Zahoďte roušky! Ford nabízí přepážku mezi řidiče a spolujezdce

  • Ford začal na vybraných evropských trzích nabízet sadu průhledných přepážek do interiéru svých vozů

  • K mání budou zatím pro dodávky Transit nebo Tourneo, nabídka míří na profesionály

  • Přepážky jsou průhledné a vyrobené z PVC. Podle automobilky nijak nesnižují komfort

Doba stále hrozící koronavirové pandemie si žádá přísná hygienická opatření. V některých místech se třeba vracejí k rouškám. Aby nebyly potřeba i na palubě aut, přispěchala automobilka Ford s jednoduchým řešením. Na vybraných trzích nabízí sadu průhledných přepážek do kabiny.

Rozdělovníky jsou vyrobené z PVC a snadno omyvatelné. K dispozici je hned několik tvarů a velikostí. Díky tomu se dá nejen rozdělit přední prostor mezi řidičem a spolujezdcem, ale i oddělit řidiče od cestujících vzadu. Celkem jsou k dispozici čtyři konfigurace.

Ford přivezl do Česka nabíjecí Transit s tříválcem. Jezdí hezky, vyplatí se však jen 10 procentům zákazníků

Přepážky jsou zatím k dispozici jako doplňková výbava pro modely Transit a Toureno. Automobilka se tedy zaměřila spíš na firemní zákazníci. Jejich zaměstnanci tak nepřijdou do přímého styku se svými kolegy a nebudou muset mít na palubě roušku. Jde ale i o řidiče taxi, doručovacích služeb nebo provozovatele malých školních autobusů.

Automobilka zdůrazňuje, že se není potřeba bát sníženého komfortu. Díky průhlednosti přepážek má řidič stále dobrý výhled z vozu. Tenké díly navíc nikterak nezmenší prostor ve vozidle. Přepážky dokonce prošly testy, aby nebránily vystřelení bočních airbagů v případě nehody.

Zahoďte roušky! Ford nabízí přepážku mezi řidiče a spolujezdce
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: