Chystaný malý crossover Škoda dostane jméno podobně velkého čínského SUV

  • Crossover vycházející z konceptu Vision X se bude jmenovat Škoda Kamiq 

  • Škoda tohle označení použila už minulý rok pro malý crossover určený pro čínský trh 

  • Oficiálně má slovo Kamiq původ v jazyku Inuitů a popisuje stav, kdy něco přirozeně „padne jako ulité“

Škoda má na nadcházející ženevský autosalon naplánovanou světovou výstavní premiéru svého malého crossoveru, který naváže na koncept Vision X z minulého roku. Zatím toho o této novince mnoho prozrazeno nebylo, aktuálně ovšem automobilka potvrdila jméno. Nová Škoda ponese označení Kamiq.

Stejně jako v případě ostatních crossoverů značky Škoda tedy bude i ten chystaný nejmenší začínat na písmeno K a končit písmenem Q. Označení Kamiq vám ale možná bude povědomé, protože není úplně nové. Škoda pod stejným jménem minulý rok představila jiný model. Konkrétně šlo o malý crossover určený výhradně pro čínský trh.

Škoda Kamiq se ukazuje na dalších fotkách těsně před čínskou premiérou

Jméno Kamiq se v Číně údajně chytlo velmi dobře. Proto se použije i v Evropě, ačkoliv vůz samotný bude jiný. Oficiálně má jít o slovo převzaté z jazyka obyvatelů severu Kanady a Grónska. Inuité slovem Kamiq označují stav, kdy něco přirozeně padne jako ulité, říká tisková zpráva. Čínský Kamiq si můžete připomenout v galerii níže.

Z prvních fotek naznačujících podobu evropské Škody Kamiq je patrné, že design bude blízký loňskému konceptu. Provedení palubní desky naváže na novou Škodu Scala a prakticky identické budou také pohonné jednotky i další základní technika. Kompletní odhalení Škody Kamiq proběhne nejpozději pátého března, kdy začíná ženevský autosalon. Je ale velmi pravděpodobné, že Škoda svůj nový crossover ukáže dříve.

Chystaný malý crossover Škoda dostane jméno podobně velkého čínského SUV
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 4 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Evropskou verzi bych nazval “Komiq” minimálně za ten okopírovanej design od jiných aut. Nevim jestli s takovým množstvím SUV vozů Škoda zachrání svůj propad, to by spíš měla zvolit jinou obchodní strategii a to především nižší cenu, že?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: