Poslední Bentley Mulsanne opustil fabriku, skončil i slavný osmiválec

26.06.2020
přidejte názor
Zdroj: Bentley
  • Britská luxusní automobilka Bentley ukončila výrobu obřího sedanu Mulsanne

  • Posledních 30 kusů vyjelo ve speciální limitované edici, post vlajkové lodi přebírá Flying Spur

  • Bentley se také loučí se slavným osmiválcem V8 L-Series s typickým objemem 6,75 litru

Konec výroby luxusní limuzíny Mulsanne oznámila automobilka Bentley už počátkem roku. Ještě ale musela dokončit produkci 30 kusů speciální limitované série, jež měla oslavit model i jeho motor. To přerušil nástup pandemie koronaviru, poslední vůz tak opustil brány závodu v Crewe se zpožděním.

Speciální série se jmenuje 6.75 Edition. Má upozornit na další kus historie, který odchází do důchodu – největší evropský benzinový osmiválec s objemem 6,75 litru, který u Bentley vyráběli přes 60 let. Místo pro něj není na palubě nových modelů i kvůli emisím.

Reportáž: V továrně Bentley je cítit kůže, dřevo, olej a pot. Pro nedokonalost tu není místo
Přečtěte si také:

Reportáž: V továrně Bentley je cítit kůže, dřevo, olej a pot. Pro nedokonalost tu není místo

Těch se naopak Bentley snaží co nejvíc zbavit. I proto bude jeho nová vlajková loď v podobě sedanu Flying Spur brzy patřit mezi ekologicky pojaté vozy. Kromě benzinového dvanáctiválce by se totiž pod jeho kapotou měla objevit také hybridní verze. Přijede zřejmě v roce 2023.

Odchod modelu Mulsanne, který se vyráběl 10 let, přichází paradoxně rok po oslavách stoletého výročí automobilky. Trh si už ale žádá jiné modely než dřív. Loni Bentley prodal něco málo přes 11 tisíc aut. Více než polovinu z nich tvořilo jeho SUV Bentayga.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?