Ženevský autosalon má náhradu za chybějící značky. Postaví závodní dráhu

  • Okruh nebude venku, ale přímo v hale výstaviště Palexpo

  • Závodit budou elektromobily, hybridy, ale i auta na stlačený zemní plyn (CNG)

  • Trať by měla mít sice jen 450, chystají se ale ostré zatáčky i široká rovinka

O výstavy aut pomalu upadá zájem. To potvrzuje i autosalon v Ženevě, který se koná každý rok v březnu už od začátku minulého století. Řada automobilek nyní oznámila, že se ho letos nezúčastní. Na švýcarském výstavišti tak nenajdeme například značky Opel nebo Lamborghini. S odchodem významných výrobců se nejen uvolňuje prostor, ale je potřeba také nalákat návštěvníky na něco jiného. Švýcaři přišli se zajímavým řešením – postaví závodní okruh.

Trať bude měřit zhruba 450 metrů. A i když se to nezdá jako moc, podle tvůrců tohoto nápadu bude zábavná. Nabídne totiž ostré i táhlé zatáčky, ale také dlouhou širokou rovinku, kde bude možné vyzkoušet třeba maximální zrychlení vozu. Okruh bude přitom pod střechou v hale číslo 7, která byla dřív vyhrazená doplňkovým vystavovatelům. Ti se teď mohou přesunout do hlavních prostor.

Ženeva ukazuje, jak bude už brzy vypadat trh s auty. Elektromobily jdou napříč všemi kategoriemi

Ženevský autosalon klade důraz na alternativní pohony. Navíc by závody aut se spalovacími motory nebyly v uzavřeném prostoru právě příjemné. Proto se chystají soutěže nebo projížďky hlavně s elektromobily, vodíkovými vozy, hybridy, ale i s auty na CNG. Ty by neměly halu tolik zaplnit emisemi, protože patří mezi nejčistší vozy na trhu.

Na okruhu by se mělo vystřídat 48 různých modelů ekologických aut od 15 výrobců. Účast přislíbily značky Volkswagen, Renault, Audi, Honda nebo BMW. Vozy ale nekonkretizovaly. Každopádně nebude nutné zůstat jen divákem. Existuje možnost registrace a pak si návštěvník může užít jízdu s instruktorem ve vybraném autě.

Ženevský autosalon má náhradu za chybějící značky. Postaví závodní dráhu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: