Sedm chyb, které dělají řidiči při cestě autem do Chorvatska. Děláte je také?

122 nových názorů
Autor: Lukáš Dittrich
  • Řidiči se často na cestu nijak zásadně nepřipravují 

  • Balení, nákupy a pořizování dálničních známek necháváme na poslední chvíli 

  • Rádi šetříme za každou cenu. Opravdu stojí 800 Kč v kontextu celé dovolené za zbytečné zdržování? 

  • Někteří sní a vypijí cokoliv, jen aby nemuseli na půl hodiny zastavit 

  • Velmi výživná je cesta tehdy, pokud vyrazíte po práci 

Někdo sice na Chorvatsko nadává a bude vám zarytě vysvětlovat, že byste měli jet už konečně někam jinam, protože tenhle stát je už ohraný, Češi na něj ale přesto nedají dopustit. Jako každý rok i letos zaručeně vyrazí k tamnímu (moc pěknému) moři obrovské množství českých motoristů. Je to totiž skoro stejné jako víkendové cesty na chatu.

Jenže pokud cestu podceníte, nemusí se vám to úplně vyplatit. Zas tak blízko tohle moře není. Dali jsme proto dohromady několik bodů, nad kterými je dobré se minimálně zamyslet. Při souhře nešťastných okolností se totiž může díky těmto chybám dovolená změnit v zážitek, na který nebudete rádi vzpomínat.

1. Příprava? Není potřeba

Do Chorvatska jedu podvacáté, všechno znám, tak co bych měl řešit? Nasednu do auta, valím směr Brno, Vídeň, Graz, Záhřeb... Hlavně abych byl u moře co nejdřív a mohl poslat nějakou super fotku na Facebook! Lidé, jejichž "přípravy" vypadají podobně, se poté často diví, že je překvapí kolona kvůli nové uzavírce a zároveň si až do příjezdu do Chorvatska nejsou zcela jisti tím, jestli na něco nezapomněli. To všechno znamená větší stres a stres na tisíc kilometrů dlouhé cestě je věc, které byste se raději měli vyhnout. Není nad to si nechat na přípravu celý den, v klidu si vše srovnat a bez zbytečných nervů odjet.

2. Nechme vše na poslední chvíli

Tohle je nectnost mnoha lidí. Každý ví, do kdy je potřeba podat daňové přiznání, ale stejně je 30. dubna na úřadech vždy narváno k prasknutí a lidé tvrdnou v dlouhých frontách. Podobné to bývá i s věcmi potřebnými k cestě na dovolenou. Máte pojištění? Máte dálniční známky? Cože? Ty nemáš platnou ani občanku?

chorvatsko_5 Zařizování nebo třeba i samotné nakládání auta vyžaduje energii. Pokud to budete dělat na poslední chvíli, bude vám pak tahle energie při řízení chybět. Nejlepší je vše připravit dopředu, auto naložit, v klidu se vyspat a ráno bez nervů vyrazit.

Pak řidiči naštvaně čekají na poslední čerpací stanici v ČR, kde chtějí pořídit dálniční známky. Nezřídka podobné shánění věcí na poslední chvíli u manželských párů vyústí pomalu v rozvod. To jsi přece měla zařídit ty! Teď se budeme muset zdržovat a k moři přijedeme pozdě. Někdy se zdá, jako kdyby řidičům hrozila pokuta za pozdní příjezd na dovolenou. Soudě podle toho, jak hrozně spěchají a jak jsou na cestě naštvaní.

3. Odjezd po práci

V zájmu co nejdelšího pobytu někteří ještě v pátek dopoledne rychle dodělávají neodkladné věci v práci, pak vezmou auto, děti, svou paní a hurá k moři. Cesta po práci je asi to nejhorší, co můžete udělat, i když si říkáte, že máte najeto obrovské množství kilometrů a že už jste takhle jeli mockrát. Nevyrážíte úplně odpočatí, proto vás určitě brzy přepadne únava. To se stává zpravidla po opadnutí adrenalinu z nakládání dětí, dohadech s manželkou, co kdo zapomněl, a po úspěšném probojování se přes D1 za Vídeň.

Doporučujeme: Škoda Octavia Combi G-TEC — Jeli jsme na CNG Z Prahy do jižního Chorvatska a zpět

Místo celkem klidné cesty ráno, kdy člověk usedne za volant odpočatý a schopný bez větších potíží řídit třeba deset hodin, budete bojovat s únavou a pojedete takříkajíc na krev. Je fajn být jeden den v práci a hned druhý den brzy ráno zásobovat sociální sítě fotkami od moře, ale minimálně řidič z toho prvního dne nemá skoro nic. Je rád, že udrží mobil s fotoaparátem v ruce.

4. Špatné načasování

I toto se opakuje každý rok. Přestože zprávy o obrovských problémech na hlavních trasách v době dopravních špiček (třeba v pátek odpoledne) vidíte a slyšíte během letních měsíců snad úplně všude, stejně se najde nemalé množství lidí, kteří přesto v tento nejméně vhodný čas k moři vyrazí. Pak se ale nemohou divit, že u chorvatských hranic stráví dlouhé hodiny, pokud náhodou nestráví dlouhé hodiny už na D1.

chorvatsko_2 Nemůžete udělat nic horšího, než vyrazit do Chorvatska po práci v pátek navečer. Kromě toho, že budete unavení už za Vídní, budete také trčet v dlouhých kolonách. Není lepší ten jeden den obětovat?

Když si vyberete nevhodný den, příliš nepomůže ani cesta takříkajíc na noc, protože kolony u chorvatských hranic (nebo třeba u rakouských tunelů) bývají v hlavních špičkách i v noci. Kromě toho cesta přes noc také není zrovna ideální, pokud nemáte řidiče na střídání. Určitě to znáte, první třetina trasy se jede v klidu, provoz je mírnější, slunce nepraží, posádka s vámi komunikuje. Pak postupně všichni usnou a kolem druhé přijde velkolepá krize. Opět. Po takovémto nočním dobrodružství jste sice u moře o něco dříve, ale moc si první den neužijete.

5. Sním a vypiju cokoliv, jen abych nemusel zastavit

Častou chybou je přeceňování svých schopností. Nejsi unaven? Ne, v pohodě, dám si energeťák, zapiju to kafem a přidám nějakou energetickou tyčinku. Budu v pohodě. Z vlastní zkušenosti víme, že tyhle věci problém nikdy nevyřeší. Krátkodobě snad pomohou, ale v podstatě jen vaší krizi odsunou dále. Obvykle stačí zavřít oči někde na odpočívadle na půl hodiny a můžete zase pokračovat. Je to mnohem efektivnější způsob boje proti únavě než energetické nápoje. Kromě toho je také výrazně levnější. Svačiny si dělejte raději lehčí, klasický řízek vás akorát uspí. Inspiraci na zdravá jídla hledejte například v letáku Albert.

6. Šetřím za každou cenu

Občas si říkáme, že Slovinsko zavedlo své sedmidenní dálniční známky naschvál a každý rok se českým řidičům směje. U nás se totiž stal z objíždění slovinské dálnice národní sport. Na internetu najdete řadu tipů, jak zaručeně ušetřit. Sice uspoříte zhruba 800 korun, ale na cestě strávíte delší dobu. Počkat! Neodjeli jste hned po práci, abyste u moře byli co nejdříve? Možná je pro vás vítězství nad Slovinskem natolik důležité, že se vám to vyplatí. Z vlastní zkušenosti ale víme, že není větší otrava, než zhruba v polovině dlouhé trasy sjet z dálnice, táhnout se po okreskách a v obcích sledovat kdejaké roští, jestli tam zrovna někdo nesedí s radarem.

zn Objíždění slovinské dálnice je v ČR pomalu národní sport. Jste si jistí, že plácání se po okreskách za úsporu 900 Kč v kontextu celé dovolené stojí?
chorvatsko_4 Místo kávy a energetických nápojů je lepší na půl hodiny zastavit a zavřít oči. Je to totiž mnohem efektivnější.

Tahle úspora se rozhodně nevyplatí. Vždyť v celkovém rozpočtu běžné dovolené je 900 Kč zcela zanedbatelných. Samozřejmě jinak tomu může být tehdy, pokud chcete objet frekventované hraniční přechody nebo vás zkrátka jízda po dálnicích nebaví. Obecně jsou ale dálnice rychlejší, pohodlnější, méně únavné a především bezpečnější, a to včetně té krátké slovinské (pokud nejedete na Istrii).

Úplný extrém je pak třeba cesta přes Maďarsko. Aby lidé ušetřili, ani v v této zemi samozřejmě nepojedou po dálnici. Nebo to vezmou po staré silnici kolem Plitvických jezer a opět ušetří za drahou dálnici. Ne, takovéto šetření opravdu není výhodnější.

7. Co budeme dělat, když...

Víte, kde máte reflexní vesty a kolik jich vůbec v autě má podle jakých předpisů být? A víte, co budete dělat, když se vám kdesi pod Karlovacem rozsype motor? A víte, jak postupovat v případě nehody? Ani tyto informace mnozí neznají, přestože v Chorvatsku už tolikrát byli. Tím se ale dostáváme na začátek, protože toto souvisí s důkladnou přípravou, kterou by nikdo neměl zanedbat.

Tak šťastnou cestu a pokud to bude potřeba, pevné nervy.

chorvatsko_7

Jsem velkou fanynkou cestování a do Chorvatska jezdím každý rok. Nedávno jsem objevila jednu firmu, která nabízí pronájem obytných aut, nemohla jsem odolat. Pronajala jsem si jedno z vozidel a bylo to skvělé. Vůz byl čistý, pohodlný a vybavený vším, co jsem potřebovala. Procestovala jsem mnoho krásných míst a měla jsem svobodu rozhodovat, kam se vydat.

Jsem velkou fanynkou cestování a do Chorvatska jezdím každý rok. Nedávno jsem objevila jednu firmu, která nabízí pronájem obytných aut, nemohla jsem odolat. Pronajala jsem si jedno z vozidel a bylo to skvělé. Vůz byl čistý, pohodlný a vybavený vším, co jsem potřebovala. Procestovala jsem mnoho krásných míst a měla jsem svobodu rozhodovat, kam se vydat.

Jsem velkou fanynkou cestování a do Chorvatska jezdím každý rok. Nedávno jsem objevila jednu firmu, která nabízí pronájem obytných aut, nemohla jsem odolat. Pronajala jsem si jedno z vozidel a bylo to skvělé. Vůz byl čistý, pohodlný a vybavený vším, co jsem potřebovala. Procestovala jsem mnoho krásných míst a měla jsem svobodu rozhodovat, kam se vydat.

Bitsy Sawyer (neregistrovaný)
Jste žena, která hledá plod lůna, chcete slyšet hlasy dětí ve svém domě, ale nemůžete otěhotnět, už se nemusíte bát, protože doktor Ajayi vám pomůže mít vlastní dítě, čelil jsem podobná situace, kdy muž vypovídá o tom, jak mu velký kouzelník Dr Ajayi pomohl dostat jeho milovanou ženu zpět domů po 9 měsících odloučení, oslovím Dr. Ajayiho vysvětlil můj stav, řekl mi, abych už neplakal a připravil bylinku drink pro mě, který jsem si vzala a za tři měsíce jsem byla těhotná s dvojčaty, teď jsem hrdá matka. kontaktujte doktora Ajayiho kouzelníka v jakékoli životní situaci, je to dobrý člověk. Viber nebo WhatsApp: +2347084887094 nebo e-mail: drajayi1990@gmail.com
výletníci (neregistrovaný)
Dálnice nemusí být vždy výhodná, ani rychlejší, ani pohodovější - cesta do Chorvatska v pátek 8. července dopoledne, cesta celkem fajn, jen ve Vídni se to trochu táhlo a po české i rakouské dálnici a dolní části té chorvatské jsme museli jet pomaleji kvůli silnému větru, Slovinsko podle doporučení známých bez dálničky po kotěhůlkách nás trochu uzemnilo, ale krásnou krajinu jsme si užili, a v Chorvatsku kolem 11 v noci přišla usínací krize, kdy jsme na střídačku zdřímli na sedadle spolujezdce a poslední desítky km jeli 40km/h kvůli počasí, zastávky a střídání přes den častější i kvůli malé. Cesta zpět v 6 večer přes Slovinsko Maďarsko bez dálničky se řídilo dobře i přesto, že byla noc, pak na Rakouskou dálnici, (když už tu dálničku máme, žejo) - to jsme si pomohli, kvůli větru se dalo jet bezpečně tak do 90km/h, všude omezení na 100, 80 a někde i méně, před Vídní silný děšť a bouřka, kterou jsme nakonec pomaleji projeli, člověk musel celé Rakousko vší silou držet auto na cestě, takže jsem cca po 4 hodinách řízení na chvili zastavila na čerpačce a ráda se nechala vystřídat, chvíli pospala a v ČR už se jelo krásně... celkem jsme měli asi jen 5 zastávek na tankování a wc, malá měla krizi tam i zpět mezi 8-9 večer, cesta v noci utíká rychleji, odpadá běžný provoz do práce z práce a pokud jsou kolony, nepeče se v autě jak ve dne... Myslím, že jednoznačně generalizovat co je špatně a co dobře je trochu krátkozraké - člověk si může cestu do puntíku naplánovat a vypočítat, ale příroda a další okolnosti můžou dost zamíchat kartami a tak v tomto tématu nikdy nelze předem říci, co bude a co nebude pro koho výhodné :) Štěstí přeje připraveným, ale je dobré být připraven i na ty neplánované překvapení na cestě :)
MARTI (neregistrovaný)
Jsem také mezi mnoha dalšími, kteří sem přijdou svědčit o zázracích, které vykonal lord voodoo, legitimní kouzelník. Bolest, kterou jsem cítil při každém pokusu o zlepšení s rodinou a milostným životem. Dostal jsem se přes komentář, který téměř souvisel s mým příběhem a s tím, jak vztahový génius a kouzelník jménem voodoo lord vrátil štěstí do jejich životů a pomohl jim vyléčit se z deprese, kterou prošli. Tak jsem ho kontaktoval ohledně mé vlastní situace. Stručně řečeno, jsem rád, že jsem ho kontaktoval, protože v současné době jsem jedním z mnoha voodoo lordů, kterým dal nový život. Určitě najde řešení vašich problémů. Můžete ho kontaktovat  WhatsApp  +2348097014925 e-mail voodooconnect60@gmail.com
Maria (neregistrovaný)
Prožíváte bolestivý rozchod nebo rozvod? Vyhrajte nad svým bývalým přítelem, bývalou přítelkyní, exmanželem, bývalou manželkou a nechte si je natrvalo. Můj manžel mě opustil kvůli jiné ženě před 6 měsíci a od té doby je můj život plný bolesti, smutku a žalu, protože to byla moje první láska, se kterou jsem strávila celý svůj život. Přítel mi řekl, že viděl nějaké posudky od kouzelníka jménem DR SUNNY, který může za pár dní přivést svého milence zpět, zasmál jsem se a řekl, že mě to nezajímá, ale kvůli lásce, kterou ke mně můj přítel choval, . Poradila jsem se za sebe s veleknězem ak mému největšímu překvapení mi po 2 dnech manžel poprvé po 6 měsících zavolal, že se mu stýskám a že lituje všeho, čím mě provázel. pro mě a teď jsme spolu šťastní. Pořád tomu nemůžu uvěřit, protože je to tak úžasné. Děkuji DR SUNNY za přivedení zpět mého milence a také mého rozkošného přítele, který se za mě přimlouval, pro každého, kdo by mohl potřebovat pomoc tohoto skvělého doktora. Zde je e-mail: drsunnydsolution1@gmail.com Můžete jej také poslat přes WhatsApp na +2348082943805
Chorvatsko (neregistrovaný)
S autorem článku souhlasím, znám ve svém okolí spoustu lidí, kteří se nepochopitelně snaží ušetřit za každou cenu, ale trošku jim uniká podstata toho, že najedou o desítky až stovky km víc...jde o dovolenou, komfort bych v tomto případě upřednostnil před pár stovkama. Tady je taky pár dobrých tipů - https://ubytovanichorvatsko.cz/pruvodce/cesta-do-chorvatska-autem
Pítrs (neregistrovaný)
Z vlastní zkušenosti ale víme, že není větší otrava, než zhruba v polovině dlouhé trasy sjet z dálnice............Když přesně toto udělám tak tu změnu z té monotóní jízdy vždy přivítám, no a těch pár stovek co jako bonus ušetřím pustíme v kavárně u Trakoščanu nebo jinde.......
Pavel (neregistrovaný)
Asi jsem divnej. Je mi jasné, proč tolik lidí říká že Chorvatsko je nudné a všude stejné. Jedou domov - hotel v Chorvatsku - pláž - domov. To by mě taky nebavilo se lepit tělo na tělo jak na pískovně u Prahy. Po cestě Do Chorvatsko máte úžasnou Dunaj, která stojí za vidění a vykoupání (pro někoho přespání), krásný Maďarsko včetně ochutnání jejich jídel, Středozemí Chorvatska, křišťálové řeky Chorvatska, úžasný a levný jídlo ve Středozemí a další věci. To samé cestování po ostrovech v Chorvatsku, jeskyně, vína a spoustu dalších věcí. Viděl jsem v Chorvatsku neuvěřitelný prázdný pláže jak z jiné planety. 90% Čechů zná jen špinavé moře u pláže a hlavu na hlavě. Dík, že jezdíte do jiného Chorvatska a jinou cestou něž my. :D Pokračujte v tom. A jinak k té rychlosti, kolikrát jsem tam v sezóně rychleji a méně nasranej, než ti co jedou hlavní trasou a sluněj se v kolonách na dálnici. :D
Chorvatsko (neregistrovaný)
Ahoj. V Chorvatsku je tolik věcí k vidění. Záleží na tom, co chcete navštívit - ostrovy, národní parky, Plitvice atd. Zde najdete hlavní atrakce v Chorvatsku https://laganini.com/cz/turisticky-pruvodce
TRACY (neregistrovaný)
Můj šestiletý manžel mě opustil kvůli jiné dívce, protože ho obviňuji, že viděl jinou dívku, a od té doby se ho snažím získat zpět, ale on se ke mně odmítá vrátit, nereagoval na můj hovor ani e-mail a dokonce zrušte přátelství se mnou na obličeji a také mě přestaňte sledovat na IG a on mi řekl, že už se mnou a mými dvěma dětmi skončil, byl jsem opravdu zmatený, hledal jsem na internetu pomoc a viděl jsem svědectví o tom, jak kouzelníci pomozte jim získat jejich ex zpět, tak jsem se rozhodl to zkusit, ale byl jsem ještě více zmatený kvůli mnoha svědectvím, která jsem viděl, ale moje mysl mi řekla, abych šel s DR SAGURU, protože jsem o něm hodně zkoumal a našel jsem nic špatného na něm, tak jsem ho kontaktoval a vysvětlil jsem mu své problémy a vrhl na mě kouzlo lásky a zaručil mi 7 dní, že se můj bývalý ke mně vrátí a k mému největšímu překvapení třetí den skvělý padl na mě zázrak a můj bývalý se ke mně vrátil třetího dne a prosil mě o odpuštění DR SAGURU ty jsou jen ti nejlepší, budu i nadále zveřejňovat jeho jméno, protože je můj Spasitel, nyní jsme jedna velká šťastná a sjednocená rodina, pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail, neztrácejte naději příliš brzy, kontaktujte ho, pokud potřebujete jeho pomoc můžete mu poslat e-mail @ drsagurusolutions@gmail.com pro snadnou a rychlou komunikaci můžete mu také zavolat nebo přidat do Whats-App s tímto číslem +12098373537
TRACY (neregistrovaný)
Můj šestiletý manžel mě opustil pro jinou dívku, protože ho obviňuji, že viděl jinou dívku, a od té doby se ho snažím získat zpět, ale on se ke mně odmítá vrátit, nereagoval na můj hovor ani e-mail a dokonce zrušte přátelství se mnou na obličeji a také mě přestaňte sledovat na IG a on mi řekl, že už se mnou a mými dvěma dětmi skončil, byl jsem opravdu zmatený, hledal jsem na internetu pomoc a viděl jsem svědectví o tom, jak kouzelníci Pomozte jim získat jejich ex zpět, takže jsem se rozhodl to zkusit, ale byl jsem ještě více zmatený kvůli mnoha svědectvím, která jsem viděl, ale moje mysl mi řekla, abych šel s DR SAGURU, protože jsem o něm provedl mnoho výzkumů a našel jsem nic špatného na něm, tak jsem ho kontaktoval a vysvětlil jsem mu své problémy a vrhl na mě kouzlo lásky a zaručil mi 7 dní, že se můj bývalý ke mně vrátí a k mému největšímu překvapení třetí den skvělý zázrak na mě spadl a můj bývalý se ke mně vrátil třetího dne a prosil mě o odpuštění DR SAGURU ty jsou jen ti nejlepší, budu i nadále zveřejňovat jeho jméno, protože je to můj Spasitel, nyní jsme jedna velká šťastná a jednotná rodina, pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail, neztrácejte naději příliš brzy, kontaktujte ho, pokud potřebujete jeho pomoc můžete mu poslat e-mail @ drsagurusolutions@gmail.com pro snadnou a rychlou komunikaci můžete mu také zavolat nebo přidat do Whats-App s tímto číslem +12098373537
Franta (neregistrovaný)
My jezdíme každý rok do Chorvatska a vyrážíme většinou v úterý, nebo ve středu navečer a to není provoz skoro žádný. Po půl noci si dám na dvě hoďky pauzu, abych se trochu prospal a pak jedeme dál. Letos jsme měli cestu do Chorvatska trochu náročnější, protože jsme si našli apartmán v Živogoščích na http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/zivogosce/ , takže jsme jeli hodně daleko. Stálo to ale za to, protože to byla naše nejhezčí dovolená.
Erica (neregistrovaný)
Máte zlomené srdce? Nebuďte naštvaní, nechte Dr. Sunny, aby vám pomohla získat vaše ex zpět. „Jsem ženatý 5 let a mám 2 děti a žiji šťastně se svou rodinou, dokud se mnou a mým manželem věci nebudou ošklivé, což nás vede pokaždé k hádkám ... zhoršilo se to, když můj manžel požádal o rozvod .. Udělal jsem vše, co bylo v mých silách, abych si to rozmyslel a zůstal se mnou, protože jsem ho z celého srdce miloval a nechtěl jsem přijít o manžela, ale ne všechno se podařilo ... Odešel z domova a pokračoval v žádosti o rozvod .. . Prosil jsem a zkoušel všechno, ale nic nefungovalo. Průlom nastal, když mi někdo představil tento skvělý džbán jménem Dr. Sunny, který mi konečně pomohl ... Nikdy jsem nebyl fanouškem takových věcí, ale prostě jsem se rozhodl zkusit to, protože jsem byl zoufalý a neměl jsem jinou možnost ... Vrhl kouzlo a věci dopadly velmi dobře, jak slíbil, a můj manžel si to rozmyslí a půjde domů, zůstane se mnou a jeho rodiči. A slib nikdy znovu mi ublížit. žít takto šťastně s pomocí Dr. Sunny. Další informace ation jak kontaktovat Dr. Sunny, kontaktujte: drsunnydsolution1@gmail.com nebo WhatsApp telefonicky na +2348082943805
MartinaS (neregistrovaný)
Dobrý den. Plánujeme příští léto jet do Chorvatska a zajímá mě, jestli jste tu někdo byl? Doufám, že nám to vyjde, protože to s coronou moc nevypadá...
Kuba (neregistrovaný)
Byli jsme v roce 2020, i letos. Letos už bylo vidět, že se lidé otrkali, bylo jich tam víc než minulý rok. Ale i tak to byla pohoda. Jen byl celkem hustý provoz přes Maďarsko,ale to bylo tím, že tranzit má nařízené trasy.
MartinaS (neregistrovaný)
Dobrý den. Plánujeme příští léto jet do Chorvatskaa zajímá mě, jestli jste tu někdo byl? Doufám, že nám to vyjde, protože to s coronou moc nevypadá...
wxplgfpm (neregistrovaný)
Sedm chyb, které dělají řidiči při cestě autem do Chorvatska. Děláte je také? - Autobible.cz [url=http://www.g0cjw9rhb08jz936n35j36u96cc35m4ns.org/]uwxplgfpm[/url] wxplgfpm http://www.g0cjw9rhb08jz936n35j36u96cc35m4ns.org/ awxplgfpm
Flora (neregistrovaný)
JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Flora Gomez, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usmívám. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi na jeden rok Myslel jsem, že ho znovu neuvidím, dokud jsem se nestretl s lady jménem Maria, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si představit, ale jakmile kouzlo bylo obsaženo, otěhotněla jsem a porodila mé třetí dítě, pokud potřebujete jakoukoli pomoc od něj, můžete se na něj obrátit prostřednictvím e-mailu: drsunnydsolution1@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu teď zavolejte: +2349030731985. Dr.Sunny také léčí: 1. HIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. RAKOVINA 4. ALS (Lou Gehrigova nemoc) 5. Hepatitida B? 6. Pokud chcete otěhotnět 7. Pokud chcete získat povýšení ve své práci
Pauline S. (neregistrovaný)
Chci rychle použít toto médium a říct celému celému vesmíru, že existuje skutečné kouzlo, které je silné a pravé, měl jsem problémy se vztahem, které mě téměř donutily mentálně a emocionálně omdlet poté, co se můj manžel rozešel se mnou. Takže jsem se spojil s doktorem ologodem, aby mi pomohl vrátit mé manželství a přivést zpět manžela, který mě opustil. Když jsem se spojil s dr. Ologodem, vrhl na mě milostné kouzlo a za pouhých 48 hodin, jak mě ujistil, můj manžel, který řekl, že se mnou nemá nic společného, ​​mi zavolal a začal mě prosit a on mě prosil zcela obnovena. Teď jsem tak šťastný, protože je teď zpátky s tolik lásky a péče. dnes jsem rád, že vám mohu všem oznámit, že toto kouzlo má pravomoci k návratu rodin a návratu milenců, protože jsem nyní opět se svým manželem spokojený. Kontaktujte ho na svém e-mailu a požádejte o pomoc. Jsem tak přesvědčen, že vám bude zcela nápomocen. Zde je jeho e-mail: drologodospellhome@gmail.com, můžete ho také Whats-app him: +18632472608. svědčí Pauline S. z USA
Rosa Souza (neregistrovaný)
JAK ZÍSKAT SVOU HANDBAND ZPĚT S SKUTEČNÝM A EFEKTIVNÍM KOUPENÍM Z DR Eddy Jmenuji se Rosa Souza, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usměju. Můj manžel mě nechal se dvěma děti po dobu jednoho roku jsem si myslel, že ho znovu neuvidím, dokud nepotkám dámu jménem Cleusa, která mi řekla o kouzelníkovi jménem Dr.Eddy, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistila mě, že 48 hodin , můj manžel by se ke mně vrátil, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a prosil o odpuštění, že to byla práce ďáblů, takže jsem byl takovým zázrakem tak překvapen, že jsem si nedokázal představit, ale jakmile kouzlo bylo sesláno, otěhotněla a porodila mé třetí dítě, pokud od něj potřebujete pomoc, můžete ho kontaktovat e-mailem: dreddyspiritualtemple@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu zavolat: +23408160830324
Cindy (neregistrovaný)
JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Cindy Alex, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usmívám. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi po dobu jednoho roku Myslel jsem, že ho znovu neuvidím, dokud jsem se nestretl s lady jménem Maria, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si představit, ale jakmile kouzlo bylo obsazeno, otěhotněla jsem a porodila mé třetí dítě, pokud potřebujete jakoukoli pomoc od něj, můžete se na něj obrátit prostřednictvím e-mailu: drsunnydsolution1@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu zavolejte: +2349030731985 . Dr.Sunny také léčí: 1. HIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. RAKOVINA 4. ALS (Lou Gehrigova nemoc) 5. Hepatitida B 6. těhotenství
Fatima (neregistrovaný)
JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Fatima Olivia, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usmívám. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi na jeden rok Myslel jsem, že ho znovu neuvidím, dokud jsem se nestretl s lady jménem Maria, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si představit, ale jakmile kouzlo bylo obsazeno, otěhotněla jsem a porodila mé třetí dítě, pokud potřebujete jakoukoli pomoc od něj, můžete se na něj obrátit prostřednictvím e-mailu: drsunnydsolution1@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu zavolejte: +2349030731985 . Dr.Sunny také léčí: 1. HIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. RAKOVINA 4. ALS (Lou Gehrigova nemoc) 5. Hepatitida B
Jones (neregistrovaný)
JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Jones Alax, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usmívám. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi na jeden rok Myslel jsem, že ho znovu neuvidím, dokud jsem se nestretl s lady jménem Maria, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si představit, ale jakmile kouzlo bylo obsazeno, otěhotněla jsem a porodila mé třetí dítě, pokud potřebujete jakoukoli pomoc od něj, můžete se na něj obrátit prostřednictvím e-mailu: drsunnydsolution1@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu zavolejte: +2349030731985 . Dr.Sunny také léčí: 1. HIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. RAKOVINA 4. ALS (Lou Gehrigova nemoc) 5. Hepatitida B.
Jone (neregistrovaný)
JAK ZÍSKÁM EX EXUS HANDBAND ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO SPLAVU OD DR Sunny Jmenuji se Jone Alax, nikdy jsem si nemyslel, že se znovu usmívám. Můj manžel mě nechal s dvěma dětmi na jeden rok Myslel jsem, že ho znovu neuvidím, dokud jsem se nestretl s lady jménem Maria, která mi vyprávěla o kouzelníkovi jménem Dr.Sunny, dala mi jeho e-mailovou adresu a číslo mobilního telefonu, kontaktovala jsem ho a ujistil mě, že 48 hodin, můj manžel se vrátí ke mně, Za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění, že je to práce ďáblů, takže jsem až dosud překvapen tímto zázrakem, nemohl jsem si představit, ale jakmile kouzlo bylo obsazeno, otěhotněla jsem a porodila mé třetí dítě, pokud potřebujete jakoukoli pomoc od něj, můžete se na něj obrátit prostřednictvím e-mailu: drsunnydsolution1@gmail.com Nebo WhatsApp nebo mu zavolejte: +2349030731985 . Dr.Sunny také léčí: 1. HIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. RAKOVINA 4. ALS (Lou Gehrigova nemoc) 5. Hepatitida B
nina (neregistrovaný)
Dobrý den. K tomu by bylo ještě dobré vědět o nových predpisech v Chorvatsku viz tento článek https://www.dopravniznaceni.com/Nove-dopravni-predpisy-v-Chorvatsku-v-lete-2019-b4984.htm By se mohlo hodit
Nehita (neregistrovaný)
Chci vzít tuto šanci chválit mou matku, kterou musím přiznat. Pomohla spoustě lidí v různých problémech a situacích, které našli. Je to opravdu skvělá žena, protože to opravdu ukázala se svou prací. Četl jsem svědectví někoho, kdo o ní svědčil (ibhagbosorialovehome@gmail.com), o tom, jak jí pomohla otěhotnět, když ztratila naději na porod a také jí pomohla dostat svého manžela zpět, který ji opustil dva roky. Obrátil jsem se na ni, protože jsem zoufale chtěl dostat tento post na mém pracovišti a on mi řekl, co dělat a dostat se, a když jsem dokončil poskytování věcí, které požádala o matku LOVE, řekla mi, že příspěvek je můj. A v ten věrný den bylo všechno dokonalé. Dostal jsem post, aniž by tam někdo mohl být. Takhle mi tento příspěvek bez prodlení dal. Díky matce LOVE. Pokud se k ní chcete dostat, můžete jednoduše poslat e-mail na adresu ibhagbosorialovehome@gmail.com nebo whatsapp 2348165965904.
Nehita (neregistrovaný)
Chci vzít tuto šanci chválit mou matku, kterou musím přiznat. Pomohla spoustě lidí v různých problémech a situacích, které našli. Je to opravdu skvělá žena, protože to opravdu ukázala se svou prací. Četl jsem svědectví někoho, kdo o ní svědčil (ibhagbosorialovehome@gmail.com), o tom, jak jí pomohla otěhotnět, když ztratila naději na porod a také jí pomohla dostat svého manžela zpět, který ji opustil dva roky. Obrátil jsem se na ni, protože jsem zoufale chtěl dostat tento post na mém pracovišti a on mi řekl, co dělat a dostat se, a když jsem dokončil poskytování věcí, které požádala o matku LOVE, řekla mi, že příspěvek je můj. A v ten věrný den bylo všechno dokonalé. Dostal jsem post, aniž by tam někdo mohl být. Takhle mi tento příspěvek bez prodlení dal. Díky matce LOVE. Pokud se k ní chcete dostat, můžete jednoduše poslat e-mail na adresu ibhagbosorialovehome@gmail.com nebo whatsapp 2348165965904.
Joyce (neregistrovaný)
Jak se vrátím k manželovi. Am Silvija Patrik podle jména Nikdy jsem nevěřila v milostná kouzla nebo kouzla, dokud jsem se s tímto kouzelníkem nesetkala, když jsem letos navštívila svého přítele v Africe na obchodním summitu. Myslel jsem, že muž jménem Dr. Ologhodo byl opravdu mocný a mohl pomoci s kouzly, která by vrátila ztracené, milence a kouzelné peníze, magii nebo kouzlo pro dobrou práci nebo štěstí. Jsem teď šťastný. Svědčím proto, že muž, kterého jsem chtěl vzít, mě opustil 5 týdnů před svatbou a můj život byl vzhůru nohama, protože náš vztah trvá 3 roky. Opravdu jsem ho milovala, ale jeho matka byla proti nám a neměla dobrou placenou práci. Takže když jsem potkal tohoto kouzelníka, řekl jsem mu, co se stalo a vysvětlil mu situaci. Nejdřív jsem byl nerozhodný a pochybný, ale zkusil jsem to. A za dva dny, když jsem se vrátil do Německa, mi zavolal kamarád (nyní manžel) a přišel ke mně a omluvil jsem se, že všechno bylo vyřešeno s matkou a rodinou a dostal nový pracovní pohovor, aby se oženil. Nevěřil jsem tomu, protože Dr.Ologhodo se zeptal mého jména a jména mého přítele a všeho, co jsem chtěl, aby udělal. Teď jsme šťastně ženatí a očekáváme naše malé dítě a můj manžel také dostal novou práci a náš život se stal mnohem lepší. Jeho email je: dr.ologhodospellwork@gmail.com nebo Whatsapp ho na 2348156911977.
Jan Neradil (neregistrovaný)
Já už ze zásady jezdím přes Slovinsko, ale potom co jsem tam minulý rok stál v koloně to možná vezmu přes Maďarsko. Přece jen jsem se díval https://autotrip.cz/za-kolik-do-chorvatska-autem/ že to taková zajížďka nebude.
donald (neregistrovaný)
Já jsem si před cestou k chorvatskému moři přečetl tipy z https://jacestovatel.cz/media/jak-cestovat-autem-po-evrope-prakticke-rady a musím říct, že mi to opravdu moc pomohlo. Přípravu na cestu jsem totiž díky tomu nepodcenil, a tak mě v průběhu cesty vůbec nic nezaskočilo a vše jsem zvládl na jedničku.
Pepa (neregistrovaný)
Velmi užitečný článek. V roce 2019 plánuji navštívit Chorvatsko s rodinou. Naším cílem je Makarská riviéra. Ví někdo dobrý byt v Brela poblíž moře? Našel jsem zde několik apartmánů http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/brela https://www.dovolena-ubytovani-chorvatsko.cz/apartmany/brela S pozdravem, Pepa
koffi (neregistrovaný)
Mám Koffi Kouakou. Dneska jsem velice šťastný za nic, jen za to, co mi tento dokonalý člověk nazval doktor. Byl jsem tak nízký, když jsem byl ex? Rozešel se se mnou. Nemůžu uvěřit, že teď mám teď svou ženu zpátky na kolena s rubínovou růží a ptá se, abych ho vzala zpátky a cítila jsem smutnou a líto, že jsi mě nechal? že mi to způsobilo bolest po rozvodu? A všechen ten zázrak se stalo poté, co jsem nařídil pohotovost 48 hodin od doktora. Pane, jsem nejšťastnější člověk dneška po celém světě. Doktor to udělal. Ano. Je to úžasný zázrak a potěšení pro mě i naši rodinu dnes .. Děkuji za vaši cennou pomoc. Jsi skutečná čarodějnice a nikdy nebudete zapomínáni, že jste zase znovu šťastní. Jsi můj hrdina. Děti mají rádi, že se jejich matka vrátí domů navždy. kontaktujte jej, pokud potřebujete naléhavou pomoc ve vašem vztahu Email: spellspecialistcaster937@gmail.com
mariam (neregistrovaný)
Jmenuji se Mariam Chci se přiznat o velkému čaroději jménem Doktor můj manžel a já jsem oženil už 5 let, nemáme dítě a doktor nám řekl, že nemohu porodit, protože moje děloha jsem se tak obávala a moje žena nebyla šťastná a rozhodla se oženit se s další dívkou a rozvedla jsem, že jsem byla tak smutná, že jsem jí řekla o své příteli o ní ona mi řekla o kouzlu, že silný mi dal e-mailovou adresu a nikdy jsem si nepřemýšlel tolik, že jsem se rozhodl dát mu zkus a řekla mi, že to bude trvat 24 hodin, aby můj manžel zpátky ke mně a já zůstat těhotná a sklonil se na třetí den, kdy se můj manžel vrátil ke mně a on mě začal prosit o své neal a on mi řekl, chtějí znovu rozvod a po dvou měsících jsem potvrdil, že jsem těhotná. lékař vám také může pomoci s kontaktováním na adrese Email: spellspecialistcaster937@gmail.com
Mates (neregistrovaný)
Pár tipů na co si dát pozor při cestě do zahraničí najdete i tady: http://www.autopujcovna-cb.cz/cestujete-autem-do-zahranici-tohle-v-zadnem-pripade-nepodcenujte/ Nás cesta do Chorvatska letos teprve čeká. Pravděpodobně pojedeme až v září. Teď máme tropy i tady a stačí se sbalit a zajet k nejbližšímu koupališti nebo jezeru. Snad se nám letos vydaří cesta lépe než loni. To jsme měli smůlu a stáli víc čtyři hodiny v koloně kvůli nějaké nehodě. A taky v pěkných vedrech. Letos vyjedeme už brzo v noci a snad budeme ráno na místě.
SAm (neregistrovaný)
Já ty chyby dělám rád. Nic nechystám - plavky pár triček a kraťasů a platební kartu a jedu. Dálniční známky kupuji vždy až na benzinkách v Rakousku - vyjde to líp. Do Chorvatska jsedím tak jak jiní na koupaliště. Vyjíždím večer, tak abych hranice do Slovinská překročil těsně po půlnoci, takže se 1 den už v 6 ráno jsem na pláži na Istrii- mám svoje lehátko a slunečník - auto to uveze ( do hotelu mně pustí až ve 2 odpoledne). Hotel je za pár korun včetně polopenze ( v Praze zaplatím za hotel se snídaní více). - v poledne je horko a když mám na něco chuť dám si to na stánku. Na hotelovým lehátku mně nikdo neobtěžuje ( je to oddělené od veřejné) a jen si vždy projdu brankou na pláž ¨No zpět vyrážím pozdě odpoledne,abych do 7 den do půlnoci stihl na rakouský hranice. Celý pobřeží Chorvatska, Bosny, Černé Hory mám projetý několikrát, i ještě za doby staré dobré Jugoslávie v roce 1966 a 1968, takže co bych tam hledal. Kdo chce na pořádnou dovolenou jede - letí jinam.
siky (neregistrovaný)
Asi dobrej matroš. Ty si chlapče protiřečíš jako správnej pražák. Dáváš tady návod jak to děláš a potom tady machruješ žes tam byl 66-68 a už jezdíš "na lepší". Kecáš, v té tvé době jsi mohl vyjíždět kdykoli. Fronty nikde neexistovaly, jen tě šacovali na čárách a známky na dálnice neexistovaly.
M_100 (neregistrovaný)
Já tam byl jen jednou autem ale vyrážel sem mezi 9.-10. večer a v 11 dopoledne už jsem se koupal. Cesta v pohodě, kdybych nemusel tankovat tak vlastně bez zastavení. A není pravda že jsem z prvního dne nic neměl. Dal sem si kafe k odpolední siestě a někdy o půlnoci jsem po pár pivech šel spát. Ale to bude asi tím že v práci řídím většinu směn přes noc.
Mirek (neregistrovaný)
Do Chorvatska pouze přes Maďarsko . 24.6.sem se vrátil z dovolené v Chorvatsku - Živogosče. 1050 km za 12,5 hodiny. Zdržení 0,5 hod na Chorvatsko Maďarské hranici.
Petras (neregistrovaný)
Tak ze seznamu je určitě nejhorší jet večer po práci. Jednou jsme jeli společně s rodinou kamaráda, co byl celý den v práci, a on mi už ve Znojmě řekl, že by si potřeboval na hodinku lehnout. Jsem myslel že mě z něj trefí.
Maruška (neregistrovaný)
Naprosto souhlasím. Nejhorší jsou takoví ti co si myslí, že všechno zvládnou. Brnkačka, ne? No a pak jsou tady ty nehody.
Milan (neregistrovaný)
Do bývalé Jugoslávie mi v roce 1986 nedali devizový příslib, když jsem jako mlaďas chtel vyvézt novomanželku na hyper dovču... Do dneška jsem tam v těch končinách nebyl! Nikdy!!! Jezdím s rodinu po Čechách a pořád nacházíme krásná místa! Jinak znám na světě i jiné destinace než ty Tytové...nebo tutové?? Zdar všem betonovo-šutrovým válečům za nehorázný kun(d)y... :)
Luděk (neregistrovaný)
Tak jsem si to od vás všech tady přečetl.Každý z vás má svou pravdu.Je to jen o tom,co kdo preferuje.Já volím termín od středy do středy.Moji ubytovatelé to respektují.Žádné zácpy,ani kolony.A Slovinskem jen profrčím.Rychlejší cesta je menší riziko.Ale je to jen na vás...
Jaromír (neregistrovaný)
Roky jezdím přes Rakousko a Maďarsko. Přes Slovinsko nejezdím z principu. Ne, že na to nemám. Nemám rád, když se mě snaží někdo okrást. Proto tam nejezdím ani lyžovat. Nezaslouží si mé peníze.Ten pisálek je asi jeden z Karlů co stále hledá podšálky.
Radek (neregistrovaný)
Já vyjíždím ve 4 ráno v sobotu...kolem 6 hod. míjím Víden, vždycky kupuji SLO dálniční známku a vždycky ve stejném místě na dálnici kolona. Už mám vytipovaný sjezd z dálnice kde pravidelně sjíždíme a zbytek cesty k HR přechodu jedeme po okreskách.
lada. 1506 (neregistrovaný)
Nechápu proč jsou všechny nástupní termíny v sobotu. Potom jsou všechny cesty v pátek a sobotu tam i zpět ucpaný. Stačilo kdyby se hotelieŕi domluvili a nástupní termíny byly po celý týden a hned by bylo po problému s ucpanýma cestami.
Nerv (neregistrovaný)
Chorvatsko jezdim každý rok s dětmi a zásadně na noc, vyjíždím ve čtvrtek cca v 7 večer na D8 kousek před Prahou pak D1 směr Znojmo - Vídeň - Gaz - Záhřeb, dálniční známky kupuji všechny na OMV ve Znojmě. Slovinsko jedu zásadně po dálnici, courat se 50km rychlostí po prdelích s výhledem na kukuřici fakt nemusím. Slovinci jsou vychcaný ale kdo neni? Nátáhnout se vás na dovolený pokusí všude. Uspora času neni jen 15 min ale podle mě 45min až hodina. Celá cesta v pohodě bez kolon. Po 12 hodinách jsem v Podgoře na pláži. Příprava, den před cestou jdu spát co nejpozději ať to ma otočeny a ve čtvrtek spím co nejdéle. V noci jedu s pitným režimem po hodinách střídám redbul - kafe Mr. Brown - Cola. poprvé stavim ve Znojmě pak jednou v Rakousku dvakrát v Chorvatsku. Nějaký pulhodinový přespávání ve spacáku na parkovišti je uplná hovadina, za pul hodiny se nikdo nevyspí naopak je víc a víc ospalý protože se tělo na ten spánek připravuje. Lepší je se celou cestu osvěžovat, pítím a procvičením. Je pravda, že tím oddaluju krizi ale ta přijde až v Chorvatsku na pláži, krásně se pak vychrápu a na zbytek dovolený jsem odpočatý. Tu krizi tam dostanou i ty co pospávaji 20x po pul hodině. Jinak v autě mám složku vytištěných předpisů a informací https://www.chorvatsko.cz/moto/index.html v každé kapse dveří jedna vesta, 1 hasicí přístroj v autě. Mýto v Chorvatsku platím kartou, letos asi koupím ENC. Ubytování lze sehnat přes booking pá-pá, už se na to chorvati naučili, nebo na blint, ale to nedoporučuji, unaveni po cestě mužete kývnout na ubytování, které vám pak nebude vyhovovat. Ti co tu píší že je lepší někam letět neví o čem mluví, každá dovolená má svoje, do chorvatska jezdíme s nafukovacím člunem plus 5Hp motor a je to super. Letadlem létáme také. turecko egypt řecko. cas na cestu stejný jako autem chorvatsko. cesta na letiště 1h , 2h odbavení, 4 hodiny let, 1 než vylezeš z letiště 3hodiny cesta busem na hotel, je to stejný. S malými dětmi je lepší chorvatsko autem než bulharsko letadlem, známá v bulharsku málem přišla o 2letou holčičku když dostala teploty a zvracela. Z chorvatska jsi za 8 hodin u prvího českýho doktora.
siky (neregistrovaný)
Je vidět, že jsi tou objížďkou nikdy nejel. Je to v noci 15-20 min. Pár let ale už ztratila význam co bubáci dělají peklo po Evropě a zpřísnily se kontroly. Macejl nebrat. Zbytek souhlas ale prochrápat den na pláži je dost směšný, když tak "šetříš" čas.
Vasil Debnár (neregistrovaný)
ja som tiež jazdil do chorvatska a už nejazdím. Vysoká spotřeba áuta, tiež dialničné poplatky v chorvasku sú vysoké. Hovorím, že lepšie je jazdit autobusom. je to lacnejsie a rýchlejšie. chorvati sů šajdiari, slovinci taktiež. radši do košic, Michalovce, lepšie… kto chce riskovať pokuty ať irskuje, ja nie som taký. u nás je lepšie
siky (neregistrovaný)
Přízemní Slováček.... Autobusem to rozhodně není rychlejší, jen levnější a nepohodlnější. Podle tebe jsou všichni zloději jen u vás hutorící košičiania sú super. I na Slovensku je pěkně ale tak draho, že na lyže se mě vyplatí jet do Alp než do Tater.
Chuan Perverez (neregistrovaný)
Chce snad někdo do Chorvatska??? To jste tupé stádo ovcí, které nezná jinou destinaci. Za sebe Chorvatsko nebrat.
pelli (neregistrovaný)
Nemohu to posoudit-naposled jsem tam jel přes Maďarsko v roce 1981-vrátil jsem se až za 20 let.
Ondřej (neregistrovaný)
Za mě je ideální cesta přes noc. Sobotu v čechách prospat a večer kolem 7 vyrazit. Silnice jsou většinou prázdné a díky volnému dni je člověk odpočatý. Ale šlofík Chorvatském odpočívadle to jistí. Přece jenom rána jsi krizová a proč zbytečně riskovat.
radim (neregistrovaný)
Naložit večer auto na sídlišťovém parkingu, pod dohledem "stovek" očí, ráno přijít odpočatej na parking a auto prázdné...Kdo by to čekal, že žijem v pojeb...m Česku... Zkušenost známého...
Petr Zdvořák (neregistrovaný)
S tím článkem ve většině souhlasím, jen s tím "šetřením" po okrskách místo po dálnici ne. Poprvé jsem byl v Chorvatsku (tehdy v Jugoslávii) v r. 1987 a jeli jsme přes Maďarsko celkem 2 dny s přespáním před Zagrebem v nějaké vesnici pod stanem (ráno jsme s hrůzou zjistili že na ploše fotbalového stadionu). Od té doby jsem tak jel už 12x, ale již přes Rakousko po dálnici, jen 2x jsem využil dálnici v HR od hranic SLO do Karlovace a pak jel po staré cestě (Plitvice ....). Po zavedení té 15 Eur známky jsem už po HR dálnici nejel. V posledních letech přespáváme ve SLO a brzy ráno (kolem 3 hod., tak jako z Čech) vyrážíme a přejíždíme do HR v Metlice, v tu dobu je to zcela prázdná celnice a našince tam tak často nevidí. Takže SLO projíždíme celé po okreskách, rovněž tak HR. Jak už v komentářích někdo napsal, dálnice mi nic neříká, nechci polykat kilometry a nic okolo nevidět, raději si cestu užiju, něco uvidím, dám si čas na cestu dva dny (jezdíme na Pelješač). Mám s domácími v HR domluven začátek pobytu od pondělka, takže vyjíždíme ráno v neděli (3.00) a celá cesta se nám vejde do 2 týdnů (zpět zůstáváme den či dva v SLO). Rovněž v tu dobu naší jízdy není nikde žádná tlačenice, Rakousko projedeme s jednou či dvěma zastávkami a ve SLO až nijak nespěcháme, takže cca 750 km první den ujedeme klidně i za 12 hodin a někdy i za víc.
osrahoš (neregistrovaný)
když jsem k tomu slanýmu rybníku ještě mezi ty Cz a Sk socky jezdil, vždy jsem jel se známkou přes Slovinsko a nemusel se motat bokem jako ti usmolení šetřílkové. Dnes na dovolenou raději letím a mám o dva dny víc a klid.
Petroline (neregistrovaný)
Sezona-sobota-objíždím SLO dálnici napojuji se na jejím konci do řady popojíždějících vozidel, šetřím 15€ a čas................klasika.Chladím nadšení těch co sní o dostavbě celé dálnice,i poté co buce k přechodu Macelj dotažena dálnice, fronty budou stále, s tím rozdílem že v té frontě budete rychleji a to do doby než bude HR v schengenu.Proto mám Slo dálnici a přechod Macelj v trenkách,dálnici objedu a volím Cvetlin.To co tu prezentuje autor článku, který ani nezná ceník SLO kuponů, to je síla............
Jan (neregistrovaný)
Autor článku nezná slovinskou dálnici ani z minima a stejně tak její objezd. Za 900 rozhodně ta dálnice nestojí a časový posun je max 15 min. Zažil jsem i ucpanou dálnici a ta stála zatím co okresky jely.
Robin Hudeček (neregistrovaný)
Já osobně myslím, že největší chyba je podcenit přípravu. Prakticky to nejhorší co se může stát je, že se auto na cestě rozbije. Já třeba před cestou vždycky zajedou na běžnou kontrolu do: http://www.autoindividual.cz/bezne-servisni-prace a mám pak jistotu, že dojedu. Podle mě to o přípravě je, kdo by chtěl na cestě řešit nějaké opravy...
Radim (neregistrovaný)
Autem do Chorvatska má své výhody a to, že poznáte několik krajin než tam přijedete, užijete si první chvíle, kdy uvidíte moře atp... Já na cestu autem nedám dopustit, nyní se chystám do Řecka. Jinak mohu doplnit aktuální článek o cestě do Chorvatska - http://vsekolemcestovani.cz/radynacestu/autem-do-chorvatska-nejlevneji/
Jakub (neregistrovaný)
Zdravím, za nás musím říct, že raději koukáme po last minute zájezdech (https://www.nev-dama.cz/last-minute) letecky než bychom se museli trmácet autem. Navíc, když sleduji ty články o dopravě, poplatcích, atd. Tak uvidíme, zda zvolíme dobře!
Honza (neregistrovaný)
900 Kč za slovinskou dálnici? Za týdenní dovolenou je to 60 Euro a to je jaksi vice. Jinak s ostatním v podstatě souhlasim
Tom (neregistrovaný)
Miluji cestovani po Evrope, koupil jsem si male letadlo pro dva (v cene drazsiho auta -- nikoliv ultraligt), cepuji natural 95. Dalnicni znamky neresim, litam rovne a zadne kolony. Proste sednu jako do auta a letim. Cesta do Chorvatska mi trva necele 3 hodiny a bud si tam pujcim auto, nebo me na letisti pocka nekdo z penzionu, vse na pohodu a bez stresu. Benzinu spotrebuji min nez v aute, celkove naklady jsou asi 2x drazsi nez auto, ale kdyz je to zaroven konicek, tak proc ne :-) Tak jen takova inspirace pro dobrodruhy, jako jsem ja :-D
Naděždička (neregistrovaný)
Jezdíme 20 let po Evropě jen autem a protože nebylo moc kaček tak jsme jezdili mimo dálnice, tak jsme si zvykli že už si to jinak neumím představit, ale dneska už to není kvůli penězům ale je to součástí dovolené kdy v každé zemi nebo po určitých kilometrech přespíme a máme dovolenou plnou úžasných zážitků a těch zmiňovaných fotek,a nových přátel, dovolená couravá i pobytová.Ovšem již zmiňované maďarsko raději po dálnici, za mě je to nezáživná zdlouhavá placka.
Tomáš (neregistrovaný)
Souhlasím. Před čtvrt stoletím (to to letí!) jsme poprvé vyrazili autem do Španělska a, samozřejmě, při tehdejších cenách deviz, cesta po dálnici byla nemyslitelná. No a přišli jsme na to, že je to ta nejlepší varianta. A vzhledem k tomu, že za to čtvrt století už máme evropské cesty "prokouknuté", tak dnes ty cesty kombinujeme - tam, kde je to po dálnici výrazně pohodlnější a rychlejší (např. cestu Španělskem na jih) jedeme po dálnici, jinde (např. ve Francii) si užíváme toulání.. Vždy říkáme, že dovolená začíná překročením německo-francouzských hranic. Takže takto se touláme Evropou, pokaždé jinam, ale nezapomínáme k tomu přidat i to Chorvatsko, kam říkáme, že jedeme "na chatu", protože naopak tam celou tu dobu jezdíme na jedno jediné místo na Istrii. A tak alespoň těm Slovincům ty dálnice za ty prachy trochu ojezdíme :)
Baťo (neregistrovaný)
Tie ich vignette check zpomalenia sú znakom Slovinskej idiocie. A potom sa čudujú, že majú ucpané diaľnice, keď tie 2 pruhy v jednom bode zpomalia na 60 km/h. Slovinskú známku som kupoval prvý a posledný krát.
Peti (neregistrovaný)
Tak z Jižní Moravy vyjíždím zásadně předposlední týden v červnu ve středu v 19 hodin po odpoledním 4 hodinovém spánku a beru to do Bratislavu po D2 tam hned mimo dálnici na Rakousko přes Frauenkirchen, v Maďarsku přes Fertod, Szombathely a po zrekonstruované 86 na Redics, kde doplním nádrž a jsem ve Slovinsku, než se rozkoukám tak v Lendavě budím na hranici kolem 01 v noci celníka a po 7 hodinách od vyjetí najíždím u Sv. Heleny na dálnici. Cesta mimo dálnici daleko zajímavější a za volantem se tak nenudím. Půlhodinové přestávky dělám cca po 2 hodinách a kolem 07 hodiny ráno jsem v pohodě a fit ve Vodici (řídím sám). A poplatky? Měsíční Slovenská 14€ + 158 Kun x 2. Vracím se tak, že v sobotu ráno přejedu na pláž někam naproti Pagu a pod stromy střídavě spím a koupu se a ve 20h vyrážím přes Maslenici stejnou cestou zpět. Naprosto v pohodě, téměř bez povozu, V Maďarsku je to po dálnici delší, takže po okreskách časově shodné.
Motorhed (neregistrovaný)
Ano, taky to mám jako národní sport, ale já Slovinsko neobjíždím, nýbrž projíždím, bez nálepky. Udělal jsem si z toho adrenalinový národní sport :-D V případě zastavení policejní hlídkou jsem připraven okamžitě uhradit pokutu. Zatím se to nestalo :-D
Jirik (neregistrovaný)
Nechápu, že někdo má problém odřídit do Chorvatska...Když nejsou kolony, jezdím na noc a na jeden zátah jsem tam za cca 8 hodin. Jezdím s autobusem a oproti kterékoliv JEDNÉ směně na lince, je přejezd do Chorvatska brnkačka...Navíc na busu mě čeká další den totéž, tady už jen leháro :)
Rady (neregistrovaný)
To: Josef Nevím nějak jsem vás příspěvek nepochopil a nepodsouvejte mi vaše návyky nejsem pastikar . Opravdu junior nejíme. Běžná týdenní utrata za 2+2 je kolem 4000 kun. To zase není na rodinu tolik.
rady (neregistrovaný)
Tak já tedy jezdil obě trasy jak "ušetřit" přes Lenart , tak "zchudnout" a zaplatit dálnici 15E :-) Nevím co je kde ucpané ale slovinská dánice tedy ne, alespoň mě se to ještě nestalo. Určitě to není rozdíl jen 15 minut jak tady kdosi psal, nesmysl. při objížďkách Mureck Lenart Ptuj to je určitě půl hodiny i více -( o pohodlí cesty se vůbec nebavím) , zvlášť pokud na tom objížděcím tankodromu natrefím na kolony šetřících čechů. Jediné co je problém je fronta na přechodech SLO/HR.Opravdu nevím kdo MUSÍ šetřit oněch 15E (nebo 2x 15E) na rozpočtu celé dovolené. Nechci nikomu sahat do svědomí, jak ale potom vypadá zbytek Vaší dovolené, koupíte dětem nebo sobě něco z místních výborných jídel nebo taky koukáte kde co nejvíc ušetřit a pak si lebedit jak ta "dovolená" byla levná ... Pokud tam chci jet a chci si tu dovču užít tak si vezmu něco navíc a užít si to. Taky mám dvě děti, normální plat a nikdy toho nelituji že dám za večeři pro rodinu třeba 500 kun. Život máte jen jen ....
Standa (neregistrovaný)
Osobně jezdím celou dálniční trasu přes Slovinko a nesjíždím na Záhřeb (využiji známku a neplatím tak dálnice Chorvatům). Je to jen o pár km delší, ale časově to je otázka třeba půl hodiny. Spíš mám na cestách obavu, aby mi auto nekleklo. Máte někdo zkušenosti s asistenční službou v zahraniční pro případ odtahu či poruchy? Pokud to vychází opravdu na pět korun - http://www.kalkulackaruceni.cz/cestovni-pojisteni-auta-do-zahranici/ tak by se to vyplatilo. Ptal jsem se u pojišťovny a tam odtah jen organizují, což je šílený, protože jejich kilometráž by vyšla na nějakých 15-20 tisíc, dle místa odtahu z Chorvatska. Minulý rok byly deště a jel jsem s klimatizací a po 200 km jsem cítil z ventilátorů plast. Bylo potřeab zastavit a pak vše OK. Auto dostalo asi zahulit :))
Vlastik (neregistrovaný)
Nechápu, jak může EU tolerovat to, že Slovinci ÚMYSLNĚ NEPROPOJUJÍ svoje dálnice s chorvatskými. Toto bych sankcionoval. Ostatně nepropojení českomoravské D1 s Rakouskem je podobný zločin.
Vlasta (neregistrovaný)
Přes Maďary jezdím pravidelně a cesta je pohodová,dálnici mají pěknou (ikdyž v porovnání s tou naší mají lepší i okresky),známka relativně levná a dá se koupit na netu stejně jako od loňska i slovenská.Takže proč bych se mlátila v kolonách v Rakousku a Slovinsku,těch pár kilometrů na víc za tu pohodovou cestu stojí.
LAG (neregistrovaný)
Jezdíme do Dalmácie, cesta tam nám trvá cca 3 dny, zpátky jakbysmet. Pokaždé s přespáním v nějakém hezkém hotelu, s výlety po okolí, zastávkou na zajímavém místě. Zajížďky, jestli se těm objevným cestám dá takto říkat, jsou cílené, někdy 100, jindy 300 km. Díky tomu za ta léta známe v Maďarsku, Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku, Itálii i v Bosně kdejaký krásný, pro ostatní dovolenkáře opomenutý, kout. Ochutnáme dobré jídlo, víno, vylezeme kdejaký kopec, prozkoumáme kdejakou jeskyni, prostě si užíváme. Někdo se válí 14 dní u moře, nám stačí těch osm a zbytek si rozložíme do poznávací cesty. O únavě z cestování ak nemůže být ani řeč...
Naděždička (neregistrovaný)
Jezdíme taky tak, od loňska jsme to protáhli až do Albánie ale jezdili jsme i na druhou stranu Švýcarsko, Francie, Španělsko a bomba
Zdenek (neregistrovaný)
Autor článku zjevně nemá žádnou zkušenost s malými dětmi. Jediný způsob jak si zachovat duševní zdraví, když pominu nepřijatelnou možnost děti nadopovat prášky, na delší cestě (nejen do Chorvatska) je jet v noci, když spí. Za to mi stojí i ten další, pro autora "ztracený"den, kdy se v klidu prospím na pláži. Pro chytráky co mi budou radit abych "nešetřil" a letěl letadlem, tak to je sice fajn, ale jezdím na místo na Pagu vzdálené 3,5 hodiny cesty ze Splitu, tedy s cestou tady na letiště + odbavením + letem + čekáním na kufry + vyřízení půjčení auta = minimálně 9 hodin, úspora času 0, únava z letadla horší, protože při své výšce nad 185 se do dobytčáku nevejdu a business tam není. Slovinskou objížďku jsem také párkrát jel a to "zdržení" cca 15min za 900 mi smysl dává a naopak je to pro mě vítaná změna od monotónnosti dálnice, jen až otevřou další úsek od Ptuj k hranici (a zpoplatní ho), pak už to taková výhoda asi nebude, protože by to znamenalo jet na jiný přechod do hor. Na Chorvatské dálnice jsem si koupil jejich krabičku ENC a na první úsek jejich kartu = sleva na dálnici cca 21% ale hlavně průjezd mýtem bez zastavení ...
Vladimír (neregistrovaný)
http://www.uamk.cz/poplatky/enc-mytne-krabicky . V minulém roce jsem si podle rad na této stránce krabičku pořídil. Je to opravdu snadné.
Václav (neregistrovaný)
Souhlasím s článkem,kromě Slovinska a to že je bezpečnější dálnice,stačí se kouknout na D1.Dojíždím denně do Prahy po D8 a tolik času jsem na okreskách nikdy nepromrhal.Jinak ve Slovinsku přespáváme v Ptuji za 1100 kč,tak se za cenu té jejich známky aspoň vyspím.A konec dálnice před Chorvatskem stejně vyžereme všichni.Přeji krásnou dovolenou.
TOMÍK (neregistrovaný)
Objezd Slovinské dálnice je aspoň pro mě příjemné zpestření po monotónní jízdě po dálnici. Člověk se probere. Od hranice po hranici Slovinsko přesně 60 minut. A to i se zastávkou ,,močící" v kukuřici. Pohoda. Jezdím na noc, pod Makarskou.1260 Km. Dělám na směny a tak jsem na noční zvyklej. Vyjíždím v 16 hodin ve čtvrtek. Po 14 hodinách jízdy i s přestávkama jsem ráno tam. A v 9 hodin už spím na pláži.
Vlastik (neregistrovaný)
Kudy to objíždíš? Nejde o 15 éček ale o princip že nepropojují s Chorvatskem a není známka na 10 dnů. SLO jsou hajzli.
Martin (neregistrovaný)
tak kup tu 30dení a po navratu ji ještě za pulku prodáš a máš klid (450) a do 2 dnu je vždi prodaná.
BOBO (neregistrovaný)
Pánové četl jsem všechny vaše komentáře.Do Chorvatska jezdím jako na chalupu i třikrát ročně dokonce mne vymalovali i za ty léta pokoj barvou jakou jsem chtěl ,kde spím už několik let. A je mne Vás upřimně líto - dálnice.Slovinské untr zkratky.dálniční známky,nebezpečná policie Slovinská i Rakouská k naší blbosti ,kde je levný benzín.podělaný motor,eura - dost - málo ,jízda po práci.na noc,přes den,únava,nasranost,podělaná dovolená ,už tam nikdy nepojedu ty krávo blbá a s parchantama už vůbec. Pánové upřimně. NA TAKOVOUHLE DOVOLENOU BYCH SE ANI NEVYSRAL VČETNĚ PŘÍPRAV ,ALE TO JE KAŽDÉHO VĚC. MOJE RODINA JEZDÍ PRAVIDELNOU LINKOU Č.Ř - CHR UŽ KOLIK LET. TAK VÁM VŠEM PŘEJI PŘÍJEMNOU DOVOLENO,HEZKÉ PLÁCÁNÍ PO EVROPĚ A BRZKÝ KOLAPS . . . .
Jakub (neregistrovaný)
S článkem vesměs souhlas i když je trochu nadnesen. Co se týče věčného téma kolem slovinské dálnice tak patřím k jejím objížděčů :-) ne, že by pro mě 900 Kč na rodinném rozpočtu dovolené představovalo nějaký problém (jak se snaží autor článku vysvětlit) ale už prostě z principu drzosti a arogance této nejdražší dálnice v Evropě. Loni kamaráda zkásli slovinští cajti hned na prvním odpočívadle této dálnice za cedulí označující její placený úsek. Dálniční známku měl, vylepenou. Důvod byl, že mu na pumpě zapomněla obsluha procvaknout měsíc. Pokuta 500 éček a s policajtama domluva nulová. Karty neberou, měl kliku, že měl domluven pobyt v HR v EUR. Skoro by člověk řekl, že pumpař dohazuje rita cajtům :-)) takže těm co jezdí po dálnici bacha na to...
jaroslav (neregistrovaný)
pisálka zabít,až bude vydělávat rukama a v potu tváře tak bude šetřit kdejakou tisícovku kokot
Míra (neregistrovaný)
To jsou rady naprosto o ničem, ten pisálek tam snad nikdy ani nebyl. Z těch sedmi bodů já rok co rok dodržuji pět už asi patnáct let a vždy naprosto v pohodě. Jedu v pátek po práci, na noc, rakouskou dál. známku kupuji až v Rakousku (proč platit českým vyčůránkům jejich předražené?), kupovat slovinskou dál. známku na těch jejich pár kilometrů hraničí s finanční negramotností. Pak s dovolím ten luxus, že se v Chorvatsku po půlnoci pár hodin prospím a dojedu před polednem, odpočatý, po staré silnici. Všem krásnou dovolenou i bez podobných rad. :-)
Michal (neregistrovaný)
No já platím za jednu cestu Slovinskem 30€, objížďka po okresce je delší o 30 minut, vydělat 1€ za minutu méně k zahození, navíc je tam dost míst na vyvenčení dětí a protahnutí
Jozef (neregistrovaný)
S tým Slovinskom je pekná volovina. Pred pár rokmi som to absolvoval a tá cesta je úplne v pohode, zvlášť s navigáciou. A tých áut po tejto ceste jazdí aj v noci pomerne dosť - a určite to nie sú len Česi. Vidieť hodne Nemcov, Holanďanov a dokonca aj s karavanmi. Ja som si to stopol, o koľko je to dlhšie ako po diaľnici. Jedna cesta o pol hodiny. A nie je veľa ľudí u nás , čo zarobia 15 € v čistom za pol hodiny. Jediné, na čo si treba dávať pozor (aspoň to platilo pred pár rokmi) je zlé značenie tejto trasy. Slovinci asi schválne chcú, aby sa motoristi necítili moc komfortne a pri troche neopatrnosti odbočili na diaľnicu. Ale tomu sa dá vyhnúť veľmi jednoducho - pozorne si ešte doma naštudovať mapy, teraz už aj Google Earth /Země/ a napísať si na papier poradie obcí a čísla ciest a odbočky, cez ktoré povedie trasa. A to v jednom aj druhom smere. Mimochodom za tých 900 korún si v Chorvátsku rodina môže dopriať slušnú večeru. ja pri tom nie som človek, ktorý by obracal každú korunu či skôr dinár 5 krát, kým ho minie... Dá sa na celý ten problém so slovinskými značkami pozrieť aj z iného uhlu pohľadu. Slovinské úrady sú v tomto prípade vydierači. Keby po cestách prvej triedy jazdilo veľmi veľa dovolenkárov, tak by museli zmeniť cenovú politiku - nemôžu zakázať cudzincom používať cesty prvej triedy. Ale keď si takmer všetci povedia - tisícka hore-dolu ma nezaujíma, tak Slovinci turistov zodierajú z kože v pohode ďalej.
ee (neregistrovaný)
Tak slovinska dalnice je dnes hrozne easy objet, staci pred prechodem v navigaci kliknout na vyhnout placene a je to, zadnej stres a tech par minut za usetrenej litr stoji! Mel by to udelat kazdej at se slovinci chytnou za nos dementi!!!
Tomáš (neregistrovaný)
No nevím.... V Chorvatsku jsem byl vloni poprvé(vždy jsem to striktně odmítal). Při tankování jsem byl upozorněn, že jsem zvolil tu nejhorší variantu- v pátek na noc, zácpy kolem Vídně, snaha vyhnout se Slovinské dálnici. Trasa připravená, dva řidiči, sám jsem pouze navigoval(jen mapy :-D). Cesta proběhla v naprostém pořádku(přes Lenart za námi jela kolona 20 aut, zřejmě si mysleli, že známe....), avizované zácpy(tv NOVA!!!!) se nekonaly, chorvatská mýta jsem platil kartou(keš stály v koloně). Shrnutí: Cesta naprosto v pohodě, přesto dovolená v Chorvatsku žádný zázrak není, ale to už je o něčem jiném... Přeji všem šťastnou cestu. Tomáš
stanislab (neregistrovaný)
Maďarsku není špatného zejména pro cestu z Moravy. Cesta podle nás tr.1 Trochu vadilo Velké množství kruhových objezdu a hlavně cesta přes obce. Kolem Balatonu zásadě nejen. Od hranic na Sombathely a dál na Slovinsko maďarské hranice. Mírný přes Slovinsko a v Chorvatsku mužetě najet na dálnici nebo ne a dojedete do Zagrebu. Někdy v době zácpy na dálnici (Chovatsko - slovinsko) se to vyplatí....
Hubatý (neregistrovaný)
ad 2) na finančních úřadech bývá narváno 31. března, 30. dubna už je tam klid, protože přiznání k dani z příjmu, jak ví snad každý, se podává do 31. 3. každého následujícího roku
Závislák (neregistrovaný)
A když jedu na na 10 dní tak tu holoupou známku musím zaplatit 2x takže ty cca 2 hodiny zdržení (hodina tam hodina zpět) se mi vyplatí nedělám totiž za 900 na hodinu
Tom (neregistrovaný)
Ono nemusíte jezdit ani na 10 dní. Jste-li 10 dní u moře, tak musíte koupit 2x i tu rakouskou. Ale ta vychcanost Slovinců je v tom, že když jedete jen na jeden blbý týden třeba sobota - sobota, tak to už je 8 dní a musíte koupit dvě - tj. 30 € (v porovnání s Rakouskem máte za stejné peníze známku na ten "8 denní" týden ve Slovinsku a měsíc v Rakousku) Já tedy jezdím na Istrii, tak jim tu dálnici alespoň trochu "ojezdím", ale určitě bych jim neplatil skoro litr za oněch 20 km při cestě na jih!
František Mlejnek (neregistrovaný)
S článkem nezbývá než souhlasit, akorát nevím, co to je energetický nápoj a energetická tyčinka... Ale vážně - píšu to opakovaně, nerozumím filozofii rodin, které jedou hrrrr co možná nejrychleji a třeba i přes noc k moři, pak se tam na týden naplácnou k vodě, a pak zase hrrrr, zase je doma čekají pracovní povinnosti. Na takové dovolené jsem třetí den otrávený a znuděný. Především ale ti páteční a sobotní jezdci se nevyhnout oněm zmíněným kolonám. To fakt nejde vyjet až v neděli brzy ráno? A od moře se vracet v pondělí? To je ideální režim, který bratr s rodinou praktikuje dvacet let.
Cannavaro (neregistrovaný)
Nevím co je divného jet na noc?My tak jezdíme pořád,sice teda do Itálie a vždy na 14 dní,ale v pohodě 1500 i 2000 km na noc je to nejideálnější.....
Vlad (neregistrovaný)
jestli jet přes noc nebo přes den je spíš o jednotlivcích, každý má nejsilnější dobu v jiný čas...neměl jsem strach vyjet do Chorvatska třeba až v 10 dopoledne...důležitější je spíš den kdy se jede...pátek a sobota jsou nejhorší dny na odjezd
Josef (neregistrovaný)
Proč radíte systém, který praktikuji cca 20 let ?? Ještě se toho někdo chytí a jsem v háji... vlastně koloně
Mirek (neregistrovaný)
Nic proti Chorvtsku, taky jsem tam byl už párkrát. Přece jen je to taková ta česká klasika. Ale dávám přednost severským zemím a když už chci za teplem tak jezdím do Itálie, ale to jen proto, že tam bydlí brácha a tak si občas udělám výlet za ním. Z cesty mám někdy obavy, přece jen je docela štreka, žije až u Neapole, ale když si člověk dává bacha a nesnaží se honit za každou cenu, tak se to dá. Když se mi zdá, že jsem unavený tak si klidně dám pauzu a zdřímnu si někde na odpočívadle. Někdy se bohužel stane nehoda i když si dáváte pozor, pak je důležité se zachovat správně http://www.autopujcovna-cb.cz/vite-jak-postupovat-pri-dopravni-nehode-v-zahranici/
Petr Kratochvíl (neregistrovaný)
Pochybuji že tento pisálek někdy ve Slovinsku sjel z dálnice na ty okrsky. Já je používám pokaždé a dost často jsem přes Slovinsko rychlejší než ty na ucpané dálnici. Po volné dálnici je projetí Slovinska na cca 30min a po okrskách na 45min. Tak ať se na mě nikdo nezlobí, ale vydělat- ušetřit 900,-kč za 15minut je dobrej kšeft. p.s. pro znalé na kraji Lenartu vynikající pizerije za dobré ceny stojí za zastavení.
cross (neregistrovaný)
S tím Maďarskem bych to mírnil. Jel jsem tak loni (dálniční známky jsem si koupil, i na Slovensko a to jsem najel na Slovensko v Břeclavi) a byla to pohodová cesta. Sice kolem celého Balatonu mlha, ale jelo se dobře. Přes Rakousko jezdí většina a taky to pak tak vypadá. Vyjížděl jsem o půlnoci - a tady souhlasím s autorem. Přišla krize (byl jsem sám řidič), kdy jsem v Maďarsku zastavil na půl hoďky. Pak jsem doufal, že se pojede za světla už lépe - ale přišla zmíněná mlha. Pak jsem zastavoval klidně i co 45-60 minut, protože jsem byl fakt vyřízený. Cestou tam tak kolem 10 zastávek, cestou zpátky (vyspaný a ve dne) asi jen 4 a to ani ne z únavy, ale na protáhnutí.
Vlasta (neregistrovaný)
naprosto souhlasím,přes Maďarsko jezdím léta a cesta je naprosto pohodová,dálnici mají velmi dobrou,známka se dá koupit na netu,takže bez stresu.Jediné mínus je,že tuto cestu už objevilo více řidičů a začíná být taky frekventovaná-ještě před třemi lety od Balatonu dál dálnice téměř bez aut a na maďarsko-chorvatském přechodu skoro nikdo,loni už menší kolona.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?