Bentley Flying Spur dostal volant se senzory. Pozná, že ho držíte

  • Model Flying Spur nyní hraje roli vlajkové lodi automobilky Bentley, proto dostal novou výbavu

  • Nově je k mání ve verzi pro čtyři cestující, která je zaměřena na komfort na zadních sedadlech

  • Novinkou je volant vybavený senzory. Auto tak pozná, když z něj řidiči sundá ruce

Bentley Mulsanne se s příchodem letních prázdnin odporoučel do důchodu a tak roli vlajkové lodi britské luxusní automobilky přebírá sedan Flying Spur. Pro modelový rok 2021 tak dostal několik zajímavých prvků výbavy. Přibyly například nové barvy laku nazvané Viridian, Patina a Snow Quartz. Celkem si už můžete vybrat z 62 odstínů.

Zajímavou možností je objednat auto v konfiguraci pro čtyři cestující se zaměřením na komfort posádky vzadu. Prostřední místo pak nahradí mohutná středová konzole s instalovanou pětipalcovou dotykovou obrazovkou. Jsou tu i držáky nápojů, přihrádka na drobnosti, dva USB konektory a 12V zásuvka. Nechybí ani piknikové stolečky potažené kůží.

Už jste ochutnali med od Rolls-Royce? Je z úlů pojmenovaných podle aut

Bentley Flying Spur dostal také nový volant. Ten je vybaven kapacitními senzory, které snímají ruce řidiče. Pokud je sundá, doputuje informace k asistenčním systémům, jenž řidiče upozorní, aby dal ruce zpět na volant. Nebude už tedy možné například ošálit asistent pro jízdu v pruzích a další pomocníky.

Změny pod kapotou se neodehrály, auto stále pohání královský W12 o výkonu 467 kW (635 k) a točivém momentu 900 Nm. Ten zajistí limuzíně akceleraci z nuly na 100 km/h za 3,8 sekundy a maximální rychlost 333 km/h. V blízké budoucnosti se ale do prodeje dostane i verze s osmiválcem a také plug-in hybrid.

Bentley Flying Spur dostal volant se senzory. Pozná, že ho držíte
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: