale ztotožňuji se. Bééé, že ano lidi? No, Vás mnohých se to týká. Mě ne.
Antonin (neregistrovaný)
c 3 o 15 r 18 o 15 n 14 a 1 666. Pro nechápave počet písmen ve slově je celkem 6. Součet čísel podle pořadí jaké zaujímají misto v abecedě je 66. Dohromady 666. Ten pravěký lhář se rád vidí. Rád signuje, podepisuje svou práci. Rád slyší vzývat, byť skrytě a lidmi nepochopeně své jméno. Jméno šelmy 666. Jméno odpůrce Boha. Kolikrát už řekli a napsali po celém světě jeho jméno skryté v pojmenování viru. Jak je psáno v písmu, že lidé ho budou vzývat. Kdo nerozumí, nerozumí. Kdo ano, ten ví... Člověk nemusí být náboženský fanatik, nebo magor, aby se seriozně touto problematikou zabýval. Náboženství a víra není totéž. Něčím náboženstvím mohou být třeba roušky a nejlépe i v autě. A vírou v systém. Že ho těmi nesmysly ochrání. Já věřím pouze ve vyšší spravedlnost a ochranu, kdy ti co tohle všechno způsobili se neochrání před Božím hněvem a trestem v hodině soudu. Funkce nefunkce. Post nepost. Pozemský vladař třeba i ten největší. Dočasně však. Posměváčci klidně do mě. Ve finále totiž utočite sami na sebe. Opět. Kdo ví, ví...
Jiří (neregistrovaný)
Nechápu negativní reakce na vládní rozhodnutí a na nařízení ministra Vojtěcha. Jednou je to nařízené a tak je nutné to dodržovat a dál nemá cenu to řešit. Jen neposlušní a nezodpovědní lidé tato nařízení kritizují. Já nosím roušku v autě i když jedu sám a mám jí i v práci anebo doma na své zahradě a nemám s tím problém. S vládou a ministrem Vojtěchem naprosto souhlasím.
mc2 (neregistrovaný)
Tady jde o ten princip... netvrdíme, že nosit roušku je úplně k ničemu, ale musí mít své opodstatnění. Rouška je od toho, aby chrání okolí před tebou. Takže pokud si v autě sám, tak mi řekni koho chráníš? To samé na zahradě... a pokud teda budeme ty zákony brát doslova, tak nově (od 30.3.) když jedeš sám to už mít nemusíš (to samé na neveřejných prostorách), ale platí to když jedeš s rodinou se kterou si stejně zavřený doma bez roušky :-D To je třeba to, co nedává vůbec smysl, nikdo s mozkem si nevezme roušku do auta, když jede se ženou na nákup..
Borek (neregistrovaný)
Tak mě připadá, že ČR republika je momentálně jeden velký protiletecký bunkr, a ostatní státy jsou nálety bombadérů za 2. světové války. Když z toho bunkru vylezete, tak je po vás. Tak si myslím, že i to časové období bude stejné.
Koronasaurus (neregistrovaný)
Hlavně noste roušku na penisu,zabráníte tak nechtěnému početí,tím splníte dobrý skutek,protože nepřivedete dalšího nevinného člověka do tohoto divného,udavačů plného světa.
Stach (neregistrovaný)
Něco pro pana ministra Vojtěcha ohledně roušek v autě! Roušky a respirátory mají jednu zásadní vadu. Zhruba 30% vydechnutého CO2 z plic si vdechujete zpátky do plic spolu s novým nádechem. To jistě víte a není to příjemné. Musíme si ale popsat, co se děje v plicích. Při vdechování CO2 namixovaného s čerstvým vzduchem, vzniká ochuzená kyslíková směs, která v plicních sklípcích přechází do krve. Přítomnost takto rozpuštěného CO2 v krvi způsobuje hypoxii, ale nikoliv ve fatálním měřítku, pouze se vám do mozku dostává méně kyslíku. Zpomalují se reflexy, reakce, přesnost a bystrost, otupují se tzv. smysly. Klesá rovněž agresivita a produkce testosteronu. Při jízdě v autě byste měli roušku a respirátor sundat, protože se jinak prodlužují reflexní a reakční doby.
joe (neregistrovaný)
zlatá slova, navýšená koncentrace CO2, plynu, který narkotizuje, to je skoro jako s igeliťákem na hlavě
Josef Novák (neregistrovaný)
Máte pravdu. U některých lidí to opravdu může být velký problém. Jsme přece myslící bytosti. Každý zná své tělo. Jenom vás doplním. Respirátor s ventilem vypouští bez filtrace. Ale nádech je filtrován. Proto byl i nápad aby se přes respirátory dála rouška.
Stach (neregistrovaný)
Dobrý den,je mi z Vašich příspěvků na blutí.Z jednoho tématu o nošení roušky v autě se navzájem osočujete.Vůbec nevíte jaké důsledky to bude mít v příštích dnech.Kdybyste si přečetli kolik lidí během pár dní zemřelo,tak byste držaly huby.Serete mně všichni,kteří tady blbě kecají a jste hrdinové,ale až Vás virus dostane,tak jsem zvědaví jak budete mudrovat.Nechte vládu v klidu,protože udělali dobře,že se to podchytilo hned na začátku,nebo by jste chtěli mít tady Čínu nebo Itálií?A hlavně bych flastroval Ty ,kteří nedodržují vyhlášený nouzový stav,který platí pro všechny bez vyjímky.A co se týče roušek v autě,tak si skla brýlí předřete jarem a máte po mlžení.My hasiči to používáme běžně v praxi.proto máme opakované kurzy.
Jiří (neregistrovaný)
Naprosto s Vámi souhlasím, nezodpovědní lidé jsou bohužel problém v každé společnosti a nezbývá nic jiného než tyto lidi pokutovat až dostanou rozum.
HD (neregistrovaný)
Nic neříkající článek, jen bláboly aby byl pro lidi co hledaj jen samá negativa, zajímavý.
Borek (neregistrovaný)
Žiju si jak lord. Jezdím značkou Ford. S rouškou a bez ventilace, to je moje agitace. Odpojil jsem elektr.otvírání oken a na brýle používám spray na zamlžená okna a je to.
Tereza (neregistrovaný)
A zkusil ministr jet v roušce a dioptrických brýlích? My někteří je nosíme pořád, nemůžeme bez nich řídit, ale jakmile si nasadím roušku, začnou se mi brýle co chvíli zamlžovat. V obchodě je to otravné, za volantem životu nebezpečné.
Pavel (neregistrovaný)
Samí kecy, lži! A nejvíc keců má Bureš, někteří blbci mu to žerou!
jaro (neregistrovaný)
Ministr má strach, aby jsme asi nenakazily auto co kdyby muselo k dotorovi.
mc2 (neregistrovaný)
Já jsem absolutně nasraný na naši vládu, hlavně na stranu Babiše a spol. na nekompetentní lidi, kteří tam sedí a berou jen prachy. Jeden netuší, k čemu jsou vůbec roušky a raději ze sebe vysere takovou sračku, že nosit všude. Takže v autě, sám doma, na kole, při běhu v lese, prostě i na hajzl si jí mám vzít... (teď by následoval sloh neadekvátních slov)... seru na roušky, ať si prvně zjistí fakta, rozdají je lidu a stanoví nějaký rozumný stanovisko aspoň pro členské státy EU... každý si to dělá podle sebe.. někteří extrémní opatření jako kdyby to zabíjelo na potkání, druhý na to z vysoka serou a třetí se furt hádají... Rouška má smysl pouze na veřejných místech a to ještě v případě, že se tam vyskytuje větší koncentrace lidí jako třeba MHD, obchody, centra, některé místa ve městech, kde běžně potkáváte lidi a hlavně pokud jste nemocný! Protože jestli ne, je vám jsou absolutně, ale absolutně k ničemu... viry jsou tak malý, že se dostanou přes ty vaše po domácku vytvořený hadry, který si omotáte přes hubu jak nepříjemný prd starce po kontejnérovém dýchánku.. Respirátor má smysl pouze z dravým lidí... opět, pokud jste nemocný, je vám to k ničemu.. to ostatně i rouška, ale ta aspoň zachytí kápenky (řekněme 50% pokud si kychnete, kašlete, při běžném dýchání nepomůže vám, ani ostatním) Navíc kde vůbec nemá smysl mít cokoliv na obličeji a ještě si uškodíte jsou - příroda (pokud nemíjíte každých pár minut lidi), sport, auto, domov/byt/zahrada, procházky se psem a hlavně se řídit rozumem... tzn. pokud nejevíte příznaky (kašel, kýchání), tak obecně nemá smysl mít roušku venku, pokud jste sami. Nakonec přidám jeden článek (je jich více od odborníků, který bych dosadil do vlády nebo aspoň do vedení stávající situace), protože to, co dělá naše současná vláda je šílenost... A plno lidí jsou díky tomu v panice a stresu, jako kdyby to zabíjelo milióny lidí a všichni přehlížejí ten fakt, že na obyčejnou sezonní chřipku jen v ČR zemře až 2000 lidí, přes 100000 se nakazí a to tam nejsou zahrnutý ani ty kritický stavy, kterých je přes 10000. Na náš počet obyvatel je to nic a teď si to porovnejte s Itálíí třeba, kde těch lidí je 6x víc a hodně věkově starších. https://www.flowee.cz/civilizace/7820-jan-hnizdil-chaoticka-represivni-opatreni-mohou-napachat-vic-skody-nez-koronavirus Prostě... bude to tady tak dlouho, dokud to budou živit média a naše vláda... možná po celé léto (což též doufám, že ne)... takže prosím... používejte mozek a nebuďte jako slepý ovce.. nemá smysl dělat všechno do puntíku, když tím ohrožujete i vlastní zdraví.. kdyby vláda řekla, ať všichni nad 70 let raději skočí z okna, jen aby tu "strašnou" nemoc nedostali, tak to taky nikdo neudělá a raději se zabední doma - což je ten správný přístup
Jembo (neregistrovaný)
Co chcete od debilni vlády.Hlavně se bojí o sebe, svoje koryta a nakradene penize.
Zdeněk (neregistrovaný)
jsem jí měl včera v autě se mi motá palice jak svině se v ní špatně dýchá
Tom (neregistrovaný)
Ano rouška v autě je správná věc i když člověk jede sam. I když se to kůže zdát blbost auto se vám muže porouchat v autě budou bakterie, které se přenesou na technika a podobne. I případná nehoda pak muže být problém. Spousta lidi tu jen keca sami proto nikdy nic neudělali jen kritituji. Metoda nařízení musí se dodržovat. Je daleko vic nesmyslu co se musí dodržovat. Pak pojedete na technickou a pak chudák technik co uz si nikdo neuvědomuje.
SEA (neregistrovaný)
a co ti co maj problemi s dychánim to ve velkých veder se člověk udejchá a to že se může udělat v roušce ve vedrech mdlo je někomu šumák skvělí
Rodripes Tiskárna (neregistrovaný)
Tak Vojtěch byl vždycky retard... už jenom to, co udělal s Pekovou a jak na začátku (když o to šlo nejvíc) mohlo testovat jenom 40 laboratoří a ještě o tej laboratoři, která odhalila pochybení systému prohlásil, že vzorky neodborně odebírá a proto jsou tam teď sami všichni nakažení... Totální amatér a úplnej retard. Nechápu, jak se takovej bezmozek může vůbec dostat k takový funkci...
bob (neregistrovaný)
No já nevím... zkuste se nad tím ještě jednou zamyslet. Mám takový pocit, že člověk, který řídí zdravotnictví státu musí být jedním z největších odborníků na zdravotnictví. Nebo se snad pletu?
Jaroslav (neregistrovaný)
A to jste ještě v článku nezmínili, že při dýchání s nasazenou rouškou obsahuje vdechovaný vzduch zvýšené procento oxidu uhličitého na úkor kyslíku. Je to obdobné, jako když jsme v místnosti s vydýchaným vzduchem. Důsledkem bývá únava, malátnost, zpomalené reakce, tedy všechno to, co za volantem nepotřebujeme.
Martin (neregistrovaný)
No idiot jste očividně vy Danieli, copak covid se přenáší vzduchem? NE pouze kapenkami a ty opravdu nenasajete do auta zvenku a ještě přes pylovy filtr. A za 2. kudy vám z auta fouká ventilace to by mě fakt zajímalo. Takže debilove jako vy akorát šíří paniku
Josef Novák (neregistrovaný)
idiot není nikdo z vás. Problém a ten největší je o tom, že i imunologové nemají jasno co ten prevít dokáže. Proto raději se volí opatření možná zbytečná, ale neuškodí. Tož tak
Bohumil Mgr.Šitavanc (neregistrovaný)
Pane ministře,prosím,neblbněte/roušky v uzavřeném autě/,pokud řidič neveze stopaře.Přeji Vám vše dobré. Mgr.Bohumil Šitavanc,signatář Charty 77
Antonín (neregistrovaný)
Vlády světa včetně té naší, nám ještě ,,včera,, dlouhá léta řádně šlapaly na krk. Frau Merkelová, Macron, Holland, Babiš se Shillerovou apd. Třeba i Kalousek, Sobotka a jiní, aby se kobliháři úplně nepotento. Jak? no všelijak. Odpovězte si sami. Když si rozvzpomenete, tak se vždy nějaká křivda najde. A dnes jsou všichni málem Kristovi vyslanci. Jde jim pouze o naše dobro. Tomu uvěří totální magor, nebo zoufalý vystrašenec. Z vlka beránka neuděláš.
Václav (neregistrovaný)
Neni to doktor ani automechanik, tak co bysme chtěli? Většina aut poskytuje vyšší ochranu než rouška, pokud se používá ventilace a neotevírají se okna. Je tam totiž filtr. Když tam není, tak to poznáte snadno podle toho že z ventilace vylétává hmyz, listí nebo třeba seno kdykoliv dojedete traktor. Filtr pevných částic stojí 2 kila a je to 4 cm tlustý molitan. Teď si k němu ještě vyrábím filtr s aktivním uhlím abych ochranu zvýšil (pro felicie se totiž neprodává) a hlavně aby odfiltroval pachy. Většina moderních aut i ten filtr s aktivním uhlím už ale má.
Antonín (neregistrovaný)
Údaj z 28.Března. Indie přes 900 nakažených. Před cca 5ti dny údaj v celosvětové mapce nákazy 511. Kdo ví co je Indie pochopí. Hlava na hlavě. Ccca 430 obyvatel na metr čtvereční. Česko cca 130 obyvatel na tentýž prostor. Indové si ve svých gigantických velkoměstech a chudinských slamech nepředstavitelných rozměru doslovně dýchají do tváří na každém kroku. V TV (modle každého nesvéprávného jedince) cca dva dny nazpět zazněla zpráva něco o až třiceti milionech možných nakažených. Ano, je jich miliarda a půl téměř. Ale o to tu nejde. 511 před asi pěti dny. Okolo devitiset dnes. Umí někdo samostatně ještě popřemýšlet, nebo to, už nejde?
Michal (neregistrovaný)
Danieli, s prominutím ale Vy jste idiot, nemohu jinak než nesouhlasit, než zplodíte další nesmysl měl by jste si něco přečíst o kapénkových infekcích, to že nasajete z před vámi jedoucího auta kapénkový virus je cipovina jak hrom, raději vyndejte hlavu z pr.....lního přítmí a běžte raději dělat něco jiného než šířit blafy na internetu mnoha lidem se uleví nejste o nic víc chytřejší než pan Vojtěch
Ivana (neregistrovaný)
Když si nasadím roušku,tak už mi sama o sobě snižuje periferní vidění.A navíc, když musím mít brýle,tak ty se mi zamlžují.Takže roušku v autě nemám.Pakli-že by mě chtěla zastavit police,sundám brýle a nasadím roušku.Pak otevřu okénko.Podotýkám,že nikoho v autě nevozím,na dvorku sednu do auta a v práci se snažím zaparkovat co nejblíže,to je cca 10m.Myslím,že nošení roušky by se mělo brát obyčejným selským rozumem.Zkuste si nasadit ručně šitou roušku a brýle.Okamžitě máte mlhu.Někdo muže říct,že se brýle dají řešit čočkama.Ovšem ne každý je snese a ne každý si je muže dovolit.A ted do mě
Martin (neregistrovaný)
Nosit v autě roušku je hloupost, Vojtěch s Babišem buď nerozumí podstatě věci nebo chtějí dělat z lidí hlupáky. Ani jedno není lichotivé.
Honza (neregistrovaný)
Od toho humanitárně vysokoškolsky vzdělaného blba bych chtěl slyšet jediné a to zda i při souloži musím mít roušku a hlavně kde.
Jaroslav (neregistrovaný)
Další z příkladů Babišových "kompetentních" lidí ve vládě! Debil vedle debila, vedeni, ale stále vyhrávají volby! Absolutně nepochopitelné!:-(
Roger (neregistrovaný)
Řekněme to jinak a doslovně, já ve svém autě nejsem na veřejnosti, to auto je na veřejnosti, tak jemu dáme roušku, já jsem uzavřen ve svém majetku stejně tak jako v obýváku. Pan loutka ministr by se měl probrat a jednou vyjádřit i vlastní názor, a ne prezentovat názory Babiše, pak by mu došlo že rouška v autě je vlastně nebezpečná a co víc zbytečná, ale tímto verdiktem by se snížila hysterie a vystrašenost obyvatel a to nikdo z těch nahoře nechce, protože jediný kdo dělá největší paniku jsou ty nahoře, ty dole jsou jako stádo oveček a jen opakují a smiřují se s názory vrchnosti a nezachovávají si vlastní úsudek
Tětiva (neregistrovaný)
Já jsem zvědavej, kdy budu muset nasadit roušku i na klimatizaci.
Josef (neregistrovaný)
Vážení doporučuje se vše možné, například mít roušku v autě i když jedu sám, ale nařídit všem, kdo má respirátor s výdechovým ventilem použít ještě roušku není nikde slyšet.V televizi jsou reportáže, kde zdravotníci,policajti,reportéři, ošetřovatelé a další chrání sebe respirátory, ale ostatní kolem dostávají výdechovým ventilem koronevirus naplno.To nikdo neví, že v té díře na výdech není vůbec nic.Vědí,ale račí se o tomnemluví.
michal (neregistrovaný)
adam nas naštěstí léčit nebude není doktor, je to "vyučený" právník a pokud by nepřisluhoval andrejkovi tak se o něm nemluví. bohužel takových lezprdelků je více.
Martin (neregistrovaný)
Při čtení některých příspěvku se musím smát nebo spíše plakat . Lidi to není Mor ani Španělska chřipka . A úvahy o tom jak někdo jede v autě bez rousky a ten co jede za nim se nakazí ..... proboha lidi, vy neumrete na virus ale na vydeseni !!!!! hlavně se nezapomeňte navzájem udávat, nakažené lynčovat a podobne blbosti. Celosvětové je “nakažených “ půl milionu lidi - to je jedno okresní město . Tak ze to není zas tak hrozné . Smrtnost není taky tak vysoká . Mor měl smrtnost 90 % a Š.ch. Něco kolem 20%.
Luboš (neregistrovaný)
Rouška v autě musí být, to je zas taková krávovina. Lidi už zase přestávají přemýšlet. Naštěstí řidičům zbyl zdravej rozum. V tomhle jsou Češi fajn.
Jirka (neregistrovaný)
Do práce nad jezdí 6 v jednom aute e jedem hodinu a půl tak co máme delat
eva (neregistrovaný)
28.1.pan poslanec dr.Svoboda podal navrch,,, o diskuzi ohledně corona viru a vládnoucí koalice to zamítla a ted vlada odborníku nevi kudi kam.Babiš jak je u něho zvykem zase lhal ,že je respirátoru dostatek a že doktoři lžou .Vojtěch,který nemocnici viděl z rychlíku se jako odborník rouškám vysmíval.Nechápu to já ani textilní firmy ,proč se ihned nezačali šít roušky a proč se utrácí miliardy za dovoz z Cíny ,že by naši bývalí soudruzi Babiš a Zeman pomohli v ekonomice kolegum z Cínské lidové republiky.
Michal (neregistrovaný)
Proč o něm mluvíte jako o ministrovi, vždyť je to totální idiot!
Tony1251 (neregistrovaný)
Souhlasím,bohužel jsme si ho sem neměli vůbec tahat když byli Slováci rádi že se ho zabavili,ale na to už je bohužel pozdě.
Mirek (neregistrovaný)
Rouska hlavne v aute omezuje, muze se nechtene posunout na oci a nez ji stahnete jste ve strome, muzete se otocit hlavou v krizovatce a taky se posune, jste zase v riti. Kdyz jedu sam nebo s rodinou tak nepotebuju rousku, doma jsme stejne spolu, manzelce dam pusu, dite dostane pusu a to vse bez rousky. Cizi osobu dnes do auta snad nikdo ani nebere, ani kolegu.
Martin (neregistrovaný)
Roušky, roušky a zase jen roušky. Kdyby se ministr zdravotnictví zamyslel jaké nesmysly vypouští a ještě je okecává tak by se měl stydět. Auta nasávají vzduch z venku a ten jde do kabiny pře filtr. Tak nechápu to zcestné rozhodnutí abych i v autě musel mít ochranu. Na veřejných místech o tom polemizovat nebudu a roušku si samozřejmě nasadím, ale v soukromí, venku na zahradě, nebo v lese, kde jsem sám je rouška k ničemu. Chci dýchat čistý vzduch a ne filtrovaný přes roušku která je beztak obalená bacily. Stejně ujeté je zakazovat lidem v uzavřené oblasti aby byli doma a nevycházeli ven. Byl snad vyhlášený chemický poplach a zákaz vycházení? Pan ministr nedělá nic než vyvolává hysterii a strach mezi lidmi. Situace je vážná tak ji nedělejme ještě horší.
Pozorovatel Jan (neregistrovaný)
Ministrem zdravotnictví je zpěvák. Tím je řečeno vše. Tak jako v době války nemůže být ministrem války ženská ale generál, tak v době pandemie by měl ministerstvo zdravotnictví vést doktor....
Datel (neregistrovaný)
Vážení, dělají to média, dělají to odborníci, děláte to taky. zaměňují velikost viru a velikost kapénky. Aerosoly - kapénky jsou o několik řádů větší, a rouška je úspěšně zachycuje. Viry bez nosiče nevydechujete, a takové ani dlouho nevydrží. A i kdyby zachytila jen polovinu, tak se řádově sníží počet nakažených oproti pohybu naostro. Vidíte rozdíl rychlosti šíření? 1 - 4 - 16 - 64 - 256 vůči 1 - 2 - 4 - 8 - 16
Daniel (neregistrovaný)
Víte o tom, že třeba Vojtěch musí řešit hacknutou nemocnici v Brně? Že lidi se díky tomu rozesílají až do Zlína? A vsadím tisícovku proti koruně, že těm hackerům i někdo fandí. Vojtěch možná není úplně TOP a doktoři si o něm myslí svoje. Roušky nejsou na celým světě. A já osobně si myslím, že vhodná doba k nakažení je teď, dokud jsou volný fleky na JIPkách. A ti lyžaři to vyhráli 2x. Jednak si užili a v době, kdy budou nemocnice praskat ve švech, oni už budou vyléčení třeba zase v Alpách. A teď proti tomu postavte roušky v autě. Je to blbost, pokud máte jen jednu. Odsoudí někdo hackery kvůli nefunkčním rentgenům v Brně? Sranda ne? Možná až budeme jeden před druhým padat a chcípat, pak teprve tehdy si uvědomíme, co můžeme být jeden pro druhýho. Oporou. Tohle v nás zmrazily polistopadové vlády. Nejsme schopní se o sebe postarat a viníme všechny kolem. Jen ne sebe. Takže si ty roušky našijte a nešvejkujte a vozte jich třeba 10. A měňte je. Pak to Vojtěchovo nařízení smysl má. Protože máme zlatý ručičky.
Jakub (neregistrovaný)
Ať si trhnou nohou šašci z vlady.Hlavně že si byli pro roušky a respiratory na letišti pro svoje rodiny šašci za naše daně.
hajvac (neregistrovaný)
Tak mám pocit, že se tady sešla správně přechytralá parta, která přijela z Itálie nebo Rakouska a místo sezení na zadku doma jezdí autem na chatu, ..... Ano, o autě mají pravdu, to je nesmysl, ale urážet lidi, kteří věnují čas a zdraví pro ostatní, bych se vyjadřoval s respektem k jejich práci a ne politickými urážkami i ostatními hnusnými invektivami.
dedanezbeda (neregistrovaný)
Pracoval jsem jako brusič,takže jsem měl respirátor na ústech 8 hodin.Používal jse brýle a nikdy se mi nezapotily.Stačí si jen zjistit co pro to udělat aby se nepotily.Jinak volte Kalouska ten Vás "zachrání"
Daniel (neregistrovaný)
Jenže tohle nařízení musí obsáhnout paušálně všechny a všichni, soudě podle debaty na tom stejně nejsou. Já dneska v Tescu s jednou prodavačkou mluvil a střídaly se na pokladně co půl hodiny, aby si vyměnila roušku. Pokud existuje šance jak to zpomalit, proč tomu nepomoct? Kdyby byl v té vládě kdokoli jiný, nebyl by na koronavir připravený. Takže se za pochodu učí a kdo se učí, dělá chyby. Dobrej řidič se nikdy nestane z toho, co jezdí úzkostlivě, ale z toho, co občas zariskuje a má i trochu štěstí, že si tu zkušenost nevezme do hrobu. Deset doktorů má deset názorů a Vojtěch musí rozhodnout. Zavděčí se jednomu, druzí budou nadávat. Nikoho neubyde, když teď vyhoví a spočítat se to může u voleb.
Dominik (neregistrovaný)
Už mi celá Vláda leze krkem.Vymejšlej jen co jim se hodí.Jezdím kamionem nikdo mne nekontroluje,ale přítelkyně musí být ubytovaná v německu aby nešířila virus jako pendlerka.Hlavně že Doktoři atd mají vyjimku.Ti kteří to mohou šířit nejvíc.A teď ještě roušku v autě?! LEDA VELKÝ HOVNO.SERU NA VLADU.
Daniel (neregistrovaný)
Nedělejte to. Hrozí vám ztráta občanského průkazu. A tím pádem budete mít utrum i s Velorexem. Lidi nebuďte sobci.
Daniel (neregistrovaný)
Pro ignoranta blbost, pro epidemiologa zásadní věc. Pokud už je někdo přenašeč a jede bez roušky, tak se jeho auto stává časovanou bombou ve chvíli, kdy otevře dveře a kontaminuje okolí tím, co vydýchal nebo vykašlal během jízdy. Cirkulace vzduchu navíc během jízdy ten vzduch i s potenciálním virem vyžene ven ( protože aby ventilátor mohl dovnitř nahnat vzduch a nestlačoval se, tak ten zase vychází otvory v zadní části karoserie a tak se ten virus přemisťuje jako kůrovec v kmenech, co převáželi v době výletů. Rouška v autě eliminuje šíření viru na minimum. A příklad pro tupé hlavy. Kdybyste jeli autem za někým, kdo je už přenašeč a nemá roušku ( protože je přeci blbost a Vojtěcha by měli vyhodit ) a vezli jste babičku z obchodu a to vaše auto tou ventilací natáhlo zvenčí virus a vy taky neměli roušku .... Tak co dementi? Má Vojtěch pravdu nebo nemá?
Tom (neregistrovaný)
Tak to už je větší šance, že tě někdo nakazí v obchodě, když zakašle přes roušku, kterou měl na xichtě 8 hodin v práci u pásu. Mimochodem člověk s mozkem by dnes babičku do obchodu nevozil. Raději by jí ten nákup přivezl a nejlépe předal bez osobního kontaktu, pokud spolu nebydlí v jedné nemovitosti.
Daniel (neregistrovaný)
Podle debaty to vypadá spíš na bezmozky. Ale jinde už jsou machři, co vědí, jak bude mutovat. Mě spíš fascinuje, že státní ústav pro kontrolu léčiv zakázal firmu, co jen změnila adresu. Bylo to na DVTV a ten starej pán, co o tom mluvil v souvislosti s jedním dotazem byl fakt třída. A ten preparát, o který šlo by taky pomohl. Omezuje se prodej, protože by to skoupili panikáři a překupníci. Stejně jako rychle zmizely roušky a jejich max cena se musela určit. Protože jedni jsou dementi, druzí vyčůraní a ten zbytek se hádá, protože každý chce mít svoji pravdu.
Roman Mareth (neregistrovaný)
Tohle mohl vymyslet pouze debil,jen ať si zkusí nasadit roušku a řídit s brýlemi.Brýle jsou za chvíli zarošené a člověk je slepý jako krtek a já nehodlám ublížit ani sobě natož někomu jinému. Každý si nemůže vozit prdel ve vádní limuzíně s vlastním řidičem!
Zdeněk (neregistrovaný)
Lide český nehádejte se tu pro nějaké roušky ,je to nesmysl sedím v kabině dodávky 10 hodin zkuste to s rouskou nehledě na to že i ten nejkvalitnější respirátor vydrží max.8 hod. Kdo chce at v ní jezdí po dvaceti minutách je nebezpecnej sobě i okoli ,hlavně at to ve zdraví přežijí všichni doktoři a sestry kteří jsou v první linii a se zabezpečením nulovým
Josef Novák (neregistrovaný)
Super. Pane Zdeněku. Málo je zde takových jako vy. Vždyt ta diskuze pokud se to tak dá tak nazvat je usměvná. Všichni ti co se zde mají problémy pochopit. Pokud onemocní pochopí. A jak se vypořádají se svým svědomím je na nich. Možná že budou nadávat vládě. Kdo ví.
Aleš (neregistrovaný)
No nevím no. Strávím v autě denně jako řidič kamionu 9-10 hodin a nedovedu si představit že bych měl celou tu dobu řídit v roušce. Natož pak dělat pauzu s rouškou v autě
Jirka (neregistrovaný)
Rád si roušku vezmu pokud zajdu do lékárny nebo drogérie ta tam si jich za 50kč 50ks koupím. Dodržet hygienické předpisy jaké nám nastínil pan Prymula je absolutně nesmyslné, sám v tom jednom příspěvku jak byl nakupovat poukázal.Takže jednou se spletu a je to hotové.Umíte si představit, že po každém nákupu vše oblečení vyperete a vydesinfikujete? Jak dlouho? Rok? Dva? Tří? Utopie.
Rudolf (neregistrovaný)
Ty hovada to ani nemůžou vědět jak se špatne jezdí s rouškou když se nechávají vozit. Už aby s nimi někdo vymetl. Dělají mezi lidmi jen rozruch a vytváří stres.
Pavel (neregistrovaný)
Viděl jsem řidiče v luxusním autě měl roušku a jel si to pěkně do protisměru div mi nenaboural hlavně ta rouška je v autě k ničemu když člověk nic nevidí a může to způsobit dopravní nehodu, je to stejné jako když si někdo za jízdy hraje s mobilem a prohlíží internet nevěnuje se řízení motorového vozidla to jsem netušil že máme tak blbého ministra zdravotnictví a ještě blbější vládu už vím koho nevolit když budou volby
Jiří (neregistrovaný)
Ta rouška se má nasadit na nos a ústa a ne na oči, se nedivím že nic v roušce v autě nevidíš když jí máš nasazenou na očích, já roušku v autě mám a vidím úplně normálně.
PAVEL (neregistrovaný)
No,nosím roušku 8 hodin v práci a musím říct ,že to není nic příjemného,když člověk dělá manuálně a jsem docela rád,když sednu do auty a roušku si sundám.Ono za těch 8 hodin to docela stačí,nevím jak ostatní,ale bolení hlavy ,otoky očí a únava je z cela evidentní příznak nošení roušky ,ale důležité je ekonomika,ale na zdraví pracujících se nehledí,hlavně dělat ,aby jste se měli dobře a mi přežili,
pidalin (neregistrovaný)
Hlavně když má někdo brejle tak rouška může způsobit nehodu kvůli mlžení.
Jiří (neregistrovaný)
Pokud mám kabinový filtr s aktivním uhlíkem,tak je to určitě účinnější než obyčejná rouška.Tak proč bych jí měl mít v autě?Je to nesmysl.
Josef Novák (neregistrovaný)
To opatření je pro Vás. Trochu myslete. A raději si na cesty berte roušek více. Nemáte? Asi tak moc o ně nestojíte. Až uměle vytvořený virus ovládne nás všechny a budou přežívat jenom silní jedinci tak pochopíte. Bude však pozdě. Nechtějte vše po státu. Ten není všemocný.
Tom (neregistrovaný)
Při ceně 100Kč a více za kus hadru? Nebo respirátor s FFP2, který před tímto virem neochrání, za 250Kč? Máte pravdu, tolik o to opravdu nestojím.
Dezider (neregistrovaný)
Ty vylízaný mozku, strč si všechny ty roušky do řiti. Jsi jen tupá, médií zmanipulovaná ovce, která má v hlavě místo mozku sračku. Nemám víc co dodat.
Josef Novák (neregistrovaný)
Nic zlého ti nepřeji. Ale až tě ten tvůj kamarád polechtá na plících, tak pochopíš.A nezlob se. Jsme lidé různí. Někdo chápavější a někdo na to nemá.
Žanek Ulrich (neregistrovaný)
Hmmm-ono už enem,že věříte konspiračním teoriím typu uměle vytvořenýho viru (dle vás určitě nikdo nepřistál na Měsíci,"Dvojčata" si američani zbourali sami,Země je placka...) svědčí o vašem mdlém rozumu.
Josef Novák (neregistrovaný)
Pane. Nehodlám s Vámi polemizovat kdo je nadanější a kdo méně. Ovšem zamyslete se kde jste všechny své znalosti získal. A pokud se zeptáte mě. Tak moje odpověd. Jsou zprávy které novináři neradi zveřejní. Proč? To už nechám na Vás.
Felix321 (neregistrovaný)
Pro Josef Novák - Auto není veřejný prostor, tudíž hadr na obličej není potřeba. A za tím hadrem si stojím, protože to stejně nic jiného není, ochrana žádná, jen učiněno zadost vládnímu nařízení. Tak to chápu a taky beru. Aby to někoho chránilo, muselo by to mít úplně jiné parametry ochrany. Ale klidně si to pro svůj klid noste kde chcete, Váš problém.
Josef Novák (neregistrovaný)
Nejsem zastáncem všeho co se nařídí. Každý normálně myslící, také použije svůj selský rozum. Takže. Auto není veřejný prostor. Ovšem, pokud budete nakažen a ještě o tom nevíte. Roušku nepoužijete. Vnitřní prostor auta bude kontaminován. Při další jízdě někdo pojede s vámi. I když budete mít roušky tak každý dotyk vašeho kamaráda se stává pro něj ohrožení. Toto opatření je jenom pokus o snížení nebezpečí. Jistě pokud jezdíte sám tak není co řešit. Ovšem pokud budou kontroly jak to dokážete. Tož tak. Přeji příjemnou neděli. A děkuji za vaši reakci. Lidé mají diskutovat.
Karel (neregistrovaný)
Rouška v autě je blbost. Navíc, brejlovci jako já, ví své o mlžení brýlí. V případě havárie přijedou záchranáři, kteří jsou vybavení. V případě, že vezu někoho cizího, tak roušku samozřejmě ano (taxikáři, autobusáci atd.).
Zuzana (neregistrovaný)
Jezdím sama, nosím brýle, ty se mi a rouškou, stejně jako ostatním, mlží. Mám tedy nosit v autě roušku a nevidět na cestu? Co to je za kravinu!!!!????? Všude jinde ji poctivě nosím, ale jaký je smysl roušky, když je člověk v autě sám????
Luke (neregistrovaný)
psali o tom, že pod rouškou vdechuje člověk část CO2 znovu do plic, následný nedostatek kyslíku v krvi prodlužuje reakce a činí člověka ospalým
kachle (neregistrovaný)
vsak si berme rousky do auta..je to jen narizeni,neni to uzakoneny.v aute ji mas mit s sebou tak co..ze ji nemas na ksichte je tva vec.nemuzes nikoho nakazit a ani byt nakazen.a pokud nas bude nekdo kontrolovat,tak si ji jednoduse nasadime a jede se zase dal. jestli tohle nekdy konci,tak hlavne uz tyhle trotli nevolte...umi akorat jen vyhrozovat a buzerovat a jednat normalne s lidima,to neumi vubec.a resit krize a logicky uvazovat,to je na bodu mrazu. takovyhle lidi tu proste nepotrebujeme...
Bery (neregistrovaný)
Nechápu že je tento debil ještě ve funkci. Pořekadlo jaký pán takový krám zde sedí jako prdel na nočníku.
VALENTAK (neregistrovaný)
Holá pravda rouška v autě pokut nevezu někoho mimo rodinu je buzerace manželka i já nosíme brýle rozhodně nebudeme jezdit poslepu nehledě na to ,že rouška není běžně ke koupi koupil jsem 12 ks na internetu za 700 kč jen abychom si mohli nakoupit jsme v důchodu a nemáme důchod jako Klaus .
Libor Horák (neregistrovaný)
Snad když budu mít nehodu, tak přijedou záchranáři v respirátoru a obleku té třídy, která je ochrání. A jestli ne, tak jim je bureš prej sofort doveze, tak jaképacopa? Samo je to kravina, kterou řekli na startu a teď to nechcou měnit, aby nevypadali jak ko.oti. Jinak díky všem, co se nestarají jen o vlastní prdel a pomáhají ostatním. A chci ať opatření řídí konečně odborníci z krizové rady a ne ta banda budující si pr.
Cruell (neregistrovaný)
Je to vsechno ucelova manipulace, fotky s rakvemi z Italie, jsou pouzity z roku 2013 z Francie, kde se potopila lod z uprchliky, nemam slov a je zajimave sledovat jak v parlamentu rousky posunuji v obliceji a nemelo by se na ne sahat a vymenuji si je jak maji? No zdravi rozum chybi , ale co se deje tady je vrchol, ale jak dlouho jim to vydrzi? Zajimava jsou cisla umrti pri chripce s porovnani s koronavirem ze svetove zdrav. organizace, smrtnost je jednoznacne vyssi u chripky, ale bohuzel neni propagovana, no uvidime, co se jeste bude dit, snad je to cistka celeho systemu.
Pavel (neregistrovaný)
Babiš s tou blb partou mi nikdy nevadil ale to co předvádí s Českým národem je do nebe volající,roušky na pusu dáva smysl tam kde kde je koncentrace lidí obchody,nádraží,MHD,teď vymyslel pytlíky na ruce už chybí jen pláštěnka a pytlíky na boty a plynová maska a budeme jak na ZS při branném cvičení.
Jaroslav (neregistrovaný)
Celá tahle pošahaná vláda včetně toho nejvyššího se ještě nedávno před čínanem při klanění málem nepočurala. Tenhle kamarádčovt s tím čínanem bude ješte dlouho bolet.
Karel IV (neregistrovaný)
Milá vládo.. Vy jste nám nic nedali,,nic jste neobstaraly,,a když už,, tak pozdě,,a za kupu peněz z našich kapes.. Naopak,,,zakázali jste lidem si vůbec tu ochranu koupit. Kterej kretén inteligentní zakáže jednotlivcům si koupit filtr z nanovlákna do roušky je opravdu hvězda toho vašeho bordelu.. Jinak,,,mé auto,,,můj prostor,,,tak že mi nestrkej svůj rypák do mé ložnice.. A ty vaše zakazy pro pendle. Jak to že můžou sestry a dělník ne? Sakra je to snad člověk jako člověk. Naopak ta sestra to chytí spíš než dělňas. Ale to se samozřejmě hodí jen babizně Merklové,,,jinak by ji totiž ten její zdrav.system zkolaboval bez našich sester a doktorů.. Rozdělujete lidi ! A to se mi nelibi.! A v pristich volbách si moc dobře budem pamatovat,,jak vypadal ten váš lednový klid a všeho míra zdravotníckeho materiálu,který se bohužel časově nekazí jako banán a rajče,,a tak má být nakoupen a uložen na takové chvíle jako je ta to !
Petr Altmann (neregistrovaný)
Hlavně ale dýcháním přes roušku inhalujete zpátky svoje vlastní CO2, takže se trávíte. Nemluvě o tom, že můžete omdlít. Dlouhodobé nošení roušky je zvěrstvo samo o sobě. Zachvíli Vám ti důchodci pomřou na srdeční vady, protože to neudýchají. Navíc ta rouška je úplně k hovnu, ty viry jdou stjeně dobře ven jako dovnitř. To je proti kýchání kapének na metry daleko, když je někdo nakažený, neví o tom a nekýchá, tak ta rouška je jak kdyby jí neměl. Ten vir je ještě daleko menší než mezery mezi vlákny.
Dana (neregistrovaný)
Navíc svým dechem vytváříte bezvadné místo pro množení i jiných patogenů, které si pak hezky namnožené hlubokými vdechy, jak se nedostává kyslíku, pěkně vrážíte rovnou do plic. A po 6-ti a víc hodinách je ta rouška akorát mokré semeniště, takže nikoho fakt neochrání. A nejlepší jsou ti, co si tam dávají desinfekci. Ta už vůbec není určena k inhalaci. Sice si poleptají dýchací cesty, ale je fakt, že budou aspoň veselí. Když nařídí nosit roušky, tak by je měli lidi asoň naučit používat, aby to mělo nejaký efekt, ne si jen zahrávat se zdravím lidí. Chce to rozum, něco jiného je vzít si ji na 20 minut do obchodu a něco jiného v ní pracovat a to několik hodin. Pak se musí pravidelně měmit, ale to už lidem nikdo neřekl a ani neměl zájem říct.
Oldřich Uhlíř (neregistrovaný)
Ten magor ještě nevypustil z papuly nic, co by mělo smysl. Proč ho tam Babiš ještě drží????
Franta (neregistrovaný)
Politik má omezené myšlení to je známá věc, s rouškou se potí brýle, které k řízení potřebuji. No a pan Vojtěch potřebuje zase mě protože mu vezu kus žvance, nebo třeba náhradní díly, které jsou nutné pro opravy sanitních či policejních vozů atd. Takže na...ať jde na pastvu, protože poslepu mu to opravdu dovézt neumím.
Jan Ben (neregistrovaný)
Zdravím všechny a souhlasím s názorem, že auto je soukromý prostor. Já bych se spíše bál co se mi bude hromadit v klimatizaci, když nebudu mit roušku. Při každé jízdě v autě a jejím zapnutí to totiž budu dýchat.
Ivan (neregistrovaný)
Když vy nebudete mít roušku tak se v klimatizaci nic nebude hromadit - klimatizace stále nasává čerstvý vzduch z venku (s vyjímkou kdy si zapnete vnitřní cirkulaci). Prostě co už je v autě klimatizací neprochází. A ještě poznámka - kabinový filtr (pylový) je účinnější než kdejaká rouška, dokonce byl návod jak si z nového s aktivním uhlím udělat filtr na dýchání.
petr (neregistrovaný)
Nevím jistě, ale není "uhlíkový" filtr jen antibakteriální. Abych si pak mylně nemyslel, že zachytí i viry ?
LaDo (neregistrovaný)
Podle mého názoru by nosit roušky a respirátory v autě měla policie zakázat, neboť jsou zdrojem menšího soustředění na vlastní jízdu - odvádí pozornost, a tím mohou být i zdrojem vážné nehody.
Pata (neregistrovaný)
Stydim se za takovyho ministra zdravotnictvi...i kdyby podal demisi uz vcera,tak by bylo pozde :(
Květoslav Polách (neregistrovaný)
Toto nepotřebuje žádný komentář. Jedině snad: Vojtěch je vůl, pardon, on není vůl on je korunovanej. Tož asi tak...
Roman, (neregistrovaný)
No vláda něco málo udělala ale myslim že i dost prodělala. Ale roušky ty nemají lidi kdyby je ne vyrábělia ne rozdávali jiným tak pul naroda sedi doma.Mame ve vládě dost jinych lidi jako jsou zbytecnici co maji jisty plat.
václav (neregistrovaný)
Doufám že brzo uzákoníte taky plácačku na mouchy všude a bez vyjímek pod vysokou pokutou !!
Karel (neregistrovaný)
Podle mne rouška u samotného řidiče smysl má. Přestože jedete sami, můžete mít dopravní nehodu, u které budou muset zasahovat záchranáři, policie, hasiči atd. A vy je tím budete ohrožovat.
Petr (neregistrovaný)
První, co vám záchranáři po nehodě udělají, tak vám roušku sundají, pokud ji budete ještě mít. Intubovat přes roušku jde dost blbě. Rouška v autě je blbost
david (neregistrovaný)
tak jde aspon vidět že je to tam jedna velka banda kriplu..VOJTÍŠEK mluví jak počasí..chvilku tak chvily tak..
Pavel (neregistrovaný)
Ministr zdravotnictví je neúspěšný zpěvák. nemůžete se proto na něj zlobit za nesmyslné a neodborné lékařské názory.
Marcela M. (neregistrovaný)
Tak myslím, že tohle je jediná stránka na netu, kam chodí lidé s mozkem v hlavě. Komentáře na těch ostatních mi berou životní sílu. Tady mi mluvíte z duše, děkuji za pobavení a buďte zdrávi.
Roman (neregistrovaný)
Tak opozice chtěla karanténu ještě dřív - ty vaše slavná vládo. To jen pro úplnost a uvedení na pravou míru tvých pochval pro vládu. Nicméně ač jsou některá nařízení vlády mimo mísu - tak je dodržuji (až na tu roušku v autě - nesmysl...), protože nic jiného nám nezbývá a omezení pohybu a karantény zabránilo rychlejšímu šíření. A o tu rychlost jde především. Je totiž rozdíl, jestli onemocní "najednou" 100.000 lidí nebo 1.000. Problém je v neschopnosti postarat se najednou o velké množství nemocných - ne o to postarat se o nemocné. V konečném důsledku ale vir stejně proběhne celou republikou a doufejme, že s co nejmenšími následky. Podle světové organizace 60-80 % lidí ani nepozná, že u nich nákaza proběhla. Takže tohoto pohledu je tvá neochvějná důvěra ve vládu také mimo. Otázka zní - kdy to skončí a kdo pozná, že je již třeba začít makat a začít vracet vše do "normálu". Jestli to má poznat vláda, kde mistr zdravotnictví není schopen pochopit, že rouška v autě je nesmysl pokud jede člověk v autě sám a nebo jen s rodinou, tak pomoz nám příroda.
Alka (neregistrovaný)
Nechapu, jak muzou vyzadovat vec, kterou nelze prakticky nikde koupit. Mne se v rousce mlzi bryle, at delam co delam. Jsem rada, ze jsem spichla par opravdu jednoduchych rousek. Na triky s dratkem atp nemam ani sikovne ruce, ani vybaveni a obchody zavrene. S mlzicimi brylemi bych byla hodne nebezpecny ridic
Dědek (neregistrovaný)
Je marné se tady dohadovat...spíše by mě zajímal názor dopraváků na tento problém pokud pojedu bez roušky.
Tom (neregistrovaný)
Proč dopraváků? V článku to máte napsané zcela jasně. Je nařízeno nosit roušky na veřejných místech. Vnitřek vozu není veřejný prostor. Tečka. Není co dále řešit. Výjimkou je svoz zaměstnanců soukromým vozem. Ve svém autě za jízdy roušku nenosím, snižuje koncentraci, zpomaluje reakce. Potkávám cestou často i policisty, nevšímají si mě.
Wu ricechan (neregistrovaný)
Tisíc lidí, tisíc názorů. Jako je vždy pravda někde uprostřed dvou názorů stejně tak je podle mě někde uprostřed i skutečnost a smysl opatření. Nic se nemá přehánět ani podceňovat jinými slovy, tam kde to dává smysl roušky ano. V autě,doma a v lese,... nesmysl. Místo na Babiše a spol. ANOfert. Nadávejte sami na sebe za to že jste ho zvolili. Ve světě jsme opravdu pro smích zabavujeme roušky, které mají pomoci jinde. Nakupujeme roušky jako pomoc do číny a následně je zase vykupujeme od číny zpět. Tohle kdo vymyslel, to byla bedna. Kde je např. Reciprocita Číny?
Jitka Zelenková (neregistrovaný)
Nosit roušku v autě je blbost zrovna jako na louce v lese na zahradě kde nikdo není . Bohužel za lidi myslí média ne zdravý rozum. Když nikoho nepotkám tak naco roušku a zvlášť na vesnici a když náhodou někdo půjde není problém si roušku nasadit. Samozřejmě ve městech je to jiné zrovna tak bus obchod a podobně to má určitě smysl Chce to použít rozum.
Lukáš (neregistrovaný)
Politici obecně jsou mamlasové. Řeší hovadiny a nebýt obyčejných lidí kteří jsou šikovní a nemají v hlavě hnůj. Tak by to bylo mnohem horší!!!!!!! Stydím se za POLITIKY! To se jim to nařizuje a placá když že sebe dělají něco co nejsou! A hlavně nejsou o nic víc než já. Jsou masa a kostí a až umře víc lidí tak budou hrdý na ekonomiku v naší zemi?
Lukáš (neregistrovaný)
Politici obecně jsou mamlasové. Řeší hovadiny a nebýt obyčejných lidí kteří jsou šikovní a nemají v hlavě hnůj. Tak by to bylo mnohem horší!!!!!!! Stydím se za POLITIKY! To se jim to nařizuje a placá když že sebe dělají něco co nejsou! A hlavně nejsou o nic víc než já. Jsou masa a kostí a až umře víc lidí tak budou hrdý na ekonomiku v naší zemi?
Milda (neregistrovaný)
No ta figura co jí říkají pane ministře chce ať jezdíme v rouškách, tak ať si zkusí vzít brýle,jako třeba já co je mám v řidičáku napsané,jsem vážně zvědavý až někoho nedej bože sundám ze zamlženou optikou nebo to někam napálím díky mozku bez kyslíku jaký dostanu flastr. Lidičky držme se a hlavně zdraví
petr (neregistrovaný)
Zamlžené brýle jsou přece to samé jako jet v mlze. Chce to zapnout mlhovky - i tu zadní, ať vás dobře vidí i ten jedoucí v brýlích za vámi. :-)
Roman (neregistrovaný)
Konečně komentář, který nemůpže nikdo napadnout - přidávám se k těm, které sji pobavil. Díky
Zdeněk (neregistrovaný)
Jedna stranka veci je co tahle loutka a duplicitni Mgr řiká a druha stranka veci je bezpecnost a odpovednost.Bezpecnost mu nic nerika a o odpovednosti v tehle sebrance ktera tomu velí nema cenu se rozcilovat. Zaridim se podle sebe.Zatim mne nikdo ani naznakem nepomohl a nevypada to ani ze pomuze.
Lenka (neregistrovaný)
Rouška v autě je pěkný nesmysl. Myslím že ve vyhlášce je,že nám nemá nic bránit ve výhledu,když řídím,což rouška dělá.
Pavel (neregistrovaný)
Je to jen plácnutí do vzduchu, tento hnup neví o čem mluví a je jich tam víc, hlavně lidi pracujte a sijte si rousky, Vojtěch si prý spíchnul taky jednu speciální na řízení...
Eliska (neregistrovaný)
Taky rousku nenosime v aute kdyz jedeme s manzelem do prace. To bychom v ni museli i spat a od nakazeni nas stejne neochrani. V praci jsem v mistnosti sama, tam ji cely den snad taky mit nemusim. Pokud jdu na dilnu za ostatnima, tak ji samozrejme mam. Jen nevim jestli ma smysl, ze 15 lidi se cely den mori v rouskach pri praci a na obed, ktery probiha na te dilne si vsichni rousky sundaji, a minimalne 15 minut nez se naji a vypiji kafe tak na sebe dychaji, to se nemuzou nakazit? > jen mimochodem 14 dnu sijeme rousky. Vsichni na svete doufaji ze se nenakazi prave oni. Ale jjestli se tomu da zabranit nikdo nevi.
Hrd (neregistrovaný)
To vás v práci vedou a řídí pěkní kreténi. My chodíme na oběd po malých skupinkách, kdy sedí každý sám, min. 2 metry od ostatních. Trvá to déle, než se prostřídáme, ale má to smasl. Roušky nosíme všichni celý den, i ti, co jsou v kanclu sami. protože když tam někdo přijde, byl by vzduch plný zavirovaných kapének, které se vznáší ve vzduchu dlouho. Stejně tak z práce chodíme po menších skupinkách (na šatnu), část ve 13.50. další ve 14.00, další ve 14.10. Po týdnu se vyměníme... všechno jde dotáhnout, ale musí se přemýšlet a ne dělat to jenom "jako".
Čouda (neregistrovaný)
Takže když pojedou manželé v autě, tak budou muset mít roušku. Ale když se dívají spolu večer na TV anebo když budou souložit, tak jí mít nemusejí ((vlastně ani nemůžou, páč by z toho nic neměli). :-DDD Vojtěch je primitivní blb.
Jana (neregistrovaný)
Aha, takže když budete mít nehodu a třeba vážnou, tak si ještě před tím rychle dáte roušku, aby jste nenakazili záchranáře???? Myslím si, že každý rozumný člověk, trochu ohleduplný k ostatním chápe smysl mít jí i v autě protože zdravotníků, hasičů atd. začíná být v dnešní době celkem nedostatek...
Jan (neregistrovaný)
Milá Jano. Přece víme, že naše vláda a strana vybavila záchranáře kvalitními ochrannými prostředky. prosím sundejte si roušku a najezte se. Hlad je hrozný a leze na bednu.
Hana (neregistrovaný)
Když budu mít vážnou nehodu,tak budou muset záchranáři stejně roušku sundat,uvolnit dýchací cesty apod.Myslíte,že to zvládnou přes moji roušku???
Pavel (neregistrovaný)
To vypadá, že kobliháři už neví kde hledat argumenty a tak aspoň předpokládají, že každé auto tak dvakrát třikrát denně havaruje.
Faustova Markéta (neregistrovaný)
Vážení, noste roušky jen tam, kde je to nezbytně nutné. Bydlím na vesnici, kde všechny trubky chodí v roušce i do lesa. Já se tam s dětmi chodím nadýchat čerstvého vzduchu a když zdálky vidím nějakou trubku, která by nás byla schopná nahlásit kvůli chybějící roušce, obloukem se vyhneme. Je to dohnáno ad absurdum, nenechte ze sebe dělat etény. O řízení v roušce ani nemluvím, je to nebezpečné a zbytečné. Ministrem zdravotnictví by měl být lékař, a to ještě takový, který má mozek v hlavě, jako třeba dr. Hnízdil. Ministrem obrany voják, který má zkušenosti atd.atd. No a o premiérovi snad ani není třeba hovořit. Naše vláda "odborníků" je tak leda králíkům pro srandu. A že nás nedovede k zářným zítřkům, tak na to můžete vzít jed. Nebo si vemte roušku.
Jarda (neregistrovaný)
Ve většině názorů s vámi souhlasím, akorát nechápu, že se stále někdo obouvá při této příležitosti do vlády. Chcete říct, že vlády od 89 ať již byly pravicové, nebo levicové nás vedly k lepším zítřkům? Pravděpodobně máte vše jen z doslechu.
JanaBa (neregistrovaný)
Faustova Markéto, přesně! Ale selský rozum se už pár let v Čechách nenosí. Ryba smrdí od hlavy.
miro (neregistrovaný)
aha takze doma to mate zatuchle jak mamutovy v pr... protoze neotvirate okna nebo mate na oknach rouska ??
Hanny (neregistrovaný)
Po dvaceti minutach v hypermarketu v kabate, cepici, zamlzenych brkejkslich, navlhle uslintane rousce s nudli az na brade / technicky nevim jak se vysmrkat s - jsem polyvalentni alergik/ vystate fronte u kasy vypadnu ven temer udusena, kdy uz mam silne zavrate a nevolnost, vlitnu do auta, strhnu rousku/hygienicky zabalim/a dycham zhluboka, bohuzel i ten sajrajt ktery je vsude.Ale dycham, rousku nezvladam a v kombinaci obryleni jsem jeste navic slepa.Nektere vase odpovedi me velmi pobavily a temer se vsemi az na ,, vyjimky,, se ztotoznuji.Nam vsem predevsim zdravi...
jarda (neregistrovaný)
Dobrá ochrana je přijít "uslintanej" do kšeftu a kontaminovanejma rukama si podle doporučení nasazovat jednorázové rukavice. Návod, jak to udělat aníž bych se nedotkl vnější strany rukavic jsem zatím neviděl. Možná Vojta nebo Bambula by to mohli názorně ukázat. Nebo bude za týden další informace (vylejzaj ty moudra postupně), že by u těch rukavic měl být lavor z dezinfekcí?
Pepa (neregistrovaný)
Po dvou hodinách nošení roušky se u mne začínají projevovat příznaky otravy oxidem uhličitým-únava, malátnost,horší myšlení. Při sundání roušky tyto příznaky odezní tak do půl hodiny. Zajímalo by mne, jestli to pozoruji jen já nebo nebo si toho také někdo všiml.
Dana (neregistrovaný)
To je normální, rouška není určená k těžké práci a dlouhému nepřetržitému nošení. Takže jsme dostali nařízeno ohrožovat sebe a i jiné. Protože po delší době ji buď musíte vyměnit, nebo dýcháte vše, co na ni ulpělo, a navíc se přidušujete. Ale ona už nemá svoji účinnost, takže si poškozujete zdraví jen pro dobrý pocit, ale nikoho nechráníte.
Přemysl (neregistrovaný)
Tento pán je beránek, snímající hříchy, nikoliv však všech, ale jen Burešovy. Až je všechny sejme, stane se obětním beránkem, kterého Bureš vlastnoručně zařízne.
Lenka J. (neregistrovaný)
jsem ráda, že alespoň v autě si můžu roušku sundat. jezdíme v autě stejně jen s přítelem, takže nevím proč bychom jí měli nosit. Ono není nic příjemného v té roušce dýchat, takže aspoň v tom autě a doma jsem ráda že jí mít nemusíme.Ať si jí ministr nosí třeba i na spaní.
Johny (neregistrovaný)
Vojtěch je jen mamlas, skrývající svoji neschopnost za přísnost a bazírování na hloupostech. Jmenování takového jedince je Babišovo dílo, aby to byla jeho méně schopná loutka a náhodou si nedovolil Bureše ohrozit větší kompetentností. Klasicky nám to několikrát tahle dvojka názorně předvedla, když si ho Babiš povodil jak nezralé děcko přímo před televizními kamerami.
Petr (neregistrovaný)
Hynku, máte pravdu, ten člověk je blázen, stejně jako jeho šéf a tajtrlik v červené mikině. Jen straší a šikanujou 10 mil. čechů.
Snaill (neregistrovaný)
Jestli pak pan ministr někdy řídil auto v roušce s brýlemi by mě zajímalo potom by neplacal takové kydy
Petr (neregistrovaný)
Takže roušku by měl mit v autě především on a jeho řidič....pokud ho tedy nevozi jeho partner :)
Ivan (neregistrovaný)
On má "hokej" ve více věcech. Když se ho ptali proč nebyla u nás zásoba respirátorů, roušek atd. tak odpověděl, že bychom potom mohli dopadnout jako s lékem Tamiflu který nespotřebovaný na epidemii, která nepřišla, nakoupili a teď spálili půl miliardy. On nevidí rozdíl mezi lékem s expirační dobou a kusem hadru co správně skladovaný vydrží hodně dlouho a ještě k tomu je možné zásoby průběžně spotřebovávat ( je potřeba stále byť v daleko menším množství než teď) a také doplňovat. Prostě jen mluví a neví o čem.
Roman (neregistrovaný)
Tento pán je figurka, která se zdravotnictvím nemá co do činění. Kromě křesla. Jeho CV : Adam Vojtěch (* 2. října 1986 České Budějovice) je český politik a právník, bývalý zpěvák a hudební skladatel, od prosince 2017 ministr zdravotnictví ČR v první a poté i druhé Babišově vládě... Vojtěch ještě jako tajemník resortu financí spolupracoval s podnikatelem Tomášem Horáčkem, který je v současné době (červen 2019) obviněný v kauze zmanipulovaných zakázek nemocnic. Přiznal to v rozhovoru pro server iRozhlas. Přes Tomáše Horáčka například zjišťoval i to, jak hospodaří ČT nebo kolik bere manželka tehdejšího ministra zdravotnictví za ČSSD Svatopluka Němečka. Co dodat ?
Věra (neregistrovaný)
Mě při řízení rouška vadí. Mám plastová skla v brýlích a ta se mlží, ať dělám co dělám. A taky mám pocit, že periferní vidění je v roušce horší. Tak než riskovat nehodu, budu radši jezdit bez roušky.
jadr (neregistrovaný)
Nosím brýle na dálku a s rouškou a vůbec mi to nevadí, ani při řízení, brýle se mi nezamlžují, zamlžují se pouze tehdy, když rouška netěsní. Taková je ovšem k ničemu! Plastové čočky mám také!
Věra (neregistrovaný)
Nevím jakou roušku máte Vy, ale já mám jen doma šitou. Aby mi rouška seděla, použila jsem plíšek od toustového chleba a ani to nezabránilo mlžení skel. Ráda bych také měla kvalitní roušku, ale bohužel ji nemám a ani nevím kde ji sehnat. Poradíte?
Petr (neregistrovaný)
Pracuji u stroje s měřidly,úhloměrem,posuvkou,výkresy a od té doby co musíme nosit roušku to bylo peklo,nosím brýle,stále se mlží,nic nevidím,nic neudělám pořádně...Tak jsem si trochu pomohl.Z dobře ohebnèho drátu(našel jsem měděný,silný asi 2mm z nějaké elektrické cívky)jsem uštípl asi 10cm dlouhý kus a na obou koncích kleštěma ohnul jakoby očka.Drát jsem zformoval přez nasazenou roušku rukama na nose a obličeji aby seděl a těsnil.Pak jsem do oček na konci drátu přivázal asi 10 cm slabé(kloboukové)gumičky,abych si ten vytvarovaný drát mohl nasadit na hlavu.Takže nandám roušku a přez horní kraj roušky nasadím vytvarovaný drát opatřený gumičkou aby držel..funguje to,mám pokoj,je to trochu opičárna,ale co se dá dělat
Mirin (neregistrovaný)
Tak,prosím,zkuste řídit ráno,když je venku -10st.,než se auto vytopí.Já nosím těsnící respirátor a brýle se mi taky mlží prostupujícím teplem a vlhkostí přes stěnu respirátoru. Ono ne každý používá auto až po obědě,když už je teplo.
Věra (neregistrovaný)
No právě, ráno je to nejhorší. Takže budu dál řídit bez roušky. Ať si pan ministr říká co chce. V autě ji mám a než vystoupím nasadím si ji a je to.
Petra R (neregistrovaný)
Děkuji, už to tu jednou zaznělo. Roušky snižují schopnost periferního vidění. To je jako důvod neřídit v roušce myslím dostačující. Vystoupí-li někdo z auta a s ním i vir, měl by dodržovat distanc (i v parkování - počkat až druhý zaparkuje a odejde a pak klidně zaparkovat vedle něj) a před vystoupením si nasadit roušku.
Elena (neregistrovaný)
To je skutečně absurdní. Velmi dobře si pamatuji, jak ten ušatý potkan vyřvával, že občané roušky nepotřebují. Teď tedy stále nejsou, ale musí je mít i řidič, jedoucí v autě sám. Co je to za dementa ??? Má to vůbec zákldní vzdělání ???
Karel (neregistrovaný)
Podle mne rouška u samotného řidiče smysl má. Přestože jedete sami, můžete mít dopravní nehodu, u které budou muset zasahovat záchranáři, policie, hasiči atd. A vy je tím budete ohrožovat.
Marný Tomáš (neregistrovaný)
Jo má smysl pro vypatlance aby mohli bonzovat druhé, kteří ji v autě,když si zapálí cigaretu, doma při souloži s manželkou -přítelkyní atd odloží!! Pane Karle Vy jste asi záchranář nebo máte o záchranářské práci velmi hluboké znalosti viďte?
Svatoslav Šebesta (neregistrovaný)
To si myslíte, že ta rouška bude při nehodě držet na hlavě? Když při nehodě se mnohdy účastníkovi zují boty, a ty přece jenom jsou k nohám lépe "připevněny", než rouška k obličeji!!!
Jaroslav (neregistrovaný)
rouška bude jedna z prvních věcí co Vám sundají,aby Vás prohlédli a ošetřili zranění
Pepa (neregistrovaný)
A životní funkce Vám taky budou zjišťovat přes roušku. U MZ jeho plky ospravedlňuje mládí. Dostal funkci, že dobře vypadá a hodí se do firmy Anofert- drží ústa a krok. Ale co vy?
Jaroslav (neregistrovaný)
Konečně přesný článek. Auto skutečně není veřejný prostor. To by pak ani nikoho nemohli stíhat za krádež auta, veřejný prostor snad ukrást nelze. Tahle osoba je opravdu tak do superstar...
jozef (neregistrovaný)
Vojtíšku, ministerstvo a dirigování lidí není muzikál a my nejsme zpěváci! To by se vám všem abychom tancovali jak budete pískat! Tak raději běžte prozpěvovat, možná někdo na vaše vystoupení si koupí lístek. Zpívejte, hrajte, vydávejte cd-čka, ale odbornou práci nechte opravdovým odborníkům!!
Johanes Faust (neregistrovaný)
Máte pravdu pane kolego.A já se hrozím,takových doktorů jako je tento.Takové boží hovádko by nás mělo léčit,vždyť je to o zdraví.Však Babiš věděl,jakými hňupy se má obklopit.Plus socialistický lampasák Prymula.
Emma (neregistrovaný)
Ano , konečně to někdo napsal. Socialista Prymula, který byl na odchodu, si teď buduje kariéru, vydává nesmyslné příkazy, chystá se převzít všechna ministerstva, všemu rozumí. Zavře obchody s botami, textilem, protože nezvládá si uvědomit, že dětem vyrostly nohy, a nemůžou chodit na jaře v kozačkách, potřebují větší mikyny, svetry, kalhoty, protože přes zimu vyrostly. Ale budou otevřené automyčky!!!!
Milan (neregistrovaný)
Měla jsi si nakoupit pro děti už vúnoru ,nebo myslíš že by stoho vyrostli ,zimní boty taky kupuješ až mrzne??? Běžte všichni doprdele atˇotevřou supermarkety a nalezte tam a možná už z nich nevyjede a nebo jedte lyžovat do Itálie je tam prázdno
Martin (neregistrovaný)
Ty chytrej, sandále si kupuješ v zimě a v létě teplou obuv? Jestli sis toho nevšiml (asi ne), tak se v sezóně prodává pouze sezónní zboží! Já mám stejný problém, koupit svému dítěti boty, aniž bych mu ničil nohy levným čínským šuntem, který se prodává v hyper, super marketech. Do prdele jdi ty, trotle
Svatoslav Šebesta (neregistrovaný)
K Emma (on): A ještě Babišova květinářství. Doufám, že po téhle krizi už lidé prohlédnou, a tuto "bandu" už volit nebudou. Jinak "Držme se!"
Pepa (neregistrovaný)
Pokud se nouzový stav protáhne, tak se dočkáte . Budou volby zrušeny a na trůn se dosadí Andrej bratislavský I.
Jaroslav (neregistrovaný)
Nemyslím si,že by to bylo jinak, no možná by to bylo zavedeno dříve. Nejsem příznivce A.B. , ale tuto dobu jen využívají jen lidi co se nechtějí nikdy omezovat a křiklouni,kterým by jinak nikdo nevěnoval pozornost.
Zdeněk (neregistrovaný)
Automyčky jsou velmi potřebné padle tohoto pána tam omyjete virusu do vodfy ,která oddteče do odpadu a v čistírnách ji asi odstraní nějak tím ,že si v práci nasadí roušku.
Radek Jilg (neregistrovaný)
Ministr zdravotnictví je KEN. A taky Superstar. Tomuhle individuu chcete dopravat jakékoli pozornosti? Pepek Vyskoč! Hop!
Jarin65 (neregistrovaný)
Vojtíšek není doktor a odborná veřejnost ho tak bere, figurka s jakýms takýms všeobecným přehledem, maminka řídí jeho úsudky, v momentě kdy to doporučí pan profesor Prymula, tak to bude na pořadu dne
michal (neregistrovaný)
adam nas naštěstí léčit nebude není doktor, je to "vyučený" právník a pokud by nepřisluhoval andrejkovi tak se o něm nemluví. bohužel takových lezprdelků je více.
Jaroslav (neregistrovaný)
Až mi vláda koupí auto,tak pak to bude veřejný prostor. Ale ta mi na něj ani nepřidá :-) . Pojedu s rodinou v autě a abych na ně nenaprskal, musím mít roušku, ale doma už je to jedno? Každopádně se všichni držte, to zvládneme.
Dagmar (neregistrovaný)
Nosím brýle na dálku a s rouškou je to hrozná kombinace. Takže buď budu jezdit bez ní a nebo někoho přejedu kvůli zamlženým brýlím. No ale aspoň neumře na koronavirus.
jadr (neregistrovaný)
Nosím brýle na dálku a s rouškou a vůbec mi to nevadí, ani při řízení, brýle se mi nezamlžují, zamlžují se pouze tehdy, když rouška netěsní. Taková je ovšem k ničemu!
Svatoslav Šebesta (neregistrovaný)
Jsem krátkozraký a nosím brýle a na veřejnosti (prakticky jen v obchodě a na cestě z auta do něj) i povinnou roušku, a brýle se mi zamlžují. Jelikož jsem chlap, který žije sám a neumí šít, tak jsem si pořídil v internetovém obchodě roušku ušitou "profesionálně" za nepředstavitelně přemrštěnou cenu 99,-- Kč/ks + náklady na dopravu, a ta rouška kolem nosu prostě netěsní a brýle se mi zamlžují!!! Je to velmi nepříjemné v obchodě mezi regály, V autě ji prostě sundám, ať se ten chytrolín na ministerstvu zdravotnictví třeba po... Chudáci lidé, co pracují ve zdravotnictví, jejich hlavního "šéfa" jim vůbec nezávidím, přesto je obdivuji a děkuji jim za jejich obětavost.
Čouda (neregistrovaný)
Šebesta - tak si horní část roušky vyztuž měkkým drátem a vytvaruj podle nosu. Brýle se přestanou zmlžovat.
Blanka (neregistrovaný)
Já brýle v autě nosit nemusím, ale i tak je pro mě (a tím i ostatní) rouška nebezpečná. Zužuje zorné pole, dloube mě do oka a bojím se, že někoho přejedu nebo způsobím nehodu. Je to víc nebezpečné jak užitečné, nosit roušku v autě, když jsem tam sama. Ve vlastním autě, které nikomu dalšímu nepředávám.
Cervanová Ivana (neregistrovaný)
Napadá mě taková poznámka:pojedu sám v autě bez roušky a budu již nakažen.Celý prostor auta zadýchám aerosolem prosyceným nákazou.Při vystupování otevřu dveře na parkovišti mezi ostatními řidiči a část nakaženého vzduchu se vyvalí ven..není to důvod pro nošení roušek i v autě?Ta rouška by většinu nákazy zachytila..
Zdeněk Blahna (neregistrovaný)
Pokud jste nakažen,tak jste povinně doma v karanténě a na večejnosti nemáte co pohledávat. Navíc je to porušení karantény s postihem až 3 mil.Kč.
Michaela (neregistrovaný)
Pán Ivana jistě myslel, když pojede nakažený, ale ještě o tom nebude vědět. Těch virů v tom autě zanecháte obrovské množství i s použitím roušky. Virus tu běžnou roušku bez problémů proletí, zejména, pojedete-li s jednou rouškou déle než 20 minut. M.
Pau (neregistrovaný)
Tak může být nakažen a nemusí o tom vědět. Někde byl údaj, že může být až 20-60% nakažených lidí zcela bez příznaků.