Prohlédněte si nové BMW i8 Roadster na dalších fotkách a na videu

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • BMW zveřejnilo další materiály ukazující novou i8 Roadster

  • Kromě nové karosářské verze přinesl nedávný facelift také lepší baterie

  • Aktuálně vstupuje omlazená i8 do prodeje 

Modernizované provedení modelu i8 představila automobilka BMW už v listopadu minulého roku, takže nejde o žádnou žhavou novinku. Nedávno ale na Mallorce proběhla první mezinárodní prezentace tohoto modelu a v souvislosti s ní BMW zveřejnilo další fotky a nová videa. Pokud vás tedy tato novinka zajímá, můžete si ji prohlédnout do posledního detailu.

Doporučujeme: BMW i8 zůstává u policie i nadále. Nově už ale bude umět měřit rychlost

BMW i8 Roadster využívá plátěnou stahovací střechu, která se skládá nastojato do prostoru za první řadu sedadel. Díky tomu je zavazadlový prostor pořád celkem slušný, ale auto přišlo o nouzové zadní sedačky. Se střechou můžete manipulovat do rychlosti 50 km/h a celý proces trvá 15 sekund. Jak vše probíhá, to ukazuje další nové video.

Modernizované BMW i8 obecně pak dostalo lepší akumulátory a výkonnější elektromotor. Vůz navíc využívá spalovací jednotku méně a díky tomu je úspornější. Roadster je oproti kupé těžší o 60 kg, takže není tak rychlý. Sprint z nuly na 100 km/h zvládne za 4,6 s (kupé ho umí za 4,4 s). Další novinkou je pak také schopnost ujet v čistě elektrickém režimu více než 50 km. Dříve to bylo pouze 35 km.

BMW i8 Roadster už zná českou cenu. Zájemci za něj zaplatí minimálně 4 230 200 Kč. Základní kupé je levnější o nezanedbatelných 400 tisíc korun.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?