Citroën C3 WRC má do dvou let přinést značce titul

  • Také automobilka Citroën oficiálně představila nový speciál pro nadcházející sezónu WRC 

  • Odhalení proběhlo v Abu Dhabi 

  • Citroën chce v roce 2018 získat alespoň jeden titul 

  • Na tratích uvidíme dva až čtyři tyto vozy 

Není pochyb o tom, že nadcházející sezóna seriálu WRC bude zajímavá, přestože automobilka Volkswagen narychlo tento šampionát letos opustila. Nová pravidla umožnila stavbu rychlejších a vzhledově atraktivnějších speciálů. Citroën dnes oficiálně ukázal ten svůj. Stalo se tak na prezentaci v Abu Dhabi.

Doporučujeme: Hyundai oficiálně představil nový speciál i20 Coupe WRC. Očekávání jsou veliká

Citroën odstartoval vývoj modelu C3 WRC už v dubnu 2015, Kris Meeke se s autem poprvé svezl o rok později. Dohromady vůz najel 9500 testovacích kilometrů. Automobilka nasadí v kompletním šampionátu minimálně dva speciály, některé podniky ale pojedou až čtyři posádky.

Pro rok 2017 si francouzská značka stanovila za cíl pouze porážet soupeře a vyhrát pár závodů. V roce následujícím už ale chce získat alespoň jeden titul mistra světa. Za volant se usadí Kris Meeke coby týmová jednička. Toho doplní Craig Breen, Stéphane Lefebvre a Sheikh Khalid Al Qassimi.

Doporučujeme: Nový Citroën C3 vstoupil na český trh. Zaujme designem, komfortem i cenou

Připomeňme, že nová pravidla umožňují nasazení silnějších motorů, aktivního pohonu všech kol a účinnější aerodynamiky. Jak je vidět na nedávném videu z testů Toyoty Yaris WRC, nové závodní speciály budou skutečně velmi rychlé.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: