Značka Genesis míří do Evropy. Kromě SUV a elektrického sedanu si připravila také stylové kombi G70 Shooting Brake

  • Luxusní odnož automobilky Hyundai, značka Genesis, konečně míří do Evropy 

  • Už letos v létě si zájemci budou moci objednat luxusní sedan G80 a crossover GV80. Následovat budou menší modely G70 a GV70

  • Přímo pro Evropu pak vzniklo kombi Genesis G70 Shooting Brake 

  • První evropská zastoupení budou otevřena v Curychu, Londýně a Mnichově 

  • Nabídku během nadcházejícího roku rozšíří také elektrické modely 

Už koncem roku 2015 automobilka Hyundai oficiálně oznámila, že svoje luxusní modely vyčlení pod samostatnou značku Genesis. Na její oficiální příchod do Evropy jsme si ale museli počkat až do dnešních dnů. Souběžně s oznámením vstupu na evropský trh představuje Genesis také také model, který vznikl speciálně pro něj. Jmenuje Genesis G70 Shooting Brake a je to stylové kombi.

Aktuální novinka se s rozměry 4685 mm na délku, 1850 mm na šířku a 1400 mm na výšku stane soupeřem Audi A4 Avant, BMW 3 Touring a Mercedesu třídy C s karoserií kombi. Technické podrobnosti týkající se motorů zatím zveřejněny nebyly. Očekává se, že vůz dostane zážehový dvoulitrový čtyřválec, přeplňovaný vidlicový šestiválec 3,3 litru a případně také diesel o objemu 2,2 litru. Jde o motory, které dříve nabízela technicky příbuzná Kia Stinger. Ta se ale v současnosti prodává pouze v šestiválcovém provedení.

Genesis G70: Korejská konkurence pro BMW 3 nabídne šestiválec i samosvor

Genesis ovšem nemíří na evropský trh jen s novým kombíkem. Značka má na úvod připravených hned pět modelů. Prodej bude zahájen s dvojicí G80 a GV80. Jedná se o luxusní sedan a luxusní crossover. Mimochodem, GV80 je přesně to auto, které před časem zachránilo slavného golfistu Tigera Woodse. Menší řada G70, G70 Shooting Brake a GV70 budou následovat v těsném sledu.

Vzhledem ke striktním emisním předpisům by to v Evropě nešlo bez elektrických aut. Během nadcházejícího roku proto Genesis uvede také elektrické provedení luxusního sedanu G80 a následovat budou další dva bateriové elektromobily. Jeden z této dvojice bude stát na platformě speciálně vyvinuté pro elektromobily. Půjde tak o sourozence modelů Hyundai Ioniq 5 a Kia EV6.

Pro začátek má Genesis nachystaná tři evropská prodejní místa. Jedno bude ve švýcarském Curychu, druhé v Londýně a třetí v Mnichově.

Značka Genesis míří do Evropy. Kromě SUV a elektrického sedanu si připravila také stylové kombi G70 Shooting Brake
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: