Autosalon v Paříži se ruší kvůli koronaviru, i když měl být až na podzim

Zdroj: Archiv MF
  • Letošní podzimní autosalon v Paříži se konat nebude, oznámili to zástupci výstavy v tiskové zprávě

  • Akce se ruší kvůli krizi způsobené koronavirou pandemií v automobilovém průmyslu

  • Zatím není jasné, zda bude autosalon pokračovat alespoň v příštích letech

Pandemie koronaviru má na svědomí další zrušený autosalon. Po jarní Ženevě, která probíhala jen virtuálně, a New Yorku oznámil svůj konec také slavný autosalon v Paříži. Ten se přitom měl konat až letos na podzim, tedy v době, kdy by se mohla za předpokladu příznivých scénářů většina evropských států z virové nákazy vzpamatovat.

„Ve světle závažné zdravotní krize a jejich ekonomických následků, které tvrdě zasáhly automobilový sektor, jsme nuceni oznámit, že nebudeme schopni uspořádat Paris Motor Show 2020 v jejím současném formátu na výstavišti Porte de Versailles,“ stojí v tiskové zprávě, kterou akreditovaným novinářům zaslali zástupci výstavy.

Koronavirus změnil i prodej aut. Číňané už předávají klíčky pomocí dronů

Podle jejich informací se neuskuteční ani doprovodné akce jako Movin’On a Smar City, které byly zaměřeny na moderní technologie. Tisková zpráva nicméně slibuje přepracování celého konceptu výstavy. Není ale dál konkrétní a tak ani není jasné, jestli ještě někdy pařížský autosalon vůbec proběhne.

První autosalon se konal v Paříži už v roce 1898 a patří tedy k nejstarším akcím svého druhu vůbec. Už na začátku letošního roku přišlo oznámení z Frankfurtu, kde se ještě před koronavirou krizí rozhodli autosalon ukončit a přestěhovat jej do jiného města. Problémem bylo příliš velké a nákladné výstaviště. Frankfurt s Paříží alternovaly, německá akce by se tedy měla uskutečnit příští rok.

Autosalon v Paříži se ruší kvůli koronaviru, i když měl být až na podzim
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: