Land Rover pokračuje v odhalování Defenderu. Chystaná novinka se nebude vyrábět v Británii

přidejte názor
  • Chystaná nová generace modelu Defender najezdila při testování 1,2 milionu kilometrů. Do premiéry vůz projde celkem 45 tisíci různými testy 

  • Nový Defender jezdil všude možně po světě od Nürburgringu přes New York až po Dubaj a podívá se také do Keni 

  • Podle očekávání se nový Defender bude vyrábět na Slovensku 

Automobilka Land Rover pokračuje v odhalování nové generace modelu Defender. Další informace zveřejnila právě dnes, protože 30. dubna se každoročně slaví takzvaný World Land Rover Day. Právě 30. dubna 1948 se totiž představil na autosalonu v Amsterdamu vůbec první Land Rover. Kromě zveřejnění další série fotek maskovaného prototypu britský výrobce prozradil, kde bude svou novinku vyrábět.

Nastupující generace Land Roveru Defender se bude vyrábět podle očekávání v nové továrně na Slovensku. Její ostrý provoz byl spuštěn teprve koncem října minulého roku a dosud se zde vyráběl model Discovery. Podle prvních neoficiálních fotek zdá, že právě s Discovery bude chystaný Defender sdílet minimálně část techniky.

Reborn na polský způsob: Firma Land Serwis začala nabízet původní Defender ve stavu nového vozu
Přečtěte si také:

Reborn na polský způsob: Firma Land Serwis začala nabízet původní Defender ve stavu nového vozu

Land Rover také upozornil na skutečnost, že Defender během vývoje najel 1,2 milionu kilometrů ve všech možných lokalitách. Konkrétně testovací prototypy zavítaly do New Yorku, Death Valley, pouště Moab, ale také na Nürburgring, do Švédska za polární kruh či do Dubaje. Své testování zakončí v Keni, kde budou sloužit v reálném provozu nadaci Tusk Trust zaměřující se na ochranu živočišných druhů v Africe. Pro tuhle příležitost bude použito nově graficky zpracované maskování.

Kromě provozních zkoušek novinka samozřejmě prochází také bezpočtem dílčích testů. Celkem jich bude přes 45 tisíc. Podle dřívějších informací by se nový Defender měl představit už v září, první zákazníci dostanou svůj vůz začátkem příštího roku.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?