Kia Stinger prošla faceliftem. Na první pohled ho nepoznáte

12.08.2020
přidejte názor
  • Korejská automobilka se rozhodla omladit svůj odvážný model Stigner

  • Auto dostalo mírné vylepšení vzhledu, nové barvy nebo brzdové světlo natažené přes celou záď

  • Stinger se na prvních snímcích ukázal s neznámým logem na kapotě, to je ale určeno jen pro Koreu

Korejská automobilka chrlí jednu novinku za druhou. Před nedávnem uvedla na český trh inovované modely Kia Rio a Kia Stonic, které dostaly elektronickou spojku a 48V hybrid pod kapotu. Nyní přichází řada na odvážný model Stinger, ten se ale zatím odhaluje jen v korejské specifikaci. I tak se dá očekávat, že brzy dorazí jen s mírnými úpravami do Česka.

Poznat auto před a po faceliftu bude úkolem pro opravdové znalce značky Kia. Mírnou úpravou prošla maska chladiče, na předním nárazníku se také objevují nové detaily. LED světlomety mají jiný styl denního svícení. Vzadu se pak s diodami kouzlilo ještě víc. Celou záď totiž protínají spojená brzdová světla. Jsou vytvořena z 10 segmentů do tvaru šachovnice.

Test Kia Stinger GT: Mnohem lepší, než si možná myslíte
Přečtěte si také:

Test Kia Stinger GT: Mnohem lepší, než si možná myslíte

Už klasickou novinkou jsou nové designy litých kol o velikosti až 19 palců. Na výběr budou také nová barevná provedení. To platí i pro interiér, kde se hovoří o kvalitnějších materiálech. Palubní desce pak vévodí displej 10,25“ zábavního systému s dotykovým ovládáním.

O pohonech pod kapotou se zatím nehovoří. Každopádně Kia Stinger se začne v Jižní Korei prodávat už od podzimu, Evropa a další trhy si zřejmě ještě pár dalších měsíců počkají. I proto se auto představilo s jiným logem na kapotě, se kterým se prodává ve své domovské zemi. V Evropě bude mít modernizované logo Kia.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?