Ženeva 2018: Citroen Berlingo nabídne vzhled ve stylu Cactusu a dvě délky karoserie

  • Citroen Berlingo přijíždí ve třetí generaci

  • Nově bude na výběr ze dvou variant karoserie, lišících se délkou i rozvorem

  • V nabídce výbavy se objevují systémy z osobních modelů, jako je head-up displej nebo adaptivní tempomat

  • Automobilka slibuje výrazné zlepšení cestovního komfortu na zadních sedadlech

Citroen Berlingo je trvalý hit. Od roku 1996 se jich vyrobilo už bezmála 3,5 milionu a pro značku Citroen je to druhý nejprodávanější model. I proto značka věnovala přípravě třetí generace větší péči, než by nezasvěcený mohl u „osobní dodávky“ předpokládat.

Berlingo 2018 částečně využívá platformu EMP2 určenou pro osobní modely, což mu zajistilo přístup k moderním prvkům výbavy. Zákazníci si budou moci objednat například barevný průhledový displej, adaptivní tempomat či rozpoznávání dopravních značek. Citroen tím ještě podpoří atraktivitu Berlinga pro lidi, kteří pořizují tento model jako praktičtější a levnější alternativu k běžnému rodinnému autu.

_DSC1115
Berlingo třetí generace se bude nabízet ve dvou délkách karoserie, M a XL. Delší varianta pojme náklad o délce přesahující tři metry
_DSC1112
Vzhled předních partií odpovídá dosavadním modelům značky, jako je vedle stojící C4 Spacetourer (dříve Picasso)

Design karoserie odpovídá současnému stylu značky, jehož prvním představitelem byl model C4 Cactus. Od něj si Berlingo půjčuje dělené přední světlomety i plastové ochranné prvky na spodní části dveří.

Citroen Berlingo třetí generace bude nabízen ve dvou variantách karoserie, označených jako konfekční velikosti oblečení – M a XL. (O tom, kam se poděla velikost L, nám není nic známo.) Berlingo M má rozvor 2,78 m a na délku měří 4,4 m, v případě Berlinga XL je to 2,97, respektive 4,75 m. Do delší varianty naložíte žebřík nebo trubky o délce až tři metry!

Doporučujeme Citroën E-Berlingo Multispace aneb 15 hodin nabíjíte reálný dojezd 100 km

Citroën slibuje lepší pohodlí a více místa pro cestující vzadu, kteří budou sedět na trojici stejně velkých sedadel. Ta lze z vozu zcela vyjmout. Sedmimístná verze navíc nabídne prostřední řadu posuvnou v rozsahu 130 mm. Základní objem zavazadelníku Berlinga M je 775 litrů, došlo tedy k mezigeneračnímu nárůstu o 100 litrů. U verze XL to je 1050 litrů.

Berlingo 2018 dorazí na trh se zážehovými přeplňovanými tříválci 1.2 PureTech, naladěnými na 110 a 130 koní (81 a 96 kW). Druhá zmíněná verze bude spojená s osmistupňovým automatem a prodávat se začne až v roce 2019. Paletu vznětových jednotek tvoří čtyřválec 1.6 BlueHDi o výkonu 75 nebo 100 koní (55, resp. 74 kW). Vrcholem bude nový motor 1.5 BlueHDi o výkonu 130 koní (96 kW). Ten bude možné kromě manuálu kombinovat také s osmistupňovým automatem.

Ženeva 2018: Citroen Berlingo nabídne vzhled ve stylu Cactusu a dvě délky karoserie
Ohodnoťte tento článek!
4 (80.91%) 22 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: