Vrcholný Volkswagen Touareg je plug-in hybridní super SUV se 462 k a 700 Nm

  • Volkswaqen Touareg R je dosud nejrychlejší variantou aktuální generace 

  • V čistě elektrickém režimu umí jet až 140 km/h

  • Z 0–100 km/h zrychlí v čase okolo pěti sekund

  • Volitelně je k dispozici s paketem Off-Road

  • Volkswagen Touareg R se začne prodávat v druhé polovině roku 2020

Volkswagen přiveze na ženevský autosalon plug-in hybridní variantu modelu Touareg, která rozšiřuje portfolio ostrých modelů R. Jde o další elektrifikovaný model, který se zařadí po bok Passatu GTE a připravovaného nového Golfu GTE.

Nový Touareg R vychází ze zážehového provedení klasického Touaregu se zážehovým šestiválcem 3,0 l o výkonu 250 kW (340 koní). Pomáhá mu 100kW elektromotor. Celá soustava dosahuje parametrů 340 kW (462 k) a 700 Nm. Stává se tak nejvýkonnější verzi tohoto SUV. (Nejvýkonnější Touareg se vznětovým osmiválcem dosahuje výkonu 310 kW a 900 Nm.)

Maximální rychlost nabíjecího Touaregu je elektronicky omezena na 250 km/h, respektive na 140 km/h v čistě elektrickém režimu
Plug-in hybridní Touareg R lze vybavit množstvím volitelé výbavy, do které patří mimo jiné také infračervená kamera či paket Off-Road

Výkon je pochopitelně přenášen na všechna čtyři kola přes 8stupňovou převodovku a středový diferenciál, který funguje také jako rozvodovka. Maximální rychlost plug-in hybridního systému je elektronicky omezena na 250 km/h, respektive na 140 km/h v čistě elektrickém režimu.

Díky 14,1 kWh baterii umístěné v zavazadlovém prostoru zvládá Touareg R ujet čistě na elektrický pohon 43 až 48 kilometrů a zrychlí z 0 na 100 km/h přibližně za pět sekund. Řidič má možnost volit mezi několika jízdními režimy. Podle potřeby může nabití baterie uchovat například pro jízdu ve městě.

S novým Volkswagenem Touareg marockými horami: Dvojí talent

Plug-in hybridní Touareg R lze vybavit množstvím volitelé výbavy. Patří do ní mimo jiné infračervená kamera či paket Off-Road pro lepší terénní vlastnosti. Kromě terénních vlastností se může verze R pochlubit také schopností utáhnout až 3,5 tuny těžký přívěs. Naopak objednat nelze aktivní stabilizátory nebo natáčení zadní nápravy, a to kvůli bateriím u zadní nápravy.

Nový Volkswagen Touareg R se začne prodávat v druhé polovině roku 2020.

Vrcholný Volkswagen Touareg je plug-in hybridní super SUV se 462 k a 700 Nm
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: