Auto roku 2019 v ČR je nový Ford Focus

5 nových názorů
Zdroj: Redakce
  • Letošní anketa Auto roku v ČR je jubilejní pětadvacátá

  • Po několika letech nebyla nominována žádná Škoda, takže dopředu nebylo úplně jasné, který vůz nakonec zvítězí 

  • Z hlasování poroty vzešel jako vítěz nový Ford Focus

Jubilejní 25. roční ankety Auto roku v ČR zná svého vítěze. Oproti předchozím ročníkům nejde o vůz značky Škoda, protože tuzemská automobilka letos žádný svůj model nominovat nemohla (Scala přišla příliš pozdě). O to byla celá anketa zajímavější. Vítězem se nakonec stala nová generace Fordu Focus.

Ve druhém kole porota vybírala z pěti finalistů. Konkrétně šlo o modely BMW X5, Peugeot 508, Kia Ceed, Subaru XV a právě Ford Focus. Celkově bylo do letošního ročníku nominováno 23 automobilových novinek.

Test Ford Focus Kombi 1.5 EcoBoost ST-Line: Návrat mezi nejlepší
Přečtěte si také:

Test Ford Focus Kombi 1.5 EcoBoost ST-Line: Návrat mezi nejlepší

Druhou příčku obsadil nový Peugeot 508, na třetím místě následuje BMW X5, čtvrtá skončila Kia Ceed a poslední z finálové pětice je Subaru XV. Porota hodnotila každé auto v kategoriích jízda, design, technologie, ekonomika a užitná hodnota.

Pro Focus to zdaleka není první vítězství. Stejný model získal titul Auto roku v ČR také v letech 1999, 2006 a 2012.

rak78 (neregistrovaný)
Nechápu, jak můžou být v oblibě tříválce např. u Focuse. Dacia u mě skončila, Ford a Škoda taky a těch značek co podlehla diktátu EU pomalu přibývá, ale některé se statečně pořád drží a za to mají můj obdiv!
Obadal (neregistrovaný)
Škodu jsem měl jeden čas rád, ale tím zvyšováním cen a pak volbou downsizingu motorů jsem šel jinam a zjistil jsem, že jsem chybu neudělal. Proč kupovat auto se slabou výbavou a motorem, když můžete mít za podobné peníze lepší?
Šimon (neregistrovaný)
A se Scalou přišli příli pozdě, tak dlouho to zdržovali, že se výroba odsunula až na tento rok. Ikdyž v krtiériích užitná hodnota a ekonomika by stejně moc nezískala. Cena dost vysoká, spotřeba při vysokých otáčkách poměrně vysoká (tříválec) a design docela okoukanej od jiných značek ne?
Houdek (neregistrovaný)
To musí být docela rána pro Škodovkáře, že kvůli přísným kritériím se Škodě nedala šance. S "modernizovanou" fábií, která vypadá úplně stejně jako předchozí model a má tříválec pod kapotou by asi ocenění stejně nedostali, že?
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?