BMW i8 Spyder míří do výroby. Jmenuje se i8 Roadster a bude jezdit za 2,0 l/100 km

  • Koncept otevřeného BMW i8 se představil už v roce 2012

  • Sériová verze se ale představí až spolu s letošním faceliftem 

  • Jmenovat se nebude Spyder, nýbrž Roadster 

  • Prvním oficiálně potvrzeným technickým údajem je kombinovaná spotřeba 2,0 l/100 km

O otevřené verzi BMW i8 se mluví opravdu dlouho. Možná si vzpomenete na poměrně sériově vypadající koncept i8 Spyder, představený už v roce 2012. Původně se spekulovalo o zahájení výroby v roce 2015, ale realita byla jiná. Mnichovská automobilka nakonec otevřené provedení svého (díky policii v České republice aktuálně velice známého) hybridního kupé vyrábět bude. Do provozu dorazí příští rok.

Doporučujeme: Nabourané BMW i8 se po čtyřech týdnech vrátilo zpět k automobilce

BMW potvrdilo příchod dvoumístného sportovního hybridu prvním oficiálním videem a krátkou tiskovou zprávou. Z těchto materiálů se ale nedočtete téměř nic. Tedy kromě obecného tvrzení o neobyčejném zážitku při jízdě s nebem nad hlavou, a to díky tichému elektrickému pohonu a nulové produkci emisí.

Z prvního videa jsou zřejmé dvě věci. Zaprvé jméno. Na rozdíl od konceptu pojmenovaného i8 Spyder teď automobilka mluví o otevřené i8 jako o provedení Roadster. Ve videu jsou, jak se v dnešní době samozřejmě sluší a patří, už uvedeny i údaje týkající se spotřeby. U sportovního roadsteru je to trochu absurdní, ale za první oficiálně potvrzené technické údaje můžeme považovat spotřebu elektrické energie 15,4 kWh/100 km, respektive spotřebu benzinu 2,0 l/100 km v kombinovaném cyklu.

Doporučujeme: Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8

BMW zatím ani nepotvrdilo termín oficiální světové premiéry, bylo by ovšem dost velké překvapení, kdyby se tak nestalo na podzimním autosalonu ve Frankfurtu. Podle informací britských kolegů by se měla tato novinka začít prodávat příští rok.

BMW i8 Spyder míří do výroby. Jmenuje se i8 Roadster a bude jezdit za 2,0 l/100 km
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: