BMW Z4 definitivně prozrazeno před premiérou. Představí se příští týden

  • Prozatím nejlepší snímky nové generace BMW Z4 unikly na internet

  • Oficiálně se vůz představí 23. srpna

  • Pod kapotou bude i řadový šestiválec 3,0 l ve verzi M40i

Nová generace roadsteru BMW Z4 se oficiálně představí 23. srpna na výstavě v Pebble Beach. Přesto občas unikají na internet špionážní fotografie nebo jiné informace. Automobilka raději oficiálně vydala balíček fotografií maskovaných prototypů a zveřejnila základní fakta. Důležité údaje tak už známe. Nyní ale bylo BMW Z4 prozrazeno bez maskování.

Prozatím se jedná asi o nejlepší snímky nové Z4 v sériové podobě. Na svém instagramovém profilu je zveřejnil čínský uživatel liucunyi, který měl zřejmě přístup k nějaké tajné premiéře pro vybrané zákazníky.

Doporučujeme: Test ojetiny: BMW Z4 je skvělá hračka na léto. A brzy nebudou

BMW Z4 je technicky příbuzné s novou generací Toyoty Supra, oba vozy mají stejnou platformu, motory a převodovky. Jediný rozdíl je v tom, že BMW bude roadster s plátěnou střechou, zatímco Supra dostane karoserii uzavřeného kupé. Výroba bude probíhat v rakouském závodě Magna Steyr.

Na snímcích můžeme vidět motorizaci M40i, která nabídne řadový šestiválec s přeplňováním o výkonu až 340 koní. BMW Z4 ale dorazí také se čtyřválcem 2,0 l. Očekáváme, že v základu bude mít vůz stále klasickou manuální převodovku. Alespoň prozrazené technické údaje Toyoty Supra to napovídají.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: