Volvo S90, V90 a XC90 nově pořídíte ve verzi D3 s výkonem základní Škody Kodiaq

  • Volvo přišlo s několika vylepšeními pro řadu 90

  • Do nabídky dorazil základní vznětový motor D3

  • Modely XC90, S90 a V90 tak můžete pořídit v kombinaci s dvoulitrovým vznětovým čtyřválcem o výkonu 150 koní

  • Kromě nové pohonné jednotky byl vylepšen multimediální systém a přichází také systém upozornění na kluzkou vozovku

Řada 90 švédské automobilky Volvo není na trhu dlouho. Už teď ale přichází několik změn. Ty se vztahují jak na model XC90, tak na sedan S90 a kombi V90. Zájemci si budou moci nově pořídit vznětový čtyřválec D3 o výkonu 110 kW (150 k). Za pozornost stojí ale také nástup systému upozornění na kluzkou vozovku.

Doporučujeme: Test ojetiny: Volvo XC90 stárne, ale pořád stojí za úvahu

Od poloviny listopadu už z výrobní linky sjíždějí také modely V90, S90 a XC90 s motorem D3. Jedná se o základní vznětový dvoulitr s parametry 110 kW (150 k) a 320 Nm. To znamená, že nejdostupnější verzi této řady pořídíte se stejně výkonným motorem, jakým disponuje třeba základní vznětová Škoda Kodiaq (ta ale nabídne o 20 Nm vyšší točivý moment).

Volva řady 90 v provedení D3 budou dostupná s novou manuální šestistupňovou převodovkou. Zájemci si mohou navíc objednat pohon všech kol. Automobilka dynamiku neuvádí, ale zato slibuje příznivou spotřebu. Sedan S90 si vystačí s přídělem 4,3 l/100 km.

Doporučujeme: Volvo představilo model S90 Excellence. Místo sedadla spolujezdce má botník

Zajímavou záležitostí jsou takzvané online bezpečnostní systémy. Počítá se s tím, že automobily budou konstantně připojeny na internet. Pokud systémy vozu zjistí kluzkou vozovku, anonymně odešlou upozornění. Řidič přijíždějící na dané místo pak dostane v předstihu zcela aktuální varování.

Stejným způsobem funguje upozornění na aktivaci výstražných světel. Přijíždějící řidiči tak dostanou více času na reakci a nebudou muset brzdit na poslední chvíli. Spolu s těmito novinkami přichází ještě detail týkající se designu — zájemci mohou nově pořídit V90 a S90 s hnědou barvou karoserie Maple Brown.

Otevřít tiskovou zprávu

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: