Nabourané BMW i8 se po čtyřech týdnech vrátilo zpět k automobilce

1 nový názor
Zdroj: Redakce
  • České zastoupení automobilky BMW se po čtyřech týdnech dočkalo nabourané i8, kterou měla půjčenou policie

  • Vůz zadržovala GIBS kvůli vyšetřování nehody 

[Aktualizováno 16:50] Mluvčí českého zastoupení automobilky BMW David Haidinger oficiálně potvrdil, že právě dnes policie poškozenou i8 vrátila. Vůz teď prohlédnou lidé z pojišťovny a následně se začne automobil rozebírat, aby bylo možné přesně určit rozsah škod. BMW ale přesnou výši škody zveřejňovat nebude.


Přesně před čtyřmi týdny policisté nabourali BMW i8, které měli od mnichovské automobilky zapůjčené k testování. Tento fakt by byl sám o sobě mrzutý, jenže záhy se kolem celé události vyrojilo nemalé množství dalších nejasností, což vše ještě zkomplikovalo.

Doporučujeme: Policejní BMW i8 mělo nehodu. Pokud půjde opravit, vrátí se zpět k policistům

Koncem minulého týdne jsme se dotazovali českého zastoupení automobilky BMW na aktuální situaci. Rozhovor by se dal shrnout do dvou vět. Co je nového? Vůbec nic. Čtyři týdny po nehodě servis BMW automobil stále neviděl. Není proto možné určit ani rozsah škod, ani to, jak náročná bude oprava, případně zda vůbec bude možná. Pro další informace jsme byli odkázáni na GIBS (Generální inspekci bezpečnostních sborů).

Mluvčí GIBS Radka Sandorová nám dnes potvrdila, že v této konkrétní dopravní nehodě stále probíhá prověřování. Žádné nové informace ke zveřejnění nejsou. „V trestním řízení je běžné, že fáze prověřování trvá týdny až měsíce, nedokáži tedy ani odhadnout, kdy budou uvolněny informace, které zodpoví Vaše dotazy,“ uvedla mluvčí generální inspekce bezpečnostních sborů. Zdá se, že si BMW na svou i8 ještě chvíli počká. Policie fakticky nemá kam spěchat, protože aktuální stav se nezapočítává do doby zápůjčky, která byla původně stanovena na dobu šesti měsíců.

Doporučujeme: Nové policejní BMW i8 bude hlídkovat na dálnicích, radar ale nemá

Pro úplnost dodejme, že „během fáze prověřování se objasňují a prověřují skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. Prověřování zahrnuje např. podání vysvětlení, obstarávání podkladů, ohledání místa činu, ohledání věcí, obstarání znaleckých posudků, zajišťování stop, např. otisků prstů, provádí neodkladné a neopakovatelné úkony,“ píše na svých stránkách policie.

Policie si slavnostně převzala BMW i8 10. května v Praze. V pondělí 30. května večer měl vůz nehodu. Ta byla údajně zapříčiněna náhlou zdravotní indispozicí řidiče.

Vstoupit do diskuse (1 názor)
  • Našli jste v článku chybu?