Nová Toyota Supra přichází. Připomeňte si historii tohoto modelu v necelých pěti minutách

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Nová generace Toyoty Supra by se měla začít prodávat příští rok 

  • Vůz navazuje na docela bohatou historii 

  • Všechny předchozí generace si můžete připomenout na videu 

Automobilka Toyota se v posledních letech orientuje zejména na ekologii a hybridní technologie, tato taktika ale paradoxně umožňuje v současnosti nabídnout zákazníkům také poměrně neekologické modely, jakými jsou Toyota GT86, Yaris GRMN nebo připravovaný nástupce modelu Supra. A právě tohle jméno má mezi fanoušky největší zvuk. Proč? Odpověď najdete na přiloženém videu.

Chystaná nejnovější generace Toyoty Supra totiž navazuje na docela bohatou historii. Vše odstartovalo koncem sedmdesátých let modelem Celica Supra osazeným řadovým šestiválcem o objemu dvou litrů. Supra jako zcela samostatný model se poprvé objevila v roce 1986 a dosud poslední vydání dorazilo o osm let později.

Doporučujeme: Retro — Toyota Supra slaví 40 let. Věhlas získala díky tuningu

Mimochodem, právě poslední Supra si zahrála také v Rychle a zběsile a v nedávném průzkumu hledajícím nejlepší filmové auto všech dob se umístila na 23. příčce. Všechny generace a základní fakta o nich si můžete připomenout na videu ukazujícím evoluci tohoto modelu od úplných počátků až k nejnovější ještě stále plně neodhalené generaci.

Jak už asi víte, nejnovější Toyota Supra bude sdílet technický základ s BMW Z4, ale zatímco BMW vsadí na stahovací střechu, Supra bude klasické kupé. Základní provedení dostane čtyřválec, nejsilnější dostupná varianta nabídne řadový šestiválec původem z BMW M240i. Doufejme, že právě Supra bude dalším modelem, který se dočká pořádně ostré verze ve stylu Yarisu GRMN.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?