Ženeva 2017: Také Volvo XC60 nové generace má po premiéře. Hybrid je samozřejmostí

  • Nové Volvo XC60 má po premiéře, automobilka toho ale o své novince moc neřekla

  • Paleta motorizací zahrnuje známé dvoulitrové čtyřválce 

  • Přijde také plug-in hybrid T8 Twin Engine 

  • Výroba této novinky bude zahájena zhruba v polovině dubna 

Automobilce Volvo se téměř dokonale podařilo utajit podobu nové generace modelu XC60. Kromě jednoho snímku se na světlo světa předčasně nedostaly v podstatě žádné informace. Dnes už má ale tato novinka své odhalení za sebou, takže si ji můžeme prohlédnout v galerii čítající 80 snímků.

Doporučujeme: Volkswagen Sedric nemá volant ani pedály a vypadá jako housenka

Volvo ale prozatím s podrobnými informacemi šetří. Aktuální obecná tisková zpráva slibuje perfektní bezpečnost danou kromě jiného asistentem řízení, který vám pomůže vyhnout se srážce s protijedoucím vozidlem. Na přání mohou zájemci dostat také systém Pilot Assist druhé generace schopný při konstantní jízdě do 130 km/h samostatného řízení.

Základem nové generace Volva XC60 je opět platforma SPA, takže nasazené motory nepřekvapí. Na úvod dostanete na výběr mezi dvoulitrovými přeplňovanými čtyřválci, kdy naftové verze D4 a D5 nabídnou 140 kW (190 k) a 173 kW (235 k), v případě zážehových motorů T5 a T6 se bavíme o výkonech 187 kW (254 k) a 235 kW (320 k). Vrcholem bude T8 Twin Engine s elektromotorem na zadní nápravě a celkovým výkonem 299 kW (407 k).

Doporučujeme: Euro NCAP vyzkoušelo Ford Mustang a Volvo S90. S překvapivými výsledky

Nastupující generace Volva XC60 má na co navazovat. Předchůdce figuroval na trhu devět let a na evropském trhu se stal nejprodávanějším středně velkým prémiovým SUV. Z celkových prodejů automobilky Volvo patří modelu XC60 třicet procent.

Ženeva 2017: Také Volvo XC60 nové generace má po premiéře. Hybrid je samozřejmostí
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: