Dacia prodává Duster Pick-Up. Uveze půl tuny, stojí přes 600 tisíc

22.10.2020
2 nové názory
  • Rumunská automobilka začala nabízet své SUV v pracovním provedení Pick-Up

  • Duster Pick-Up má useknutou kabinu. Uveze dva lidi a 1000 litrů nebo půl tuny nákladu

  • Vůz je založen na vyšším modelu Dusteru s dieselovým motorem a pohonem všech kol

Jsou to dva roky, co rumunská karosárna Romturinga představila prototyp levného SUV Dacia Duster v provedení Pick-Up. Slovo dalo slovo, firma se spojila s automobilkou a výsledkem je sériová podoba pracovního vozu přímo od výrobce.

Dacia Duster Pick-Up má useknutou kabinu za předními sedadly. Místo zadních míst nabídne korbu, která měří na délku 1650 mm, široká je maximálně 1350 mm a 970 mm mezi podběhy. Lze do ní naložit 1000 litrů nákladu, samozřejmě se ale počítá s tím, že se bude převážet i větší objem. Duster uveze maximálně půl tuny.

Zima se blíží. Vybrali jsme 10 nejlevnějších SUV s pohonem všech kol
Přečtěte si také:

Zima se blíží. Vybrali jsme 10 nejlevnějších SUV s pohonem všech kol

Pick-Up je o něco kratší než běžný Duster, naměříte mu o 19 mm méně. Má ale zase vyšší světlou výšku – 224 mm. I když jde o pick-up, neznamená to, že by vycházel ze základního modelu, aby byl co nejlevnější. Vznikl na základě středně vybaveného Dusteru s pohonem všech kol, šestistupňovou manuální převodovkou a naftovým motorem 1.5 Blue dCi o výkonu 85 kW, tedy 115 koní.

Duster Pick-Up vychází z výbavy Comfort, proto stojí na 16palcových litých kolech. Chlubí se elektronickými asistenty Hill Start a Hill Descent Control, nechybí ani přední nebo boční airbagy. Hodit se bude také klimatizace, palubní počítač, tempomat nebo rádio s ovládáním na volantu.

Z poloviny je to normální Duster, z té druhé pick-up
Na korbu se vejde 1000 litrů nebo půl tuny nákladu

Auto je zatím k mání pouze na rumunském trhu, což by ale nemělo bránit českému zájemci, aby se tam pro něj vypravil. Je ale záhodno počítat s vyšší cenou. Ta byla stanovena na 22 546 eur včetně daně, což je v přepočtu 614 604 korun. Běžný Duster s touto výbavou a motorem přitom v Česku vyjde na 443 900 korun, tedy o 170 704 korun levněji. Na druhou stranu malé pick-upy jsou na českých silnicích raritou. Více informací najdete na oficálních rumunských stránkách značky.

Vstoupit do diskuse (2 názory)
  • Našli jste v článku chybu?