Záhadné skici ukazují chystaný supersport od Ferrari. Nebo to bude Maserati?

  • Záhadné skici naznačují supersport Ferrari

  • Ve hře je i model od Maserati, založený na technice LaFerrari

  • Ferrari  letos slaví 70 let od založení

  • Pravděpodobně jde o jedinečný model pro zámožného sběratele

Evropský úřad pro ochranu duševního vlastnictví zveřejnil patentové snímky záhadného supersportovního Ferrari. Legendární italská automobilka si tyto skici registrovala už loňský rok, ale úřad je ukázal až nyní. Autorem návrhu je šéfdesignér Ferrari Flavio Manzoni. Žádné další informace k dispozici nejsou.

Otázkou zůstává, co je to vlastně za auto. Proporce a umístění vstupů vzduchu odpovídají koncepci aktuálního supersportu LaFerrari, takže buď se jedná o jedinečný exemplář připravovaný k oslavám 70. výročí automobilky, nebo jde o nový model jiné značky koncernu FCA. Před časem totiž i Maserati mělo svůj supersport, který si vypůjčil techniku od Ferrari Enzo.

Doporučujeme: Nové Ferrari 812 Superfast je nejvýkonnější Ferrari s motorem V12 vpředu

Maserat MC12 byl skutečný unikát, ale v současné době je v koncernu FCA poněkud chladná atmosféra a na supersport Maserati to příliš nevypadá. Maserati totiž má hrát roli „Dacie“ mezi sportovními a exkluzivními auty. A má také testovat třeba hybridní systémy pro Ferrari. Zatímco pro klientelu Ferrari by byl hybridní přeplňovaný šestiválec neakceptovatelný, u Maserati se to snese.

My bychom spíše sázeli na jedinečný kus pro zámožného klienta, který chtěl své LaFerrari opravdu originální. Pokud totiž máte jen těžko představitelnou sumu peněz na hraní a jste vážený zákazník, Ferrari vám připraví auto přesně podle představ. Každý rok se několik takových objeví, namátkou třeba poslední Ferrari J50 na oslavu půl století existence Ferrari na japonském trhu.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: