Fiat Panda se vrací trh. Design si přebrala od jedné italské budovy, následovat bude mnoho dalších Fiatů

17.06.2024
přidejte názor

Panda se vrací na scénu. Fiat ukázal podobu nového modelu Grande Panda, který na svého předchůdce v mnoha ohledech odkazuje. Navíc jde o první nový model z chystané řady novinek, které bude teď Fiat odhalovat každým rokem. 

Fiat, který letos 125 let od svého založení a u této příležitosti odhalil první obrázky svého nového modelu Fiat Grande Panda. Ten navazuje na u nás i jinde ve světě oblíbenou Pandu z 80. let. Novinka, která vypadá opravdu hodně zajímavě, míří do celého světa. 

Fiat Grande Panda je prvním modelem nové řady vozidel, která vychází z multi-energetické platformy. Tento krok představuje začátek přechodu Fiatu od lokální výroby k výrobě na globální úrovni. Nový model bude dostupný v Evropě, na Středním východě a v Africe a nabízet se bude samozřejmě také jako elektromobil a hybrid.

Fiat Panda z osmdesátých let jako speciál skupiny B? Britský M-Sport podobné auto opravdu postavil (video)
Přečtěte si také:

Fiat Panda z osmdesátých let jako speciál skupiny B? Britský M-Sport podobné auto opravdu postavil (video)

Design ve stylu Lingotta 

Grande Panda je velmi malá, na délku měří méně než čtyři metry, ale zároveň je pořád pětimístná. V tiskové zprávě se dokonce hovoří o rodinném automobilu, ale to bychom měli brát s velkou rezervou. Stejně jako v minulosti je karoserie dosti hranatá, nový design pak navazuje na nový styl, který si bere jako inspiraci bývalou továrnu Fiatu – Lingotto.

Nový Fiat přichází s moderními technologiemi a zajímavými designovými prvky. Mezi technické novinky patří například LED světla v podobě kostek, která se mění v blinkry. O technice automobilka zatím nic bližšího nesdělila, jisté ale je, že na spalovací motory Panda ještě nezanevře. Tak jako u jiných modelů koncernu Stellantis (nebo u Fiatu 600) můžeme očekávat přeplňovaný tříválec o objemu 1,2 litru. 

Fiat Grande Panda je první automobil z chystané řady nových modelů. Italský výrobce chce každý rok představit nějakou novinku, a to až do roku 2027. Všechny budou vycházet ze stejné platformy. 

Zdroj: Fiat

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?