Rolls-Royce vyrobil poslední Phantom. Nová generace se představí až příští rok

31.01.2017
1 nový názor
Zdroj: Redakce
  • Kapitola jménem Rolls-Royce Phantom VII se uzavírá

  • Od roku 2003 byly vyrobeny již tisíce kusů

  • Phantom VII je nejprodávanější Phantom všech dob

  • Nástupce dorazí v roce 2018

Rolls-Royce ukončil výrobu modelu Phantom. Poslední auto sestavené na individuální objednávku byl o 250 mm prodloužený Phantom. Majitel není znám, ale podle automobilky se jedná o „znalce a sběratele“. Pro značku Rolls-Royce, která patří do skupiny BMW, je to důležitý milník.

Aktuální sedmá generace modelu Phantom (jméno Phantom se poprvé objevilo v roce 1925) se vyrábí od roku 2003. Během čtrnácti let prošla několika facelifty a modernizacemi. Základní technika je ale stejná a vychází z předminulé generace BMW řady 7. Pod kapotou je pořád atmosférický dvanáctiválec 6,75 l o výkonu 338 kW (460 k) a točivém momentu 720 Nm. Jedinou zásadní modernizací pohonu byl přechod ze šestistupňové na osmistupňovou automatickou převodovku v modelovém roce 2012.

Doporučujeme: Vánoční dárek trochu jinak — K novému Rolls-Royce zdarma šampaňské za milion korun

Rolls-Royce každý rok prodá kolem tisícovky Phantomů (jméno Phantom nesly dva sedany a také kupé a kabriolet). Velká část jich končí ve flotilách luxusních hotelů. Na své si ale přijdou i velmi majetní soukromníci.

Phantom měl původně skončit už v roce 2016. Poptávka však byla značná, takže automobilka Rolls-Royce se rozhodla všem zákazníkům vyhovět. Nový model se představí až příští rok. Novinkou bude celohliníková platforma, která má stát i za mezigeneračním snížením hmotnosti. Aktuální Phantom ukázal v základní specifikaci na váze okolo 2600 kg.

Creeper CZ (neregistrovaný)
Tak takové auta já nesnáším máto luxus ale ve všem ostatním je překoná i ruská lada. Skrátka auta civilizace. Max rychlost 120 km zrychlení 0-100 2s a zkušenosti s terénem a českými silnicemi žádné. Za tyhle prachy bych koupil i Ford F-150 Tryceraptor 6x6 v obrněné verzi i s kulometem. :D to by byla vetší zábava.
  • Našli jste v článku chybu?