I druhá generace Dacie Duster dostala verzi pick-up. Zatím neoficiálně

1 nový názor
Zdroj: Redakce
  • Dacia Duster s karoserií pick-up byla i v první generaci žádanou variantou, automobilka ji ale v Evropě nenabízela 

  • Společnost Romturingia ovšem přišla s vlastní náhradou a stejný scénář se opakuje také u aktuální druhé generace 

  • Zatím se jedná o prototyp, příští rok si ho ale budete moci koupit

Dacia Duster je velice populární model, protože jde o pohledné a cenově dostupné SUV. Přestože naprostá většina dnešních zákazníků touží právě po SUV, najdou se i tací, kteří v Dusteru vidí pracovní automobil a kteří by více ocenili karoserii pick-up. A právě ten aktuálně přichází.

Nejde přímo o dílo automobilky Dacia, nýbrž o úpravu, kterou má na svědomí rumunská společnost Romturingia. Ta má s těmito přestavbami bohaté zkušenosti. V případě první generace modelu Dusteru dokonce podobný pick-up postavila, nicméně tehdy šlo o zakázku určenou pro společnost OMV Petrom. Druhá generace Dusteru s karoserií pick-up je v zásadě dost podobný automobil. Romturingia opět vsadila na jednoduchou dvoumístnou kabinu a delší korbu. Technika ukrytá uvnitř zůstala sériová.

Test ojetiny: Dacia Duster je nenáročný dříč, který hodně vydrží
Přečtěte si také:

Test ojetiny: Dacia Duster je nenáročný dříč, který hodně vydrží

Dacia Duster Pick-up 4x4 se představila na veletrhu užitkových automobilů v Hannoveru coby prototyp. Společnost Romturingia ale na náš přímý dotaz upřesnila, že aktuálně řeší homologaci. Ta by měla být hotová začátkem příštího roku a příští rok také odstartuje zákaznický prodej na evropském trhu. Každopádně výsledek přestavby vypadá velmi dobře. Dá se očekávat, že i čeští zájemci se najdou.

Připomeňme, že Dacia Duster minulé generace nakonec přece jen vznikla v provedení s karoserií pick-up, ovšem pod značkou Renault. Model se jmenuje Duster Oroch a je určen primárně jihoamerickému trhu, kde jsou podobně malé pick-upy velmi oblíbené. Oroch je na tamním trhu stále v prodeji.

Že by Dacia rozšířila nabídku modelu Duster o užitkové provedení i v Evropě není příliš pravděpodobné, protože automobilka nestíhá vyrábět ani základní pětidveřovou variantu. Mimochodem, případní zájemci o užitkový Duster mohou vyrazit do Rakouska, kde tamní zastoupení Dacie nabízí Duster přestavěný na dodávku. 

Vstoupit do diskuse (1 názor)
  • Našli jste v článku chybu?