Papež František dostal nový papamobil. Je to upravený Duster, který ho vozil v červnu v Rumunsku

přidejte názor
  • Dacia Duster se stala novým papamobilem 

  • Papež František si včera ve Vatikánu přebral bílý exemplář opatřený několika úpravami 

  • Nejde o zbrusu nové auto. Papeže vozilo už při červnové návštěvě Rumunska

Papež František si včera ve Vatikánu převzal svůj nový papamobil. Ne, není to nic jako Mercedes-Benz třídy G nebo další Lamborghini, které byste třeba mohli zase vyhrát. Je to v podstatě obyčejná Dacia Duster s několika úpravami.

Tou nejviditelnější je samozřejmě střecha vybavená průhlednou nástavbou. Přepracována byla také zadní lavice, i když podle oficiálních materiálů by měl být automobil stále pětimístný. Ze zveřejněných fotek je patrné, že Duster dostal rovněž nové čalounění.

Videodojmy: Dacia Duster 1.5 dCi 4x4
Přečtěte si také:

Videodojmy: Dacia Duster 1.5 dCi 4x4

Co přesně má tento cenově dostupný papamobil pod kapotou, to Dacia neřekla. Pouze zmiňuje, že jde o exemplář vybavený pohonem všech kol. Pro snazší nastupování pak byl podvozek Dusteru určeného pro papeže Františka snížen o tři centimetry.

I když k předání ve Vatikánu došlo včera, nejde o žhavou novinku. Duster upravený pro potřeby papeže byl totiž k vidění už během jeho červnové návštěvy Rumunska. Přestavbu obstaralo oddělení Dacia Special ve spolupráci se společností Romturingia. Ta mimochodem předělává Duster také třeba na pick-up.

Dacia není pro papeže žádnou novinkou. Třeba před třemi lety při návštěvě Arménie jezdil pro změnu v modelu Logan.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?