Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Autolékárnička v roce 2018: Co všechno musí obsahovat a jak často se musí měnit?. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.
Jiří Dolejší (neregistrovaný)
Kdysi dávno jsem prodělal kurz první pomoci při úrazech okolo techniky.Z kurzu vyplynulo,že raněného je třeba nejprve z techniky vyprostit,pokud mu svojím počínáním nemůžeme více uškodit,pokud to nejde zastavujeme krvácení v technice a je jedno zda máme škrtidlo z lékárničky či máme jen nouzové prostředky a nakonec máme dvě ruce.Lékař, který nám přednášel, tehdy řekl aby jsme se nebáli klidně do rány strčit prst,či více prstů, jak to povaha zranění potřebuje (postižený má patrně více špíny a bakterií už ze zranění než by jsme mu tam zanesli my). Považte situaci kdy člověk, ležící v zdemolovaném autě leží v kaluži oleje,hladící kapaliny a jiných sajrajtů,krvácí a vy mu musíte poskytnout poskytnout pomoc aniž by jste měli valný přístup,z hrdla či paže nebo jiného oudu valí krev,člověk je v bezvědomí,dýchá a co teď,lékárnička je k ničemu ať je prošlá nebo úplně nová,stlačíte ránu a další volá 112,to je vše co pro něj můžete udělat.Je úplně jedno zda máte vůbec nějakou lékárničku či né,je třeba proškolit nejen řidiče v poskytování první předlékařské pomoci,je na nic zákon o tom, že musíte poskytnout pomoc když Vás to nikdo ne naučil.