Kia Stonic dostala hybrid i novou elektronickou spojku. Zná svou českou cenu

06.08.2020
přidejte názor
Zdroj: Kia
  • Kia poslala na český trh další novinku v podobě upraveného crossoveru Stonic

  • Auto dostalo nové motory včetně mild-hybridního systému pracujícího s 48V sítí

  • Stejně jako hatchback Rio i Stonic může fungovat s elektronickou spojkou, která pomáhá třeba v zácpě

Modernizovaná Kia Stonic je v Česku. Pro vůz je nyní k dispozici řada nových pohonných jednotek s označením Smartstream, které mají přinášet hlavně nižší spotřebu a emise. Stonic nyní nabízí nový benzínový mild-hybridní pohon pracující se 48V systémem a je vybaven novou inteligentní manuální převodovkou se spojkou bez mechanické vazby. Tu už nabízí i model Kia Rio, který Korejci poslali na český trh před pár dny.

Design interiéru i exteriéru modelu Stonic zůstává při starém. Nové jsou jen některé odstíny karoserie a střechy, přibyla také nová kola. Na palubě je nyní k dispozici větší osmipalcový dotykový displej zábavního systému UVO Connect s navigací. Nechybí ani další elektronické asistenty ADAS.

Ford Focus mild-hybrid nabízí o 17 procent nižší spotřebu a nové online funkce
Přečtěte si také:

Ford Focus mild-hybrid nabízí o 17 procent nižší spotřebu a nové online funkce

Mild-hybridní ústrojí s označením EcoDynamics+ kombinuje spalovací motor 1.0 T-GDi se 48V systémem. Točivý moment jednotky je posílen výkonem kompaktního 48V lithium-iont polymerového akumulátoru. K tomu je připraven startér-generátor MHSG, který je přes řemen spojen s klikovým hřídelem spalovacího motoru. Při zrychlování slouží jako elektrická posila. Když auto zpomaluje, může dobíjet akumulátor.

Modernizovaná Kia Stonic začíná na ceně 354 980 korun. Ta platí pro základní výbavu Comfort s novým motorem 1.2 CVVT o výkonu 62 kW (84 k). Oproti starší jednotce se stejnými parametry je o pět tisíc korun dražší. Za mild-hybridní motory 1.0 T-GDI MHEV (88 kW / 120 k) zaplatíte nejméně 489 980 korun. Dodává se ovšem už s druhou nejvyšší výbavou Top.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?