Alpina B3 Touring oficiálně přichází jako neoficiální náhrada za BMW M3 Touring, které nikdy nevznikne

přidejte názor
  • Další frankfurtskou novinkou je Alpina B3 Touring 

  • Náhrada za BMW M3 s karoserií kombi má 462 koní, 700 Nm a jede přes 300 km/h

  • Prodej bude zahájen začátkem příštího roku, první hotová auta dorazí k zájemcům v létě 

BMW se nedávno nechalo slyšet, že model M3 s karoserií kombi vyrábět nebude, protože takový vůz nemá velký prodejní potenciál a navíc si zájemci o něco rychlého a praktického mohou vybrat z celé palety „emkových“ crossoverů. Jistá náhrada ale nakonec přece jen přichází. Má podobu modelu Alpina B3 Touring, který byl představen právě dnes na frankfurtském autosalonu.

Výchozím bodem bylo prozatím nejsilnější provedení nové řady 3, tedy verze M340i xDrive. Zážehový přeplňovaný šestiválec S58 ale prodělal jisté úpravy, takže teď nabízí výkon 340 kW (462 k) a vrchol točivého momentu 700 Nm. Spolupracovat bude s osmistupňovou převodovkou ZF. Jak rychlá nová Alpina B3 Touring je, to výrobce zatím neprozradil. Dobrý příslibem je ale fakt, že maximální rychlost leží za hranicí 300 km/h. Kdyby vás to zajímalo, tak kombinovaná spotřeba vozu je 9,8 l/100 km. Pro představu, sériové BMW M340i zvládne sprint na 100 km/h za 4,4 s a disponuje výkonem „pouze“ 275 kW (374 k).

Test BMW M140i: Příliš krásné loučení
Přečtěte si také:

Test BMW M140i: Příliš krásné loučení

Vůz je vybaven pohonem všech kol a vzadu má elektronicky řízený diferenciál. V rámci úprav podvozku došlo na pružiny Eibach, tlumiče jsou adaptivní. Trojkový kombík pak v rámci přeměny na model značky Alpina dostal také silnější stabilizátory a větší brzdy. Ty vpředu mají průměr 395 mm, vzadu najdeme kotouče o velikosti 345 mm. Kromě devatenáctipalcových disků můžete sáhnout také po dvacítkách. Spousta drobnějších úprav aerodynamiky je samozřejmostí, stejně jako luxusní interiér.

Alpina B3 Touring se začne prodávat v prvním čtvrtletí příštího roku. První zákazníci se tohoto expresního kombíku dočkají v létě.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?