Citroën představuje C5 Aircross, SUV nové generace

Citroën odhaluje na šanghajském autosalonu 2017 ve světové premiéře SUV nové generace: C5 Aircross. Toto SUV, které se přímo inspirovalo od koncepčního vozu Aircross, nese přívlastek „People Minded“, protože kombinuje výrazný design s interiérem, jehož hlavním cílem je zajistit pohodu celé posádky. Nový Citroën C5 Aircross nabízí plynulé propracované tvary, z nichž přirozeně vyvstává jeho odlišnost: jedinečný postoj vyzařující energii a sebevědomí. Jeho rozvor 273 cm zajišťuje velkorysý prostor pro každého člena posádky, je vybaven těmi nejmodernějšími technologiemi pro snadné řízení a nabízí moderní a globální přístup ke komfortu. C5 Aircross je důležitým krokem v programu Citroën Advanced Comfort®, ve světové premiéře je u něj využito odpružení s názvem „Progressive Hydraulic CushionsTM“ (tlumiče s hydraulickými dorazy), které zajišťují jedinečný kontakt s vozovkou, jenž je pro značku Citroën typický. Nový Citroën C5 Aircross se na čínský trh dostane ve druhém pololetí a je hlavním trumfem mezinárodní ofenzivy značky Citroën v roce 2017.

Citroën, který na ženevském autosalonu 2017 představil koncepční vůz C-Aircross jako předzvěst nového kompaktního SUV C3 Aircross, který se na evropský trh dostane na konci roku, pokračuje ve své globální ofenzívě v segmentu SUV a ve světové premiéře představuje nový Citroën C5 Aircross, vůz s mezinárodním posláním, které představuje další krok v realizaci produktové strategie značky. Vozy SUV představují globální fenomén tvořící téměř čtvrtinu prodejů ve světě. C5 Aircross reaguje na očekávání zákazníků, kteří chtějí cestovat v naprostém bezpečí. Opírá se proto o jasně identifikovatelné principy, jako jsou velká kola, robustní design, dominantní postoj na silnici. Citroën se na tomto poli pohybuje zcela v souladu se svou DNA.

Citroën, vnímající očekávání zákazníků, kteří se nechtějí zříct uživatelských vlastností jen kvůli image, otevírá cestu k nové generaci SUV a k tradičním principům tohoto tvaru přidává osobitost a pohodlí pro celou posádku. Značka tímto modelem, který se přímo inspiroval koncepčním vozem Aircross, jenž byl v Šanghaji představen před 2 roky, opět dokazuje svou schopnost prosadit svou jedinečnou identitu a přinést něco nového bez ohledu na segment: Citroën tak zanechává ve světě SUV originální podpis.

 • DESIGN: ENERGICKÉ A ODHODLANÉ SUV. Vůz C5 Aircross působí zvenku i zevnitř jedinečně, energicky a bezpečně. Jeho robustní propracovaný styl zcela postrádá aroganci díky vyváženosti tvaru, k níž přispívá vysoká kapota, rozvor 273 cm, krátké převisy, plynulé organické tvary zvýrazněné výraznými grafickými prvky. Z vozu C5 Aircross vyzařuje odvážná a přívětivá identita, která je v segmentu nevídaná. Z interiéru, který je celý zasvěcený pohodě, vyzařuje díky robustní a horizontálně koncipované palubní desce okamžitě pocit síly a prostoru. Přispívají k tomu i velká obepínající sedadla, široká vysoká středová konzola, měkké a pohodlné materiály posilující pocit ochrany a komfortu.
 • KOMFORT: NEVÍDANÝ PRVEK VE SVĚTĚ SUV. Moderní a inovativní nový Citroën C5 Aircross převrací zažité principy segmentu svou komfortní a prostornou kabinou. Využívá platformu EMP2 pro inteligentní architekturu a pohodu na palubě. Jde rovněž o první vůz, který je vybavený novým systémem odpružení s „Progressive Hydraulic CushionsTM“ (tlumiče s hydraulickými dorazy), které přináší lepší kvalitu odfiltrování nerovností a nevídaný komfort jízdy, typický pro vozy značky Citroën. Na palubě vše vyzývá k cestování: interiér je vzdušný a prosvětlený díky panoramatickému střešnímu oknu, přední sedadla jsou vyhřívaná a nabízejí masážní funkci, zadní pohodlná lavice nabízí jedinečný prostor pro nohy, celá kabina je ponořená do příjemné atmosféry díky systému vnitřní úpravy vzduchu. Vůz C5 Aircross je vybaven velmi dobře čitelným 12,3ʺ digitálním sdruženým přístrojem TFT a dotykovým kapacitním HD displejem 8ʺ a nabízí podpůrné prvky řízení využívající špičkové technologie: Active Safety Brake, systém sledování mrtvého úhlu, adaptivní tempomat s funkcí Stop… Citroën C5 Aircross s funkcemi Grip Control a Hill Assist Descent Control (HADC = kontrola jízdy ze svahu), díky nimž se může v klidu vydat na nezpevněné cesty, bude prvním modelem Citroën s technologií Plug-in Hybrid PHEV.

Citroën C5 Aircross, který se představuje na šanghajském autosalonu, se na čínský trh dostane v říjnu 2017. Jeho příchod do Evropy je naplánován na druhé pololetí roku 2018.

„Nový Citroën C5 Aircross je důkazem dynamiky značky, která naslouchá očekáváním svých zákazníků ve všech částech světa. Je konkrétním vyjádřením naší ofenzívy na trhu SUV a ukazuje na naši schopnost se tohoto segmentu zmocnit naším specifickým způsobem, který zajišťuje větší osobitost, komfort a pohodu na palubě. Nový Citroën C5 Aircross je jasným příspěvkem k růstu značky Citroën,“ Linda Jackson, generální ředitelka Citroën

 1. DESIGN: ENERGICKÉ A ODHODLANÉ SUV
 • SUV PŘIPRAVENÉ VYRAZIT

Styl nového vozu C5 Aircross navazuje na koncepční vůz Aircross, který se představil před 2 lety na šanghajském autosalonu, kde okouzlil svou oslňující osobností, jedinečným tvarem a barevným interiérem. Svou stavbou a rozměry (délka 450 cm, šířka 184 cm, výška 167 cm) se C6 Aircross řadí mezi SUV segmentu C.

Nový C5 Aircross oživuje principy tohoto segmentu svým tvarem, z něhož vyzařuje výkonnost a odhodlání bez známek agresivity. Tento dojem vyvolává celková vyváženost s vysokou kapotou a horizontální linií bočních oken rovnoběžnou s vozovkou, velkorysé rozměry a plynulé organické tvary vozu. C5 Aircross nabízí výraznou reprezentativní identitu, kterou vytváří plovoucí střecha a nepřerušený 360° pás oken díky černým sloupkům čelního skla a zadním bočním okénkům, které přímo navazují na víko zavazadlového prostoru. Z vozu vyzařuje přirozená síla a nezdá se, že by ho cokoliv mohlo zastavit.

Široká a působivá přední maska je nositelkou identity Citroën – je na ní umístěno logo Citroën ve tvaru stylizovaných šípů a technologický světelný dvouúrovňový podpis full LED na výrazné masce chladiče. V horní části ho tvoří denní světla a směrovky jasně ohraničené chromovanou lištou, spodní světla jsou zasazená do masky chladiče a vozu C5 Aircross dodávají moderní a expresivní pohled. Dlouhá a vysoká kapota vytváří výrazný tvar, který okamžitě evokuje koncepční vůz Aircross, zdůrazňuje robustnost a odolnost a ochranářský charakter vozu. Přední nárazník s ochrannou lištou šikovně zabudovanou do spodní části je hladký a plynule navazuje na jednolité linie karoserie.

Robustní tvar zdůrazňují výrazné grafické prvky zvyšující funkčnost vozu.

 • Neopominutelnými prvky SUV jsou ochranné lišty podběhů kol a spodní linie karoserie, které podtrhuje grafické barevné ztvárnění prvků Airbump® dodávající vozu C4 Aircross modernost a výrazný charakter.
 • Linii oken podtrhuje chromovaný podpis ve tvaru C, který vozu C5 Aircross dodává osobitost a ukazuje na prostornost jeho interiéru. Tento boční podpis odkazuje na koncept Aircross a je tvůrcem originality vozu C5 Aircross.
 • Zadní vystouplá světla se čtyřmi podlouhlými moduly sLED diodami a 3D efektem na každé straně vozu vytvářejí okouzlující světelný podpis, který je současně grafický i technický. Tento snadno rozeznatelný podpis, který okamžitě přitáhne pozornost, ukazuje na šířku vozu.
 • Nová C5 Aircross nabízí širokou škálu možností úprav na míru. Paleta vnějších odstínů zdůrazňuje statut a osobnost vozu C5 Aircross: nadčasové odstíny, kterými jsou Bílá Nacré, Černá Perla Nera, Šedá Platinum a Hnědá Squirrel, doplňuje nový odvážný a svůdný odstín Oranžová Volcano, který se podobá odstínu koncepčního vozu Aircross. Osobitost a eleganci podtrhují dva metalické odstíny na drobných prvcích: červená nebo stříbrná. Tyto důmyslně nadávkované barevné prvky vytvářejí kontrast sodstínem karoserie a objevují se na střešních nosičích, takže plovoucí střecha působí ještě elegantněji a čistěji. Najdeme je i ve spodní části předního nárazníku a na prvcích Airbump® na předních dveřích.
 • Aerodynamiku tvaru vozu podtrhují otvory vpředním a zadním nárazníku a zadní spojler. Voz C5 Aircross působí díky nim rovněž expresivněji.

C5 Aircross dobře sedí na velkých kolech o průměru 72 cm, v nabídce má 17″, 18″ a 19″ disky, přičemž dva poslední mají diamantový výbrus a jsou určené pro vyšší verze výbavy.

„C5 Aircross je velmi blízký koncepčnímu vozu Aircross, který se na šanghajském autosalonu představil před dvěma lety. Jde o interpretaci SUV z pohledu značky Citroën. Vůz nabízí snadno identifikovatelné stylové prvky a jedinečný tvar, který z něj činí unikátní SUV na trhu, SUV, které je výkonné a současně moderní.“ Alexandre Malval, šéfdesignér značky Citroën

 • PROSTORNÝ A MODERNÍ INTERIÉR

Komfort interiéru vozu C5 Aircross je jasný ihned po otevření dveří: vysoko posazené sedadlo řidiče, který tak získává dobrý přehled o silnici před sebou, prostorný a reprezentativní interiér, kde se člověk cítí v bezpečí a který ladí s vnějším stylem. C5 Aircross přebírá formální styl kabiny koncepčního vozu Aircross a spojuje v sobě styl, praktičnost a funkčnost. V tomto SUV najdeme vše, co je pro vozy Citroën typické:

 • Volné a objemné prostory, které nikterak neopomíjejí aspekty funkčnosti. Plynulé a vypouklé tvary kontrastují stechnickými grafičtějšími prvky, jako je palubní deska, jejíž hladký povrch zdůrazňují větráky v horní části podtrhující propracovaný a důkladný vzhled SUV. Řidič má k dispozici přístrojovou desku s digitálním displejem TFT o úhlopříčce 12,3″, uprostřed jsou umístěny větráky, které společně s dotykovým kapacitním HD 8″ displejem s lištou s dotykovými ovladači tvoří jeden dokonale integrovaný celek, který ještě více posiluje dojem robustnosti a modernosti palubní desky. Větráky jsou graficky zvýrazněny chromovanou a černě lakovanou lištou. Okamžitě vyvolávají dojem tepelného komfortu a jsou typickým prvkem SUV značky Citroën.
 • Vysoká a široká středová konzola zpříjemných materiálů v sobě ukrývá velké odkládací přihrádky. Konzola je charakteristickým prvkem segmentu SUV a v interiéru je velmi důležitým bodem. Je spojena s širokou loketní opěrkou, pod kterou se ukrývají praktické a vzhledově krásné odkládací přihrádky.
 • Grafické zpracování prostupující celou kabinou vyvolává dojem prostoru a komfortu. U koncepčního vozu Citroën Aircross se znovu setkáváme sduchem sofa, který se poprvé objevil u vozu C4 Cactus, ale v novém pojetí, bližším světu SUV. Horizontálnost se projevuje grafickou kontinuitou, již vytváří především barevná lišta v horní části opěradel, která interiéru dodává eleganci a odlišnost.
 • Kabina ponořená do světla díky velkému panoramatickému střešnímu oknu a 360° pásu oken, který posádce poskytuje příjemný dojem prostoru a pohody.
 • Barvy a materiály typické pro Citroën a přizpůsobené světu SUV. Použité materiály jsou příjemné na pohled a na dotek a využité vhojné míře v místech, kde se jich řidič a posádka dotýká: na loketních opěrkách, středové konzole, palubní desce. C5 Aircross nabízí širokou paletu materiálů, od 3D látky po kůži Nappa, aby si zákazníci mohli interiér přizpůsobit svému vkusu – od neformálního po vysoce elegantní. C5 Aircross používá na sedadlech grafické prošití, které je pro značku typické, dodává sedadlům kontrast a posiluje dojem měkkosti. Stejný motiv se objevuje i na panelech dveří, společně s novými chromovanými vsazenými prvky.
 • Inspirace světem cestování a cestovních zavazadel. Tato inspirace, která se poprvé objevila u vozu C4 Cactus a později vrůzných formách v závislosti na segmentu, zejména u modelu C6, který by v roce 2016 uveden na čínský trh, se ve voze C5 Aircross vyskytuje na elegantně přepracovaných klikách dveří a u popruhu na palubní desce před spolujezdcem.

Koncipování bohatého a prostorného interiéru vozu C5 Aircross bylo vedeno jedinou snahou zajistit, aby bylo řízení jednoduché a klidné. Řízení je tak uklidňující díky racionalitě provedení, inteligenci designu a kvalitě spojů.

 1. KOMFORT: ZCELA NOVÝ PODPIS VE SVĚTĚ SUV

Nový Citroën C5 Aircross, v němž se dokonale snoubí komfort a technologie, představuje zásadní etapu programu Citroën Advanced Comfort®. Globální novátorská vize komfortu, kterou se řídil celý vývoj vozu, přihlíží k mnoha dimenzím pohody na palubě: fyzické a duševní, statické a dynamické, vizuální a zvukové.

 • KOMFORT JÍZDY: NEJPOHODLNĚJŠÍ SUV NA TRHU
 • Světová premiéra: odpružení s tlumiči s hydraulickými dorazy („Progressive Hydraulic CushionsTM)

U vozu C5 Aircross se ve světové premiéře objevuje odpružení s Progressive Hydraulic CushionsTMtlumiči s hydraulickými dorazy, což je novinka značky Citroën, která se má používat u budoucích vozů v nabídce. Zkušenost značky Citroën v oblasti nápravového systému již není nutné dokazovat. Komfort odpružení je již 98 let jedním ze základních principů značky. Zákazníci si v průběhu let komfort vozů značky Citroën, který je odlišný od všeho ostatního na trhu, velmi oblíbili. A na základě této zkušenosti a na základě know-how inženýrů značky Citroën bylo vyvinuto nové odpružení, jehož cílem je vylepšit kvalitu odfiltrování nerovností, jež je pro Citroën typická a zákazníci značky ji vyhledávají. V rámci vývoje nového odpružení bylo podáno 20 patentů. Princip jeho fungování je jednoduchý. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, k Progressive Hydraulic CushionsTM“ se přidávají dva hydraulické dorazy – jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení. Odpružení tak pracuje ve dvou fázích podle potřeb zatížení:

 • Vpřípadě mírného stlačení a rozpínání řídí pružina a tlumič společně vertikální pohyby bez toho, že by se musely zapojit i hydraulické dorazy. Přítomnost těchto dorazů však inženýrům umožnila nabízet větší volnost zdvihu vozu, což vytváří dojem „létajícího koberce“ a pocit, že auto nad nerovnostmi vozovky doslova letí.
 • Vpřípadě většího stlačení a rozpínání se k pružině a tlumiči přidává i hydraulický doraz rozpínání nebo stlačení, které postupně pohyb zpomalují, takže na konci nedojde k prudkému zastavení. Na rozdíl od klasického mechanického dorazu, který absorbuje energii, ale část jí vrátí zpět, hydraulický doraz tuto energii absorbuje a rozptýlí. Díky tomu nedojde k

Díky tomuto technickému inovativnímu řešení a platformě EMP2, která je již proslulá svým komfortem a pohodlím, poskytuje vůz C5 Aircross vynikající komfort.

„Nové odpružení s „Progressive Hydraulic CushionsTM “ znamená důmyslnou inovaci, která je pro Citroën typická a díky níž může výhody hydrauliky nabízet široké veřejnosti. Jízdní stabilita, která je v segmentu zcela jedinečná, poskytuje dojem jízdy jako na létajícím koberci.“ Xavier Peugeot, prduktový ředitel značky Citroën

 • Komfortní sedadla pro celou posádku

Široká a měkká sedadla vozu C5 Aircross s pohodlnými opěradly slouží jako pozvánka pro posádku, aby do vozu nasedla a vydala se na cestu s pocitem mimořádného komfortu. Vysoko posazená sedadla umožňují neustálý přehled o situaci a poskytují příjemný pocit komfortu a stability. Cestující mají dojem, že sedí v křesle, dobře izolovaní od silnice.

Přední sedadla mohou být kromě vyhřívání vybavena i vícebodovou masážní funkcí fungující za pomoci 8 vzduchových kapes rozmístěných v opěradle. Řidič i spolujezdec mají nezávisle na sobě možnost zvolit si jeden z 5 programů.

Na cestující vzadu čekají velká pohodlná sedadla, jejichž opěradla jdou sklopit do úhlu 27°. Jsou opatřena širokou loketní opěrkou se sklopitelnými držáky na nápoje. Prostor ve výši kolenou a prostor pro nohy je na nejlepší úrovni této kategorie.

 • Dokonalá izolace

Akustická izolace je na velmi vysoké úrovni, přední vrstvená skla s izolační vrstvou výrazně snižují hluk z odvalování pneumatik a aerodynamický hluk a posádce zajišťují mimořádné odizolování od silnice, jako by se nacházeli v uzavřené kukle. Zvláštní pozornost byla rovněž věnována odizolování hluku motoru.

Nový Citroën C5 Aircross je dále vybaven systémem kvality vzduchu v kabině, AQS „Air Quality Systém“. Automatická klimatizace je vybavena vysoce výkonným filtrem s aktivním uhlím, který dokáže odfiltrovat vnější částice o velikosti až 2,5 µm a nabízí vynikající čištění vzduchu pro ochranu cestujících před venkovními zplodinami. Systém AQS s čidlem znečištění vnějšího vzduchu automaticky upravuje režim cirkulace vzduchu ve voze. Díky tomu zůstává vzduch v kabině stále čistý.

Citroën, který je stále na špici v oblasti kvality vzduchu, vybaví v roce 2018 vůz C5 Aircross technologií Clean Cabin, která cestujícím umožní zobrazit si na centrálním displeji údaje o kvalitě filtrovaného vzduchu v kabině.

 • USNADNĚNÍ ŽIVOTA NA PALUBĚ

Nový Citroën C5 Aircross nabízí dlouhý rozvor (273 cm), tedy jeden z největších ve své kategorii. Cestující tak mají k dispozici prostornost „Best in Class“, zejména na zadních sedadlech. Palubní deska nijak nezasahuje do kabiny a poskytuje pocit velkého prostoru. Cestující vzadu se cítí velmi dobře, prostor ve výši kolen je 201 mm, prostor nad hlavou 954 mm, což je na nejlepší úrovni této kategorie. Odkládací přihrádky jsou důmyslné a praktické, umožňují uložit předměty běžné potřeby, zejména do široké a hluboké středové konzoly, která ukrývá velký chlazený prostor pod loketní opěrkou, či využít držáky na nápoje na středové konzole pro cestující vepředu a ukryté v loketní opěrce pro cestující na zadních sedadlech.

Víko zavazadlového prostoru má elektrické otevírání se systémem hands free: stačí vsunout nohu pod zadní nárazník a víko se otevře. Zavazadlový prostor má široký vstup, krychlový tvar a velký 4 482 l, takže splňuje potřeby každého zákazníka, ať už cestuje na víkend, na výlet s rodinou, na nákupy nebo se chce věnovat sportu. Podlaha zavazadlového prostoru má dvě úrovně a umožňuje prostor rozdělit a uložit dolů menší předměty. Díky užitečnému ovladači Magic Handle, kterým se sedadla (1/3 – 2/2) snadno sklopí i ze zavazadlového prostoru, nabízí vůz možnost získat zcela rovnou podlahu.

 • TECHNOLOGIE S MOBILNÍM PŘIPOJENÍM

C5 Aircross poskytuje cestujícím intuitivní systémy využívající špičkové technologie, díky nimž mohou zůstat připojení, sdílet věci, používat navigaci či odpočívat. Nabízí navigaci zcela nové generace, Citroën Connect Nav, navigační systém 3D s mobilním připojením, který přináší řadu výhod. Tento systém je spojený s kapacitním HD displejem 8ʺ ovládaným pouhým dotekem prstu nebo hlasem, kterým lze řídit funkce Navigace, Telefonování a Média, aniž by bylo nutné spouštět oči ze silnice. Systém zahrnuje rovněž funkci Mirror Screen (včetně Apple CarPlayTM), která umožňuje bezpečně používat aplikace mobilního telefonu na displeji a využívat tak služby mobilního připojení, jako je předpověď počasí a dopravní informace.

C5 Aircross bude rovněž moci nabídnout indukční bezdrátové nabíjení telefonu.

 • PODPŮRNÉ PRVKY ŘÍZENÍ: NA CESTĚ K SAMOČINNÉMU ŘÍZENÍ

C5 Aircross chce napomáhat řidiči s řízením a odlehčit jeho duševní zátěž, a proto používá ty nejlepší podpůrné prvky řízení, které dodávají pocit klidu a bezpečí v každodenním životě, usnadňují řízení a předcházejí rizikům havárie. Tyto podpůrné prvky řízení jsou prvním krokem k vozu se samočinným řízením.

 • Systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí: průběžně monitoruje dopravní značky s rychlostním značením a zjištěné údaje zobrazuje na displeji ve voze. Řidič může rychlost doporučenou systémem přijmout jako referenční hodnotu pro tempomat nebo omezovač rychlosti
 • Automatické přepínání dálkových světel: pro klidnou a bezpečnou jízdu ve tmě se dálková světla automaticky přepínají na potkávací (a naopak)
 • Active Safety Brake: Systém je pomocí kamery v horní části čelního skla a radaru 24 Hz schopen detekovat a analyzovat překážku. Systém začne automaticky brzdit namísto řidiče, aby kolizi zabránil.
 • Adaptivní tempomat s funkcí Stop: Jakmile systém pomocí radaru zabudovaného do předního nárazníku zaznamená přítomnost vpředu jedoucího vozidla, začne automaticky působit na brzdy a plynový pedál (až do úplného zastavení) a udržuje mezi vozy bezpečný rozestup ve vzdálenosti, kterou se řidič navolil. Rychlost lze regulovat v rozmezí od 30 do 180 km/hod., kontroluje se rychlost a vzdálenost mezi vozy a omezení akcelerace v zatáčkách.
 • Aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu: kamera v horní části čelního skla dokáže rozpoznat vodorovné značení na vozovce a analyzovat situaci. Systém upravuje dráhu vozu a varuje řidiče, jakmile zjistí riziko překročení dělicí čáry bez zapnuté směrovky.Pokud se řidič rozhodne dráhu vozu zachovat, může její úpravě zabránit tím, že pevně uchopí volant do ruky.
 • Aktivní systém sledování mrtvého úhlu: tento systém upozorňuje řidiče pomocí diody ve zpětných zrcátcích na přítomnost jiného auta v mrtvém úhlu. Pokud se ve voze používá aktivní systém sledování mrtvého úhlu a řidič přesto zapne směrovku a začne přejíždět k dané straně, systém vyvine tlak na volant, aby řidiče odradil od manévru a zabránil kolizi.
 • Vision 360°: vytváří na displeji panoramatický obraz okolí vozu z ptačí perspektivy díky kamerám 180° v přední a zadní části vozu.

Zobrazení těchto podpůrných prvků řízení na palubní desce probíhá přímo před řidičem na digitálním high tech přístroji TFT s úhlopříčkou 12,3ʺ, který lze nakonfigurovat pomocí ovladačů zabudovaných do volantu. Přístroj, který přebral grafický design od koncepčního vozu Aircross, nabízí několik režimů zobrazení: navigace, palubní počítač, podpůrné prvky řízení, budíky nebo personalizovaný režim na míru.

 • GRIP CONTROL A ASISTENT PRO ROZJEZD VE SVAHU: ZACHOVAT SI KONTROLU

C5 Aircross je příslibem nevídaných zážitků pro řidiče i posádku, a to zcela v klidu a bezpečí, bez ohledu na roční období a místo určení.

C5 Aircross je vybaven systémem Grip Control, který se používá společně s pneumatikami Mud & Snow 19ʺ. Grip Control usnadňující jízdu v obtížném terénu umožňuje využít inteligentní posílenou pohyblivost v režimu Terén. Jde o vylepšený protiprokluzový systém zabudovaný do počítače ESP. Řídí pohyblivost předních kol a disponuje několika režimy, které se mohou přizpůsobit danému terénu. Řidič si vybírá z pěti uživatelských režimů: Standard, Písek, Terén, Sníh, ESP OFF.

Vůz nabízí rovněž novou funkci Hill Assist Descent Control (HADC), která pomáhá při jízdě ze svahu. Díky ní má řidič dokonalou kontrolu nad vozem a jeho dráhou na strmém svahu. Systém dokáže udržet vůz při velmi nízké rychlosti (3 km/hod) a dodává kontrolu a bezpečí ve všech rizikových situacích.

 • VÝKONNÉ A ÚČINNÉ SUV

C5 Aircross bude v Číně pohánět benzínový motor nejnovější generace o výkonu 165 a 200 k, spojený s automatickou převodovkou EAT6 e-shift. Výsledkem bude velice příjemné řízení a vynikající účinnost.

Půjde o první vůz značky Citroën s hnacím ústrojím Plug-In Hybrid PHEV e-AWD, díky němuž nabídne mimořádné dynamické výkony. Tvoří jej spalovací motor 200 k a dva elektrické motory (jeden vepředu, druhá vzadu). Systém dokáže vyvinout celkový výkon 300 k, takže vůz C5 Aircross je nejsilnější sériově vyráběný vůz značky Citroën v historii. V nabídce jsou čtyři režimy: 100 % elektrický (dojezd 60 km), Hybridní pro dlouhé cesty bez nabíjení, kombinovaný a 4×4. Tato inovativní technologie umožní dobíjet baterii ve fázi zpomalení nebo při jízdě prostřednictvím klasického motoru.

C5 Aircross, který představuje novou etapu ve strategii růstu značky Citroën, nabízí výrazný energický charakter, mimořádný komfort, špičkové technologie a motory – jde o skutečnou pozvánku k cestě.

Technické vlastnosti:

Délka: 450 cm
Šířka: 184 cm
Výška: 167 cm
Rozvor: 2,73 m
Objem zavazadlového prostoru: 482 l

Citroën představuje C5 Aircross, SUV nové generace
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 18 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: