Australská policie vyměnila Mercedes-AMG GLE 63 Coupe za AMG E 43

  • Nejen policie z Dubaje se může pochlubit zajímavými auty 

  • Také australská policie má tradičně ve flotile dražší stroje 

  • Nejnovějším přírůstkem je Mercedes-AMG E 43 4Matic za dva miliony

Zajímavými policejními auty se proslavila především dubajská policie, ale i jinde najdeme ve službách zákona ne úplně obvyklé automobily. Například australská policie také občas využije nějaké to Porsche nebo Mercedes, se kterým spolupracuje dlouhodobě. Díky této spolupráci hlídal uplynulý rok pořádek na tamních silnicích Mercedes-AMG GLE 63 Coupe, nově si australští policisté převzali model AMG E 43 4Matic.

Doporučujeme: Policie převzala 10 Audi S6, které budou „na parádu“. Staré A6 začnou pomáhat a chránit

Jen pro pořádek dodejme, že nejde přímo o nákup. Mercedes policistům nějaký svůj model zapůjčí vždy na rok. Šestiválcová třída E s podpisem AMG tak nahradí expresní crossover a bude v Austrálii sloužit dalších dvanáct měsíců. Spekuluje se ovšem o tom, že by Mercedes mohl vytěžit z této spolupráce i víc. Australská policie totiž hojně používá například Holden Commodore, jenže automobilka Holden končí, takže se hledá náhrada.

Mercedes-AMG E 43 4Matic, který se shodou okolností nedávno objevil také v naší redakci v rámci týdenního testu, je osazen třílitrovým přeplňovaným šestiválcem o výkonu 295 kW (401 k) a je schopný zrychlit z nuly na 100 km/h za méně než pět sekund. Nejvyšší rychlost určuje omezovač, který více než 250 km/h nedovolí.

Doporučujeme: Holden Commodore se loučí ostrou verzí HSV GTSR W1. Má motor z Corvette ZR1

Kromě AMG GLE 63 Coupe se ve službách australské policie dříve představilo také například Porsche Panamera, Porsche 911 Carrera, Lexus RC F, BMW i8 nebo Audi S7 Sportback. Možná právě v Austrálii se inspirovala česká policie, která si koncem minulého roku nadělila k Vánocům flotilu několika Audi S6.

Australská policie vyměnila Mercedes-AMG GLE 63 Coupe za AMG E 43
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: