Volkswagen Up! GTI se představí ve Wörthersee s motorem 1.0 TSI 85 kW

  • VW Up! GTI se představí na srazu ve Wörthersee

  • Pod kapotou má motor 1.0 TSI o výkonu 85 kW (115 k)

  • Volkswagen ho srovnává s původním Golfem GTI

Volkswagen před časem slíbil, že i nejmenší model Up! se dočká své vlastní rychlé verze GTI. Poprvé se veřejnosti představí na koncernovém tuningovém srazu příští víkend u jezera Wörthersee. Automobilka už vypustila první oficiální obrázky nového sportovního Upu a také základní technické údaje. Rychlé bude tohle auto dostatečně.

Pod kapotou Volkswagenu Up! GTI vrčí přeplňovaný tříválec 1.0 TSI, naladěný na výkon 85 kW (115 k) a točivý moment 200 Nm. Automobilka o téhle kapesní raketě říká, že je to vlastně vzpomínka na ikonický Golf GTI. Obě auta jsou podobně veliká, mají podobnou hmotnost a podobný výkon. Něco na tom bude. Vždyť aktuální Golf je ve srovnání s první generací vážně veliké auto.

Doporučujeme: Žádný tříválec ani downsizing. Volkswagen Polo GTI dostane dvoulitr z Golfu GTI

Prapůvodní Golf GTI vážil 810 kg a s výkonem 110 koní se dostal z klidu na 100 km/h za rovných devět sekund. Rozjel se maximálně na 182 km/h. Nový VW Up! GTI přidává pět koní, ale na váze ukáže 997 kg. Povinná bezpečnostní výbava přeci jen něco váží, přesto je hmotnost pohledem moderních aut docela nízká. VW Up! GTI se rozjede na 197 km/h a na stovku akceleruje za 8,8 sekundy.

Volkswagen Up! GTI má také nová 17″ kola, spoustu drobností odlišující tuto novinku od běžné modelové řady, o 15 mm snížený a přitvrzený podvozek a samozřejmě loga GTI kolem dokola. Chybět nebude ani exkluzivní design řadící páky nebo ikonický károvaný vzor čalounění sedaček. Produkční Up! GTI se začne prodávat na jaře 2018.

Volkswagen Up! GTI se představí ve Wörthersee s motorem 1.0 TSI 85 kW
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: