James Bond je zpět. V No time to die se ukáže nový Defender, starý Aston Martin nebo třeba Triumph Scrambler

přidejte názor
  • V dubnu se do kin vrátí James Bond. Nejnovější díl série nabídne spoustu zajímavých aut

  • Těšit se můžete na novou generaci Defenderu a další modely Land Rover. Chybět nebude ani Aston Martin DB5 nebo DBS Superleggera 

  • Některé stroje, které si zahrály v No time to die, jsou aktuálně vystavené v London Film Museum 

V dubnu dorazí do kin film No time to die, což je nejnovější pokračování série o osudech agenta Jamese Bonda. Jak se stalo dobrým zvykem, ani tentokrát fanoušci nepřijdou o akční scény, ve kterých hrají hlavní roli automobily, případně motocykly (nebo jiné stroje). V London Film Museum byla otevřena expozice Bond in Motion, nabízející některé „neživé“ účinkující právě z nejnovějšího dílu. Můžeme si tak v předstihu udělat dobrou představu o tom, co se v další bondovce ukáže.

Hlavní roli opět hrají tradiční značky Aston Martin a Jaguar Land Rover. V případě Astonu se znovu představí legendární model DB5 (s veškerou speciální výbavou), ale chybět nebudou ani další modely včetně moderního supersportu DBS Superleggera. Land Rover pak využil No time to die k prezentaci nové generace Defenderu. Protože ta se představila relativně nedávno, v první oficiální ukázce tato auta vidět nejsou (ale zase tam je vidět Range Rover Sport SVR létající vzduchem), nicméně ve filmu budou mít nezanedbatelnou roli.

Roger Moore coby James Bond rozpůlil Renault 11. Teď jsou obě půlky na prodej
Přečtěte si také:

Roger Moore coby James Bond rozpůlil Renault 11. Teď jsou obě půlky na prodej

Právě na londýnské výstavě jeden takový Defender k vidění je. A opět je vystaven přesně tak, jak dokončil natáčení, které v tomto konkrétním případě probíhalo v Norsku. Expozice pak nabídne třeba motocykl Triumph Scrambler 1200 XE, Tiger 900 nebo skútr Royal Alloy GT125. Další stroje z nadcházející bondovky najdete v přiložené galerii.

Pro účely natáčení bylo použito osm replik Astonu Martin DB5. Stejná značka poskytla také tři exempláře modelu V8 a dva kusy DBS Superleggera. V případě Land Roveru šlo kromě jiného o osm nových Defenderů. Auta použitá pro akční scény samozřejmě dostala speciální vybavení, jako třeba bezpečnostní klec, závodní sedadla, pětibodové pásy nebo hydraulickou ruční brzdu a hasicí systém. Tým kaskadérů čítal pro No time to die celkem 100 členů.

No time to die, nebo chcete-li Není čas zemřít, dorazí do kin začátkem dubna. Úvodní trailer si můžete prohlédnout zde:

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?