Že jsou elektromobily tiché? Dragster Ford Mustang vás přesvědčí o opaku

Zdroj: Ford
  • Ford vyvinul prototyp extrémně výkonného elektrického dragsteru Mustang CobraJet

  • Auto má výkon 1400 koní a k tomu točivý moment 1492 Nm

  • Model se chystá na závody. Při zkouškách ukázal, že dokáže vyrobit pořádný kravál

Nízké provozní náklady, nulové místní emise a k tomu nezvykle tichá jízda. Na tato pozitiva láká drtivá většina elektromobilů. Kdyby byl ale na prodej prototyp dragsteru do zásuvky Ford Mustang CobraJet, rozhodně by se tichostí nechlubil. Soupeře zastrašujícím hukotem ale možná ano.

Ford Mustang CobraJet navazuje svým názvem na tradiční soutěžní speciály mezi v USA oblíbenými dragstery. Jeho elektrický pohon dosahuje výkonu 1400 koní a 1492 Nm. Vzhledem k tomu, že je síla dostupná téměř okamžitě, je zřejmé, že start se bude podobat vystřelení z katapultu.

Dodge Challenger R/T Scat Pack 1320 nabídne 491 atmosférických koní a jen jednu sedačku

Na Twitteru se nyní objevilo video, které jeden takový rozjezd (možná spíš „rozlet“) ukazuje. Dokážeme si představit, že byl na místě jekot roztočených elektromotorů ještě silnější. I tak je ale zřejmé, že tento elektromobil rozhodně nepatří mezi tiché stroje. Pusťte si video:

Zachycená jízda je zkušební. Elektrický dragster se totiž připravuje na účast šampionátu Denso Spark Plugs NHRA v Indianapolis. Ten startuje už příští týden, konkrétně 3. září. Za volant šéleného stroje se posadí jezdec Bob Tasca.

Že jsou elektromobily tiché? Dragster Ford Mustang vás přesvědčí o opaku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: