Česká firma nabízí netradiční „obytný přívěs“. Má nahradit chatu a můžete si na něj vzít hypotéku

18.05.2022
13 nových názorů
  • Malá mobilní chatka nabízí netradiční možnost, jak trávit volné chvíle na různých místech v přírodě 

  • Dřevěná stavba je umístěna na dvounápravovém přívěsu. Pro tahání postačí běžný osobní vůz, který zlvádne 3,5 tuny 

  • Základní cena mobilní verze je 1 450 000 Kč bez DPH. Některé banky umožňují vzít si na nákup hypotéku

Pandemie koronaviru do značné míry změnila způsoby rekreačního cestování. Ještě dále posílila poptávku po obytných automobilech, zároveň se do popředí dostaly také dříve méně vídané produkty třeba v podobě miniaturních karavanů. Česká společnost Rolling Homes aktuálně představuje další poměrně netradiční možnost, jak se vypravit do přírody. Pořídit si za tímto účelem můžete pojízdnou chatku.

Jejím základem je hliníková konstrukce, hojně využívané je ale v souladu s aktuálními trendy v oblasti ekologie dřevo. Fakticky jde o dřevostavbu dlouhou 6,5 m, širokou 2,5 m a vysokou 4 m. Hliníkový rám má zajistit pevnost na silnici, nebo také na vodě. Dvounápravový přívěs totiž není jedinou cestou, jak udělat tento domek mobilním. Jinou pohyblivou alternativou je hausbót.

Obytné auto za hubičku? Tahle Lada Granta s obytnou nástavbou má stát pouze 400 tisíc
Přečtěte si také:

Obytné auto za hubičku? Tahle Lada Granta s obytnou nástavbou má stát pouze 400 tisíc

Pokud toužíte po variantě „obytný přívěs“, pak dostanete bezmála sedmimetrovou chatku na dvounápravovém přívěsu, se kterým můžete jezdit po okolí. Pro tahání postačí obyčejný osobní automobil, musí ale zvládnout 3,5 tuny. Abyste s takovouto soupravou mohli legálně do provozu, je potřeba řidičské oprávnění B+E.

Chatka od společnosti Rolling Homes má kuchyň, obývák, toaletu, sprchu i ložnici. Sáhnout lze po verzi, která počítá s připojením k elektrické síti a odpadu, za příplatek 250 tisíc pak dostanete zcela samostatné provedení vybavené solárními panely a nádržemi na pitnou i odpadní vodu. Volit lze také mezi několika úrovněmi chytrých řešení. V té nejvyšší se vše ovládá přes aplikaci v telefonu.

Cena není úplně nejnižší. Za 1,5 milionu lze pořídit i plnohodnotné obytné auto, ale to nenabídne tak velký komfort při kempování. Navíc, jak uvádí oficiální tisková zpráva, některé banky už zařadily do své nabídky specifické finanční produkty určené právě pro takovéto mobilní domky, takže si na svou pojízdnou chatku budete moci vzít hypotéku.

 

Vstoupit do diskuse (13 názorů)
  • Našli jste v článku chybu?