Lada stále přemýšlí o technice pro novou Nivu. Finální rozhodnutí zatím nepadlo

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Lada potvrdila přípravu nové generace modelu Niva 

  • Aktuálně se řeší, jakou koncepci vůz dostane 

  • Nová Niva musí generovat větší prodejní čísla, proto se zdá jako velmi pravděpodobné nasazení příčně uloženého motoru 

Nedávno se objevily informace o tom, že Lada zahájila vývoj nové generace modelu 4x4, který u nás známe spíše pod starým označením Niva. Od té doby se začaly množit spekulace odhadující použitou techniku. Proto Lada přichází s vysvětlením celé situace. Stručně řečeno, aktuálně se ještě neví, jakou koncepci nová generace Nivy dostane.

Doporučujeme: Lada vyvíjí novou Nivu. Bude po všech stránkách lepší a nebude to převlečený Duster

Lada sestavila tým inženýrů, který se bude ve spolupráci s odborníky z aliance Renault-Nissan zabývat různými možnostmi. Definitivní rozhodnutí o tom, na jakém technickém základě novinka vyroste, ještě nepadlo. Jako obecný trend u podobných modelů označuje Lada příčně uložený motor s výkonem až 147 kW (200 k).

Niva by se tak posunula od čistokrevného pracovního off-roadu směrem k segmentu SUV, přestože má být v terénu tento vůz stále nadprůměrný. Důvodem je snaha oslovit více zákazníků a jak známo, kategorie terénních automobilů příliš netáhne. Pro použití příčně uloženého motoru hovoří také skutečnost, že tuto koncepci využívají i ostatní modely Lada, nebo třeba Dacia Duster. Nasazení nějaké již vyvinuté techniky by samozřejmě celý projekt zlevnilo.

O dalším vývoji kolem nové generace modelu 4x4 (Niva) bude Lada informovat průběžně. 

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?