Volkswagen zastaví na několik dní výrobu Passatu. Tradiční sedan se neprodává

  • Volkswagen zastaví na několik dní výrobu Passatu

  • Důvodem je klesající poptávka na některých trzích

  • Klasické sedany ztrácejí na popularitě

  • Nástupce modelu CC přijde až v roce 2018

Továrna Volkswagenu v Emdenu, kde se vyrábí model Passat, se dočká dalších odstávek. K původně plánované odstávce od 25. ledna do 3. února se přidá ještě kompletní odstávka montážní linky od 16. do 21. února. Důvodem je klesající poptávka po Volkswagenu Passat v karoserii sedan, ale zájem klesá také o kombi.

Ve zmíněných dnech nevyjede z montážní linky ani jeden Passat a prakticky všech 9000 zaměstnanců továrny v Emdenu zůstane nuceně doma. Automotive News mají k dispozici i vyjádření mluvčího automobilky, podle kterého za tím stojí především klesající poptávka v Rusku, Turecku a Velké Británii.

Doporučujeme: Mild-hybridy nahradí malé diesely do roku 2019, myslí si Volkswagen

Volkswagen nevylučuje, že se výroba během následujících měsíců ještě několikrát zastaví, protože lze jen těžko předpovídat, co se na trhu odehraje. Podobná praxe je ale v automobilovém průmyslu poměrně běžná, automobilky tak reagují na výkyvy trhu. Nicméně pro podnikové finance to samozřejmě nic pozitivního není.

Volkswagen Passat B8 se vyrábí teprve od července 2014, takže v současné podobě bude muset vydržet ještě minimálně jeden rok, než přijde facelift. Právě karosářské provedení sedan je jednou z ohrožených variant, ačkoli k Passatu neodmyslitelně patří. Poslední dobou se ale do módy dostávají spíše tzv. liftbacky. Také se čeká na nástupce modelu CC, který ale dorazí na trh zřejmě až příští rok.

Volkswagen zastaví na několik dní výrobu Passatu. Tradiční sedan se neprodává
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 1 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: