K.ik (neregistrovaný)
Jezdím krátké trasy a občas dlouhou na dobití baterky. U nového auta s inteligentním dobíjením můžete po dlouhé trase přijet s míň nabitou baterkou, než jste vyjeli. Do paneláku si baterku na nabíječku nosit nebudu a tak zůstanu u starého auta, kde vydrží minimálně 6 let.
Jarda (neregistrovaný)
Autor článku vůbec neví, o čem píše. Základní problém je u moderních aut nabíjení akumulátoru na max. 80% tzv. "inteligentním nabíjením", které ničí akumulátor. Je potřeba ho vypnout a přepnout na "konvenční nabíjení", kdy se akumulátor nabíjí na 100%. U Škodovek lze snadno zajistit rozpojením malého konektoru na konci "-" kabelu u baterie, jde o sondu proudu. Současně se vypne Start/Stop ;-).
Mira (neregistrovaný)
Jarda ty jsi fakt Jarda.Rozpojovat ten konektor pro měření baterie je taky dobrá kravina. Situaci to rozhodně neřeší. Měří totiž napětí. V případě, že ho rozpojíš, tak se stane ještě horší věc. Baterie bude třeba plně nabitá a pustí se do ní nabíjení při brždění. Co to asi udělá, když dáš na plně nabitou baterii 16V a budeš do ní valit xxx Ampér. Poškodíš ji také. Na zimu budeš kupovat druhou.
Isabela (neregistrovaný)
Takže nyní si dám větší pozor! Musím kupovat novou baterii a pokusím se řídit radami z článku. Zajímalo by mě, zda máte zkušenosti s nákupem na těchto stránkách: https://www.pneu-kvalitne.cz/autobaterie/ ? Děkuji!
Venca (neregistrovaný)
Mám už autobaterii skoro 6 roků. Letos, v zimě mě už několikrát vynechala. Tak jsem si koupil novou. Jenom že, ta stará se zbláznila a startuje , jak o život .Tak nevím, co si mám počít s tou novou . Od novoty jsem ji ještě nepřipojil . Doufám, že se mi jako rezerva nezničí? Autobaterie je uzavřená s magickým okem. Děkuji za každou radu.
Martin (neregistrovaný)
Vše je o údržbě a znalosti, jakou autobaterii auto požaduje. Poslední výstřelky autoprůmyslu nabíjí v takových režimech, že se v nich klasická Ca/Ca baterie podělá do roka (nízké nabíjecí napětí = dlouhodobě podbíjení autobaterie). Samozřejmě, pokud člověk jezdí krátké kilometry a po městě, ideální je tak jednou za 3 měsíce vytáhnout multimetr a změřit napětí baterie "v klidu"..optimálně by mělo být nad 12,4V, pod 12,2V je kritická hodnota pro dobití. Samozřejmě, jak se chová baterie v zátěží se takto nezjistí a na to je dobré změřit napětí baterie při startování..pokud klesne pod 9V je potřeba ji dobít nebo pokud je nabitá, tak vyměnit. Další věcí, jak prodloužit výdrž baterie je kupovat do auta max. kapacitu baterie, která se vejde do držáku. Baterie nedostává takový záhul startem a tím pádem se méně vybíje. Já např. mám benzínové Mondeo, kde výrobce doporučuje 60Ah, ale kupoval jsem max. tj. 72Ah (limitem je výška baterie, musím mít 175mm), autobaterii jsem měnil po 9 letech a to jenom kvůli tomu, že měla tolik let.
Frantisek (neregistrovaný)
Já teda měl s autobaterií opravdový problém až letos v zimě. Myslím si, že "do kytek" ji poslalo právě chladné počasí. A možná také stáří. Jednoho dne jsem chtěl nastartovat a nic. Zkusil jsem ji tedy dobít přes nabíječku, kterou jsem měl doma a taky to nijak zvlášť nepomohlo. Nakonec jsem ji tedy vyměnil za novou. Ještě štěstí, že existuje výkup autobaterií v Plzni, viz https://www.kovosrot-suda.cz/likvidace-autobaterii-plzen Díky tomu jsem měl alespoň jistotu, že ta stará autobaterie bude ekologicky zlikvidovaná.
Karel (neregistrovaný)
Já bych se na vašem místě nebál jít do auta s tou klikou. Klika vydrží minimálně 50 let.