Lada vyvíjí novou Nivu. Bude po všech stránkách lepší a nebude to převlečený Duster

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Legendární Lada Niva se dočká nástupce 

  • Nová generace má být po všech stránkách lepší 

  • Údajně nepůjde o vůz příbuzný Dusteru 

Lada Niva se představila v roce 1976 a na trhu přežívá dodnes. Jen oficiální název se změnil na Lada 4x4. Hodně přesluhující ruská legenda si vysloužila pověst levného a jednoduchého terénního vozu, který se dokáže vypořádat i s opravdu těžkým terénem. Teď to vypadá, že se Niva po více než čtyřiceti letech dočká nástupce.

Doporučujeme: Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“

Původní zprávy na toto téma slibovaly vůz odvozený od Dacie Duster, ale tak by to nakonec být nemělo. Jak píší kolegové z leftlanenews.com, šéf automobilky Lada Nicolas Maure oznámil, že byl zahájen vývoj nové generace. Zároveň také popřel příbuznost chystané novinky s rumunským SUV. To samo o sobě figuruje na trhu docela dlouho a bude brzy nahrazeno další generací.

Maure rovněž slíbil, že Lada Niva nové generace bude po všech stránkách lepší než současné provedení. Bylo by ale obrovské překvapení, kdyby tomu bylo jinak. Podobně jako například Land Rover Defender představuje i Niva navzdory dílčím modernizacím a „luxusním“ výbavám typu varianty Urban velmi zastaralý model.

O předpokládaném termínu zahájení prodeje nové generace Lady Niva se Maure nezmínil.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?