ZF proti dopravním zácpám ve městech

Díky ZF lze provozovat chytrou a nízkoemisní městskou hromadnou dopravu.

Síť městské hromadné dopravy s důmyslně na sebe navazujícími spoji představuje klíčový prostředek k realizaci bezstresové mobility. Propojení různých typů dopravních prostředků, které na sebe co možná nejplynuleji navazují, by měla obyvatelům měst zajistit všechny výhody mobility. Provozovatelé městské hromadné dopravy hledají udržitelnou alternativu k přepravě osobními vozidly. Z tohoto důvodu začínají poskytovat integrované přepravní služby v podobě autobusových, tramvajových a vlakových spojů, které na sebe plynule navazují, ale i možnost využití sdílených osobních aut nebo pronájem jízdních kol.

Autobusy s běžným pohonem lze snadno přestavit na účinnější a nízko-emisní provoz díky nové generaci automatických převodovek EcoLife

ZF podporuje tento přechod na nízkoemisní, bezpečnou a důmyslně nastavenou městskou hromadnou dopravu pomocí široké škály elektropohonů pro všechny typy dopravních vozidel. Na mezinárodním veletrhu Busworld Europe představí portfolio svých produktů, mimo jiné světovou novinku – novou generaci automatických převodovek EcoLife a příslušné montážní sady pro kompletně elektrické pohony autobusů CeTrax.

Centrální pohon CeTrax pro užitková vozidla lze snadno integrovat do podvozků stávajících vozidel, např. městských autobusů

ZF nabízí technická řešení elektropohonů pro vozidla všech tříd počínaje kompaktním elektromotorem Sachs RS pedelec pro elektrokola až po elektropohony do kloubových autobusů. Centrální elektropohon CeTrax s koncepcí plug and drive výrobcům autobusů umožňuje přestavbu stávajícího modelu městského autobusu nebo užitkového vozidla bez významných úprav rámu, náprav, podvozku nebo diferenciální převodovky.

Alternativou pro výrobce autobusů může být atraktivní řešení portální elektronápravy AxTrax AVE. Portální elektrickou nápravu AxTrax AVE lze provozovat nejen pomocí lithiových akumulátorů, avšak také pomocí palivových článků nebo s hybridním pohonem.

Oba produkty jsou kromě toho vhodné pro přestavbu stávajících motorových vozidel na elektrovozidla.

Portální elektrická náprava AxTrax AVE má za sebou tisíce testů
Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: